Дата и час: Съб Май 18, 2024 5:41 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
за дистанционното на алармата...? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST за дистанционното на алармата...?
Дистанционното на алармата кажи-речи е последен сезон!Има ли вариант да сменя само дистанционното без алармата?Проблема му е че бутонът за заключване и отключване не притиска достатъчно пъпчицата под него и съответно аз трябва да се отнасям доста брутално с него, пък аз мразя такива неща!И другото е че прихваща на не повече от десетина метра, не че е нужно повече, но като знам други аларми от куде реагират ме хваща яд.Пък батерията е сменена!Дайте съвет при някой алармаджия да отида?

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Нед Апр 30, 2006 2:43 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 2:35 pm
Мнения: 83
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Смени си само бутона с нов, за метрите ако се понастрои може и да вдигне ама и 10 са си добре.

_________________
Brava 1.6 16v
Изображение


Нед Апр 30, 2006 8:42 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Нед Апр 30, 2006 10:15 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
Mazgarev написа:
Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?

.... от както си я имам е такова разстоянието, но то не ме притеснява особенно!Понеже незнам или по скоро нямам спомени някъде да съм виждал бутони, ако не намеря дали ако от вътрешната странана бутона капна малко секундно лепило и го изчакам да изсъхне и после пак докато набъбне няма да прецакам нещо?

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Пон Май 01, 2006 12:00 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
rymbym написа:
Mazgarev написа:
Разстоянието от което реагира е намаляло до толкова или от както я имаш алармата е такова?

.... от както си я имам е такова разстоянието, но то не ме притеснява особенно!Понеже незнам или по скоро нямам спомени някъде да съм виждал бутони, ако не намеря дали ако от вътрешната странана бутона капна малко секундно лепило и го изчакам да изсъхне и после пак докато набъбне няма да прецакам нещо?


За разстоянието виж разгледай в двигателния отсек някъде около контролера на алармата може би ти е навит кабела който служи за антена...
Ако е навит го развий и го прокарай така че да се разгъне на по-голяма площ!

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Май 01, 2006 12:10 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 2:41 am
Мнения: 126
Местоположение: София 19 Люлин 10
UNREAD_POST 
Кажи баба "Теенк юю"! :wink:

Мерси за съвета!

_________________
ИзображениеИзображение
MAREA SX 1.6 16V


Пон Май 01, 2006 12:13 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Няколко неща ще те посъветвам... Първо, ако обхвата още в началото ти е бил слаб провери антената (кабелче излизащо от алармата и незакачено никъде) както каза Mazgarev. Ако обаче обхвата ти е паднал с времато явно имаш разместване на честотата на излъчване на дистанционното (ако си го изпускал много...) това е присъщо за по-старите (евтините) аларми.

Относно копчето-може да се смени самият бутон. Хубаво е ти погледнат и пластинките, които контактуват с батерията.

Всичко това, ако батерията, както ти казваш е ОК! :)


Пон Май 01, 2006 10:23 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST аларма
Неможеш да смениш само дистанцйонното към алармата . Ако не е от Конрад прекодиращо с писти .А бутончето може да се смени .
може да се слажи и в друга кутия ако си намериш такава.Трябва да се прегледа основно платката и да се почисти и смени което е възможно .
Обхвата неможеш да го смениш или увеличиш е ако не си специалист в това направление.

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пон Май 01, 2006 8:32 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 7:09 pm
Мнения: 108
Местоположение: Добрич-Град
UNREAD_POST 
аз разглобих дистанционното и вътре имаше едно като миниатюрно болче с което се пренастройва честотата, моята и от 2 м едва хващаше-натисках десетки пъти,смених батерията като си мислех че е от нея. След като си я пренастроих сега хваща от към 25м


Пон Май 01, 2006 9:44 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: за дистанционното на алармата...?
rymbym написа:
Дистанционното на алармата кажи-речи е последен сезон!Има ли вариант да сменя само дистанционното без алармата?Проблема му е че бутонът за заключване и отключване не притиска достатъчно пъпчицата под него и съответно аз трябва да се отнасям доста брутално с него, пък аз мразя такива неща!И другото е че прихваща на не повече от десетина метра, не че е нужно повече, но като знам други аларми от куде реагират ме хваща яд.Пък батерията е сменена!Дайте съвет при някой алармаджия да отида?


Тя дистанцията си е съвсем нормална, но за бутона трябва да отвориш ключа и под бутона е микропревключвателя, на който понякога от натискане се прекъсва спойката към платката!
И тогава ще си надигнеш и бутона, така, че да включва с леко натискане!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Май 01, 2006 10:32 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg