Дата и час: Чет Апр 18, 2024 6:10 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
По-добри спирачки на Tipo 1.6 DOHC 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ами като каза изскърцване ....

При моето всеки път почти скръцва задно ляво, вътре в барабана.
Понеже съм си патил от мандрахерцащи се предмети в барабаните, веднага го отворих. Вътре е като ново. Ниаккви следи от износване, изобщо не рзбрах какво скърца. Такаси го и оставих. НА стенда се оказва че си бачкат перфектно.

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Чет Юни 02, 2005 11:12 am
Профил
UNREAD_POST 
Кейн написа:
Ами като каза изскърцване ....

При моето всеки път почти скръцва задно ляво, вътре в барабана.
Понеже съм си патил от мандрахерцащи се предмети в барабаните, веднага го отворих. Вътре е като ново. Ниаккви следи от износване, изобщо не рзбрах какво скърца. Такаси го и оставих. НА стенда се оказва че си бачкат перфектно.


Така скърца обтегача, който обира хлабините между челюстите и барабана.


Чет Юни 02, 2005 11:15 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 11:54 am
Мнения: 390
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Относно факта че се чудиш дали ти работи задния регулатор на спирачките ( кантара): Ако не си го поддържал редовно почти сигурно е че не работи. От него излиза едно лостче хванато с пружина са дъното на купето. Лостчето е обвито с една гума (маншон) за да не се замързява механизма. Та ако дръпнеш гумата и покледнеш вътре - майко свят че ти се завие. Поне при мен всичко беше клеясало от ръжда!!! И колко ми е акъла - още не съм направил нищо по въпроса!!!

_________________
<<149C2.046>><<MOMO Pack>>


Чет Юни 02, 2005 11:39 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Мале колеги, като Ви слушам и разбирам, че аз въобще няма спирачки! Тоест както и да натискам педала не иска да закове предните! Като наближа кръстовище и започвам да спирам 300 метра по-рано.
Барабана ми е почти нов, сменял съм накладки, тръбички, спирачна течност, но ако ще и да скоча върху педала спира, но не кове на място. Да се захващам ли със сервото или не?

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Чет Юни 02, 2005 4:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Forsaken написа:
Мале колеги, като Ви слушам и разбирам, че аз въобще няма спирачки! Тоест както и да натискам педала не иска да закове предните! Като наближа кръстовище и започвам да спирам 300 метра по-рано.
Барабана ми е почти нов, сменял съм накладки, тръбички, спирачна течност, но ако ще и да скоча върху педала спира, но не кове на място. Да се захващам ли със сервото или не?


И аз съм склонен да обвиня сервото, защото няма кой знае какво хлътване като запаля при натиснат педал на спирачката.


Чет Юни 02, 2005 4:43 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Forsaken написа:
Мале колеги, като Ви слушам и разбирам, че аз въобще няма спирачки! Тоест както и да натискам педала не иска да закове предните! Като наближа кръстовище и започвам да спирам 300 метра по-рано.
Барабана ми е почти нов, сменял съм накладки, тръбички, спирачна течност, но ако ще и да скоча върху педала спира, но не кове на място. Да се захващам ли със сервото или не?


И аз съм склонен да обвиня сервото, защото няма кой знае какво хлътване като запаля при натиснат педал на спирачката.

При мене има огромна разлика м/у запалена и загасена кола на педала на спирачката :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Чет Юни 02, 2005 5:43 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Още нещо по темата
Разглобих отново предните спирачни апарати. Буталата извадих много, много трудно и сега не мога и да ги върна. Знам, че е редно да се върнат на ръка, а те не искат дори при силен натиск. Какво ще ме посъветвате? Да се мъча ли още или да минавам на варианта нови?


Пон Окт 17, 2005 11:08 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST Re: Още нещо по темата
Mitko написа:
Разглобих отново предните спирачни апарати. Буталата извадих много, много трудно и сега не мога и да ги върна. Знам, че е редно да се върнат на ръка, а те не искат дори при силен натиск. Какво ще ме посъветвате? Да се мъча ли още или да минавам на варианта нови?

Провери спирачните маркучи. Описаните от теб симптоми се проявяват точно при запушени маркучи (или тръби, знам ли). Колата спира защото усилието от сервото е голямо и спирачната течност минава в едната посока, но не се връща, защото няма налягане, което да я върне. Само като идея...

Едит: правопис


Пон Окт 17, 2005 2:46 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Още нещо по темата
vesko написа:
Mitko написа:
Разглобих отново предните спирачни апарати. Буталата извадих много, много трудно и сега не мога и да ги върна. Знам, че е редно да се върнат на ръка, а те не искат дори при силен натиск. Какво ще ме посъветвате? Да се мъча ли още или да минавам на варианта нови?

Провери спирачните маркучи. Описаните от теб симптоми се проявяват точно при запушени маркучи (или тръби, знам ли). Колата спира защото усилието от сервото е голямо и спирачната течност минава в едната посока, но не се връща, защото няма налягане, което да я върне. Само като идея...

Едит: правопис


Апарата не е на колата. Свален е и пак не мога да върна буталото.


Пон Окт 17, 2005 2:55 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
Има много голяма вероятност, дори да успееш да сложиш буталцата обратно и да ги раздвиж, те пак да блокират, и затова е най-добре да смениш апаратите. аз лицхно преди 2-3 год. имах подобен проблем със спирачките на едно мирафиори - бяха блокирали, свалихме ги, раздижихме ги и след нема и 3-4 дни пак блокираха...

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Вто Окт 18, 2005 1:19 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
charlie написа:
Има много голяма вероятност, дори да успееш да сложиш буталцата обратно и да ги раздвиж, те пак да блокират, и затова е най-добре да смениш апаратите. аз лицхно преди 2-3 год. имах подобен проблем със спирачките на едно мирафиори - бяха блокирали, свалихме ги, раздижихме ги и след нема и 3-4 дни пак блокираха...


Последното ми раздвижване беше преди по-малко от година. Май работата отива на нови


Вто Окт 18, 2005 2:19 pm
UNREAD_POST 
Почивните дни свалих десния апарат и там нямах никакви проблеми. Единствената по груба интервенция беше, че отрязах болтовете които държаха стария спирачен диск :oops: Буталцето на десния спирачен апарат си се движеше направо на ръка.


Вто Окт 25, 2005 10:34 am
UNREAD_POST 
относно задните спирачки на типо с барабани
много типото нямат грам спирачки отзад,спират само на предни
при мен ги направих като махнах разпределителят


Вто Окт 25, 2005 10:54 am
UNREAD_POST 
pugsy написа:
относно задните спирачки на типо с барабани
много типото нямат грам спирачки отзад,спират само на предни
при мен ги направих като махнах разпределителят


Ох дай да стигна до махането на разпределителя Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Левия преден апарат много ме мъчи, а по моргите само ми казват няма. Може би бъркам, че ги питам по телефона, а не ходя на място


Вто Окт 25, 2005 10:57 am
UNREAD_POST 
pugsy написа:
относно задните спирачки на типо с барабани
много типото нямат грам спирачки отзад,спират само на предни
при мен ги направих като махнах разпределителят

Какво е действието, като се махне, няма ли опастност от усложнения и има ли добър ефект?


Вто Окт 25, 2005 10:58 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg