Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:37 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Серво - втора употреба 
Автор Съобщение
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST Серво - втора употреба
Можете ли да ми помогнете в избора на сервото втора употреба за спирачките.
В събота ще ходя някъде до Перник да си избера едно, уж имали. Става въпрос за Темата ми. Двигателя е 2.0/16в. Като натисна спирачката, колата просто няма сила (жена ми почти не може да блокира гумите). Според мен проблема е в сервото. Като изключа двигателя и съм натиснал педала, просто се усеща за 3 секунди как целия му въздух изчезва (държа педала натиснат, изключвам двигателя и след 3 секунди усещаш как се втърдява и ти качва крака до горе), все едно го няма въобще.
Дали имате идея от какво може да е.

И друго – защото мойта кола има АБС, дали има разлика от такава без АБС, защото като си го купа да не си остане просто така (да си го имам). А то се намира на много гадно място и така като гледаш не може да се види дори и какво е.

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Чет Окт 12, 2006 10:10 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: Серво - втора употреба
BO написа:
Можете ли да ми помогнете в избора на сервото втора употреба за спирачките.
В събота ще ходя някъде до Перник да си избера едно, уж имали. Става въпрос за Темата ми. Двигателя е 2.0/16в. Като натисна спирачката, колата просто няма сила (жена ми почти не може да блокира гумите). Според мен проблема е в сервото. Като изключа двигателя и съм натиснал педала, просто се усеща за 3 секунди как целия му въздух изчезва (държа педала натиснат, изключвам двигателя и след 3 секунди усещаш как се втърдява и ти качва крака до горе), все едно го няма въобще.
Дали имате идея от какво може да е.

И друго – защото мойта кола има АБС, дали има разлика от такава без АБС, защото като си го купа да не си остане просто така (да си го имам). А то се намира на много гадно място и така като гледаш не може да се види дори и какво е.


Не проверяваш правилно. Не тествай втвърдяването при спиране на двигателя. При твърд педал задръж натиснато и зпали колата. Педала трябва да потъне доста навътре. Това е теста.


Чет Окт 12, 2006 10:20 am
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:55 am
Мнения: 757
Местоположение: София, кв. Овча Купел
UNREAD_POST 
Знам го и това.
Но никое серво ако е наред не трябва като изкасиш колата и държиш спирачката, нещо да се променя.
Трябва да си стои в едно положение. Като започнеш да го помпаш, чак тогава с всяко напомпване да става все по твърд. - И така 4-5 напомпвания и става вече супер твърд. А мойто като го натисна и задържа и дори само ми избутва крака. За това си мисля, че то е виновно.
На Типото и след 4 дни след загасване на колата като го натисна дори се чува първия път как "издиша" и все едно работи.

_________________
839А5.000 - 135hp - Лукс до безкрай - Либра '00
176A5.000 - 72hp - "Пупи е върха" - Пунто '95
Х 182В4.000 - 105hp - хубава печка - Брава '99
Х 834B2.000 - 150hp - "лошият" Капоне - Х Тема '90
Х 159A3.046 - 78hp - елегантната АЯ - Типо '92
Х 146А.000 - 45hp - Панда '85


Чет Окт 12, 2006 11:30 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg