Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:16 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Последствия от криви дискове? 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 2:18 am
Мнения: 42
Местоположение: София 08 Изгрев
UNREAD_POST Последствия от криви дискове?
Питам дали да очаквам влошаване на положението тъй като в момента съм окологрипен и нямам време да си организирам проверки по системата...
историята...преди 15000 км смених и дискове, и накладки...явно още в началото нещо не е било наред защото около 140-150 км/ч леко вибрираше колата при спиране, но аз пресен собственик бях решил, че за такава кола скоростта е много голяма...да ама постепено се засили и сега над 90-100 вибрацийте са доста осезателни. Изчетох темите тук и си представих първопричината в дисковете /т+н кар/...иначе спире страхотно !!! :D

_________________
Арх. Стаменов &
Пунто ELX, 1.7 ТД 70


Чет Яну 25, 2007 9:25 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Самият факт, че дисковете са се изкривили толкова скоро не говори добре за техните качества. Освен евентуално ако не са ти затягали спирачките и да са се вдигали температури много над нормалните. Седмица - две - три не са ти фатални, но очаквай влошаване, по-добре няма да стане.

П.С. За да не плюя само дисковете ще допълня, че нямам представа доколко е възможно това да се получи при нормална експлоатация и евентуално попадане на камъчета (песъчинки) между дисковете и накладките...


Чет Яну 25, 2007 10:55 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 11:06 am
Мнения: 19
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST Re: Последствия от криви дискове?
И аз имах същия проблем - рязко появяване на вибрации след 140км/ч. Като това ставаше без да натискам спирачката. Иначе с 40-50км/ч на свободна при сравнително леко натискане на спирачката се усещаше как колата спира на тласъци. Това ме наведе на мисълта да погледна дисковете и се оказаха криви. Смених ги, както и накладките, и се реши проблема. Вярно става дума за Опел, но ситуацията ми се вижда идентична. Сега съм с Textar. Макар да съм минал само 7-8 хил. км от смяната, проблеми, да чукна на дърво, не съм имал. А вибрациите и проблемите със спирането тотално изчезнаха!

П.П. Малко след като си ги сменил спомняш ли си да си натискал много яко спирачката? На нови дискове преди да са се напаснали с новите накладки това може да ги повреди...

_________________
Изображение
Търся Фиат Мареа


Вто Яну 30, 2007 5:43 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg