Дата и час: Пет Апр 19, 2024 4:15 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
По-добри спирачки на Tipo 1.6 DOHC 
Автор Съобщение
UNREAD_POST По-добри спирачки на Tipo 1.6 DOHC
Колеги много съм се чудил това Tipo не може ли да спира по-добре. Педала ми има не малък ход а и не чувствам много ефекта от усилвателя. Като се кача на друга кола направо не мога да я карам. За същия ход на педала тя вече е блокирала колелата. После като се кача на моята 1-то усещане е че нямам спирачки. При тест на барабани предните колела блокират но не и задните.


Вто Май 31, 2005 3:28 pm
UNREAD_POST 
Задните могат да блокират само ако ти е пълна колата - със сигурност знаеш че има клапан на спирачното усилие отзад с цел избягване на поднасянето, който според товара в колат пуска малко или много налягане.
Аз пък си харесвам спирачките - те точно като при тебе, ако искаш спираш бавно , ако искаш - бързо - с по-силен натиск. Мисля че вероятно спирачките са така заради сервоусилвателя.

Ама ти май като се пребори с мотора, реши да захванеш спирачките ,а :)


Вто Май 31, 2005 3:33 pm
UNREAD_POST 
Yavor написа:
...Ама ти май като се пребори с мотора, реши да захванеш спирачките ,а :)


Пълен тунинг :lol:


Вто Май 31, 2005 4:11 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
По мое мнение, спирачките на типото са добри.
Предполагам че са ни еднакъв спирачен апарат.
Като съм карал много служебни коли, всичките са били с АБС и хода на педала е голям и лесно се регулира спирачното усилие. При типото ми хода е също голям, само дето накрая колелетата блокират ако прекалиш. Преди 1 месец бях на ГТП, и пича ми каза че спирачките ми са перфектни и предни и задни. На стенда не усетих да блокират задните колела но въпреки това човека каза че усилието на спиране си е добро.
Аз лично съм доволен, на обичам малък ход на спирачката, а да ми блокират задните колела, хич няма да ми хареса, освен през зимата, когато товае търсен ефект на безлюден паркинг. :twisted:

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Вто Май 31, 2005 4:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
Кейн написа:
... когато товае търсен ефект на безлюден паркинг. :twisted:


Е те затуй си требе яка ръчна :lol:


Вто Май 31, 2005 4:39 pm
UNREAD_POST 
Кейн написа:
По мое мнение, спирачките на типото са добри.
Предполагам че са ни еднакъв спирачен апарат.
Като съм карал много служебни коли, всичките са били с АБС и хода на педала е голям и лесно се регулира спирачното усилие. При типото ми хода е също голям, само дето накрая колелетата блокират ако прекалиш. Преди 1 месец бях на ГТП, и пича ми каза че спирачките ми са перфектни и предни и задни. На стенда не усетих да блокират задните колела но въпреки това човека каза че усилието на спиране си е добро.
Аз лично съм доволен, на обичам малък ход на спирачката, а да ми блокират задните колела, хич няма да ми хареса, освен през зимата, когато товае търсен ефект на безлюден паркинг. :twisted:


Спирачната ми система е като на TD. По-голям диск отпред и по-голям барабан отзад.


Вто Май 31, 2005 4:44 pm
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 4:54 pm, променена общо 1 път



Вто Май 31, 2005 5:53 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Митко, най-вероятно те притеснява по-голямото усилие с което натискаш педала? А при други автомобили, с леко докосване-получаваш сьщия ефект? Мисля, че за това става вьпрос или не ?

_________________
FIAT-SPORT


Вто Май 31, 2005 11:13 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Митко, най-вероятно те притеснява по-голямото усилие с което натискаш педала? А при други автомобили, с леко докосване-получаваш сьщия ефект? Мисля, че за това става вьпрос или не ?


Разбрал си ме напълно правилно.


Вто Май 31, 2005 11:17 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Mitko написа:
hit-ko написа:
Митко, най-вероятно те притеснява по-голямото усилие с което натискаш педала? А при други автомобили, с леко докосване-получаваш сьщия ефект? Мисля, че за това става вьпрос или не ?


Разбрал си ме напълно правилно.

Абе спирачките са си важни,ама преди тва требва големи гуми...Аз като си сложих 15ки на 195/50 усетих че ми требват нови спирачки...Намерих си жестоки задни който са големи колкото сегашните ми предни ,ама сега си търса предни спирачки от купе или крома турбо :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Май 31, 2005 11:29 pm
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
Selqatin написа:
Mitko написа:
hit-ko написа:
Митко, най-вероятно те притеснява по-голямото усилие с което натискаш педала? А при други автомобили, с леко докосване-получаваш сьщия ефект? Мисля, че за това става вьпрос или не ?


Разбрал си ме напълно правилно.

Абе спирачките са си важни,ама преди тва требва големи гуми...Аз като си сложих 15ки на 195/50 усетих че ми требват нови спирачки...Намерих си жестоки задни който са големи колкото сегашните ми предни ,ама сега си търса предни спирачки от купе или крома турбо :roll:

от купе или крома сигурен ли си че ще станат да не купиш и после да се чудиш какво да ги правиш :(

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Сря Юни 01, 2005 10:25 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Митко,може би трябва да провериш дали дали предните спирачни цилинди не са клеясали и дали водачите на спирачките са в добро положение-без ръжда,луфтове и т.н.Успех :)

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Сря Юни 01, 2005 7:57 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
stef написа:
Selqatin написа:
Mitko написа:
hit-ko написа:
Митко, най-вероятно те притеснява по-голямото усилие с което натискаш педала? А при други автомобили, с леко докосване-получаваш сьщия ефект? Мисля, че за това става вьпрос или не ?


Разбрал си ме напълно правилно.

Абе спирачките са си важни,ама преди тва требва големи гуми...Аз като си сложих 15ки на 195/50 усетих че ми требват нови спирачки...Намерих си жестоки задни който са големи колкото сегашните ми предни ,ама сега си търса предни спирачки от купе или крома турбо :roll:

от купе или крома сигурен ли си че ще станат да не купиш и после да се чудиш какво да ги правиш :(

Абе щом хората са направили Пунто 4х4 2,0 16В турбо 700коня,аз ли нема да мога да сложа едни дискове :shock: :roll: :lol:

_________________
_______________________________________
0885261834


Сря Юни 01, 2005 11:31 pm
Профил ICQ WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Аз сьм сигурен , че това Типо е спирало перфектно, но когато е било по-ново. Така ,че спирачната с-ма е пресметната и за да се вьзстанови доброто и сьстояние е необходимо да се раздвижат/ремонтират/ спир. механизми и то най-вече отпред! Буталцата трябва да могат да се движат без задьржане, на рька! Нови спир. дискове/ако са износени/, накладки и всичко си идва на мястото.

_________________
FIAT-SPORT


Сря Юни 01, 2005 11:55 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Аз сьм сигурен , че това Типо е спирало перфектно, но когато е било по-ново. Така ,че спирачната с-ма е пресметната и за да се вьзстанови доброто и сьстояние е необходимо да се раздвижат/ремонтират/ спир. механизми и то най-вече отпред! Буталцата трябва да могат да се движат без задьржане, на рька! Нови спир. дискове/ако са износени/, накладки и всичко си идва на мястото.


Това което е правено по спирачната система е още като взех колата:
1. Нова главна спирачна помпа
2. Нови цилиндърчета отзад
3. Нови спирачни тръби

Миналата пролет след блокиране на предно колело разглобих предните спирачни механизми и смених семеринга на буталата. Не знам дали дисковете не са износени. За отзад "кантарчето" изобщо нямам идея работи ли. Задните колела не блокират при каквото и да е натискане на спирачката. Не е нормално и всеки път при натискане да чувам изкърцване отзад все едно се обират хлабините. Тези мехнизми трябва да прищракат еднократно и да оберат хлабината.


Чет Юни 02, 2005 1:00 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg