Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:20 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
FIAT CODE или имобилайзера в ключа 
Автор Съобщение
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 1:26 pm
Мнения: 42
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
И аз имах проблем с ключовете.Счупих си и двата сини ключа.Ключар ми направи ключ, но палех като държах синята част на оригиналния до новия ключ.Много неудобно.След време същия ключар ме видя и каза че е получил ключове каквито ми трябват и си е взел машинка за програмиране.Новият ключ беше вакумиран на картон и в него имаше и нещо подобно на стъклена ампула.На пласмасовата част на ключа има нещо като чекмедже в което се поставя ампулата.С остър нож срязах пласмасата на счупения си ключ и извадих ампулата.Ключарят му направи нарезите и си поставих оригиналната ампула.Взе ми само 10 лева.Но и комлект да беше сигурно нямаше да е повече от 15.Другаде искаха 85лв.и нагоре.Това е в Стара Загора.


Пон Яну 24, 2005 9:13 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Взел ти е 10лв??? Той заготовката не може да я купи на тази цена. Или нещо се е изпържил или...незнам. А това дето казваш че други ключари са ти искали 85лв. те са щели да ти направят копие от чипа, да го сложат в нова заготовка и да го нарежат. Тук в София цената е по-ниска, разбира се това е логично конкуренцията е по-голяма.

Както и да е 10лв е перфектната цена:)

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Пон Яну 24, 2005 9:25 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 1:26 pm
Мнения: 42
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
На този адрес открих нещо за червения ключ, но е на английски.http://www.bravo-guide.co.uk/buy-a-bravo.htm


Пон Яну 24, 2005 11:00 pm
Профил
UNREAD_POST 
dani,там не пише нищо което да не е казано тук :roll: освен може би за картата с кода(ако някои я има може да въведе ръчно,или по-скоро крачно кода с педалите и да изкл. имобилайзера)


Пон Яну 24, 2005 11:29 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:47 pm
Мнения: 202
Местоположение: София
UNREAD_POST 
...

_________________
Rent a car Bulgaria
Изображение


Последна промяна hf hpe на Съб Сеп 23, 2006 3:38 pm, променена общо 1 път



Пон Яну 24, 2005 11:54 pm
Профил WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Все още ключ за типо струва 5лв./разбира се ако е без чип/
Ключа с транспондера е 70лв в това число механична част+чип/който се слага в дръжката на ключа/

Само механичната част нарязана е 35лв и чипа 45лв=70лв
Разбира се тези цени могат да варират в различните ателиета.

Именно за това се учудих като колегата dani каза че са му взели 10 лв за ключа в който са сложили чипа.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Яну 25, 2005 12:31 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
hf hpe написа:
относно въпроса на ВО, FIAT CODE започва да се вгражда през '95г. във всички модели на концерна и го има дори и на Типо, но само на тези които са произведени през '95г. Темпра-та се произвежда до '96г. и за това при нея се среща по-често


Ей сега ме разби. Типото ми е '95. Внос от Австрия.
2 обикновени (според мен) ключа - един с продълговата глава и един кръгъл. Карам с продълговатия. Като слагах газ - никакви проблеми.
Като слагах алармата, която е с т. нар. вграден имобилайзер (демек като дам на контакт и трябва да натисна едното копче и чак тогава светва лампичката с дюзата и мога да паля) - пак никакви проблеми. Никога не са ми светили непознати лампи по таблото, да не говорим за 1 от 3-4 пъти, все щях да забележа :shock:
Някакви идеи? Има ли жувотното заводско имо или няма. А това че ключовете все пак са мааалко различни????


Вто Яну 25, 2005 3:04 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 10:43 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Aз пък купих бравата само червения(мастер) ключа
Та се чудя какво да направя
Да дам 70 лв за дубликат(доколкото разбрах това не е добра идея)
Да си поръчам от Италия празен син ключ
или пък ако може да се изключи имобилайзера?

_________________
Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г


Вто Яну 25, 2005 3:31 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
копие на червения ключ не ти трябва. А и няма да си поръчаш празен син ключ. Напротив трябва ти син ключ със записан чип който с помощта на твоя червения се записва към колата.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Яну 25, 2005 6:32 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
А има ли начин как да разбера дали в моите два ключа има тези ампули.Гледайки ги според мен няма нищо в пластмасата на ключовете.Пунтото е произведено 1994г и си има според мен фабрично вградена аларма.Съдя по това че е много интелигентно поставена и не личи да е слагана допълнително.С единия ключ върви и една пластинка с нанесен на нея номер и той за какво също не знам.

_________________
Пунто 1.2 пълен инжекцион --ГОЛЯМАТА РАБОТА !!!


Вто Яну 25, 2005 9:29 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Най вероятно нямаш чип, но най лесния начин е да отидеш при ключар/до колкото си спомням не беше от София/ и да го помолиш да провери ключа ти дали е с чип. Това става с машината с която се записва чип-а. За това няма да ти вземат пари.
А що се отнася до тази пластинка тя е или фабричен номер някакъв или е шифъра на ключа ти.
При положение че имаш 2 ключа не виждам място за притеснение, и все пак ако изгубиш единият ключ побързай да извадиш копие.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Яну 25, 2005 9:52 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ако при стартиране няма индикация за активиране/деактивиране на имобилайзер,значи нямаш такъв(няма и транспондер в к-ча).Аз лично не съм виждал електронни имобилайзери, без индикация че е деактивиран/активиран.За пластината-
''The metal tag is the "mechanical" code for the keys, ie: the lock pattern you could quote when getting a ready-made new key from FIAT. IIRC it's one letter plus 4 numbers.''
Алармата не е гаранция,че е заводско поставена,независимо от доброто поставяне.Ама не виждам и значение,тя ако е заводска пак няма общо с имобилайзера.hf hpeбеше написал по-горе,че Фиат код влиза в употреба '95. Ако пак не си сигурен,разходи се до ключар както предложи Alexius


Вто Яну 25, 2005 10:09 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 10:02 pm
Мнения: 59
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST До me_to_u
Ти написа- освен може би за картата с кода(ако някои я има може да въведе ръчно,или по-скоро крачно кода с педалите и да изкл. имобилайзера)- обясни как, много е важно ако знаеш- аз имам картата!!!
PLS!!!!

_________________
Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000


Вто Яну 25, 2005 10:57 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:47 pm
Мнения: 202
Местоположение: София
UNREAD_POST 
...

_________________
Rent a car Bulgaria
Изображение


Последна промяна hf hpe на Съб Сеп 23, 2006 3:39 pm, променена общо 1 път



Сря Яну 26, 2005 2:23 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Така, днес като видях един приятел с Типо му поисках ключа, и видях каква е разликата с моя, който е с транспондер. На тези с транспондер има един знак,малък триъгълник, врязан в две концентрични окръжности.Това е на металната част.
На въпроса на Косьо,значи аз имам Фиат от една седмица,преди това не съм и чувал за Фиат код, така че пиша неща, които не съм проверявал. Така, даваш контакт, лампите светват. Натискаш педала на газта и задържаш, докато лампата за инжекциона угасне. После чакаш докато лампата на инжекциона светне отново и започва да мига,броиш миганията да са колкото е първата цифра и пак натискаш педала(газ),лампата светва за постоянно,чакаш докато угасне и пак пускаш педала. Същото нещо правиш и със другите цифри(общо са 5, нали така). След последната цифра пускаш педала и лампата трябва да премигне 4 пъти, кода е приет, въртиш и караш. Ако нещо не стане-пак наново! :lol: Голяма играчка май, но все пак е опция.
П.С. Както написах не съм пробвал това нещо. Информацията е за Фиат Купе, но това едва ли е от значение,трябва да е еднакво за всички с код (даже и с код2). Ако ти помогнах, добре, ако не-сори :roll:


Сря Яну 26, 2005 6:07 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg