Дата и час: Нед Апр 28, 2024 11:15 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Кими Райконен: Фелипе Маса ми е главен съперник за титлата 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Кими Райконен: Фелипе Маса ми е главен съперник за титлата
Кими Райконен: Фелипе Маса ми е главен съперник за титлата, не Алонсо

Кими Райконен смята, че основният му претендент за титлата през 2007 година ще е съотборикът му във Ферари Фелипе Маса.

Сегашният световен шампион Фернандо Алонсо напуска тима си Рено за да отиде в Макларън. Така в Рено основен пилот остана Джанкарло Фисикела, който по-рано този месец заяви, че за титлата ще се борят той, Райконен и Алонсо.

Самият Маса вече се закани, че няма да пуска Райконен пред себе си, тъй като вече е изкарал периода си на "чиракуване" във Ферари.

"Моят най-труден съперник няма да бъде Фернандо, а съотборникът ми Фелипе Маса. От сега нататък ще гледам Макларъните в огледалата си за задно виждане", заяви без липса на самочувствие Райконен пред немското списание Билд.

Райконен прекара 5 сезона именно при сребърните стрели, но успя да достигне само до две втори места в крайното класиране. Там обаче "айсмен" стана по-известен не с победите си, а с уникалнията си липса на късмет.

"Има много причини за това да спечеля само девет победи за петте сезона тук. Със сигурност направих няколко грешки в повече, но просто колата прекалено често беше непостоянна".

"Избрах Ферари преди много време и съм убеден, че с този отбор мога да стана световен шампион. Това е моята цел, макар да е трудно да се каже дали ще мога да я постигна веднага".

Както намекна и преди няколко седмици, Кими отново изказа предположение, че може да завърши кариерата си във Ферари. Настоящият му договор със Скудерията е за три сезона и Райконен смята, че може след това да прекрати кариерата си. В края на сезон 2009 финландецът ще навърши едва 30 години.

"Рекордите на Шумахер няма да траят вечено. С подходящата кола могат да се подобрят, но аз няма да успея просто защото няма да се задържа толкова дълго. Може би договорът ми с Ферари ще е последния ми".


Пет Ное 17, 2006 12:08 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg