Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Не се заключва багажника ? Marea 99' JTD 105 
Автор Съобщение
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 2:33 pm
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST Не се заключва багажника ? Marea 99' JTD 105
Здравейте,
от 1 седмица съм собственик на този автомобил и все още го разучавам. Та забелязах,че централното заключва всички врати без багажника (колата е комби) и ключа който имам не става за багажника. Какво може да е ? :-(


Съб Мар 15, 2008 2:37 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 12:46 pm
Мнения: 17
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
Няма ли лостче за отваряне на багажника?


Съб Мар 15, 2008 2:47 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 2:33 pm
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
има лостче отварям си багажника просто централното само прежужи уш заключи пак багажника остава отключен. другите врати си ги заключва, но багажника не и пробвах ключа който са ми дали и с който карам колата, но не става на багажника само


Съб Мар 15, 2008 2:51 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 12:46 pm
Мнения: 17
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
Централното по принцип не заключва ли само вратите, а багажника да се отваря само с лостчето и като го затвориш той сам се заключва. За оригинално централно мисля че е така, но много е възможно да се бъркам Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 .Някой по компетентен от мен би трябвало да ти даде точен отговор. :cool:


Съб Мар 15, 2008 3:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
Мареа Уикенд (комби) няма лостче за багажника, само седана има.
Ключалката на 5-тата врата е или сменяна, или развалена, но може да се оправи.
Централното на петата врата трябва да се погледне. Трябва да свалиш кората (пластмасата). Възможно е да е нещо дребно.


Съб Мар 15, 2008 3:48 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:19 pm
Мнения: 203
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Не обърнах внимание, че мариата е комби. Подкрепям мнението на колегата sok1

_________________
Fiat Bravo SX 1.9 TD 100 '99 климатроник


Съб Мар 15, 2008 3:49 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Яну 26, 2008 12:46 pm
Мнения: 17
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
Ми то така ама колегата zezi_ok пише че си отваря багажника с лостче. :dontknow:


Съб Мар 15, 2008 6:04 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 2:33 pm
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Извинявам се за некомпетентноста си. Незнаех за какво лостче става дума. Понеже капачето на дръжката за отваряне на багажника ми я няма и като бръкна и натискам едно лостче за да отворя.


Сря Апр 16, 2008 10:02 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST багажник
няма начин трябва да свалиш ключалката и да се разглоби може да има боклуци да е клеясала или ключа да е друг
като се разглоби и извади само сърцето и пъхне ключа ще се види дали пластините и ограничитела са на място ако не да се пренареди и изчисти
а ако има и централно дали работи машинката като се извади лостчето
всичко това на отворена врата може да сложиш нещо да не се затваря и натискаш 2 те брави

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Сря Апр 16, 2008 10:46 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Не съм напълно сигурен как точно е при Мареа Weekend, но на повечето комбита и хетчбеци, ключалката има две положения. Едното елиминира централното заключване и позволява отваряне само с ключа, а другото позволява управление с останалите ключалки, т.е. централно. Това зависи от положението при което се вади ключа. Лошото при теб е, че ключа не става на патрона. Обърни се първо към ключар.


Чет Апр 17, 2008 1:31 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 10:38 pm
Мнения: 35
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Не се заключва багажника ? Marea 99' JTD 105
zezi_ok написа:
Здравейте,
от 1 седмица съм собственик на този автомобил и все още го разучавам. Та забелязах,че централното заключва всички врати без багажника (колата е комби) и ключа който имам не става за багажника. Какво може да е ? :-(

здравеи,колега.Имах същият проблем с моята.Разбрах 1-на седмица след като я купих,че багажника не се заключва,и защото стои отвън веднага пръснах задната врата.оказа се че механизма за заключване е алуминиев и е клеясал до неузнаваемост ,всички части/а те са 4+пружинка/ бяха като една.така че почистваи ,смазваи и сглобяваи.А проблема сключа е друг просто е сменяна ключалката.смазваи с някаква по течна смазка защото аз го направих с грес и зимата имах другия проблем /натискаш бутона на вратата и тои не се връща/дано ти помогна,чао :cool:

_________________
Мареа hlx 1.8 16v 97г.


Пет Апр 18, 2008 11:11 am
Профил
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
Не съм напълно сигурен как точно е при Мареа Weekend, но на повечето комбита и хетчбеци, ключалката има две положения. Едното елиминира централното заключване и позволява отваряне само с ключа, а другото позволява управление с останалите ключалки, т.е. централно. Това зависи от положението при което се вади ключа. Лошото при теб е, че ключа не става на патрона. Обърни се първо към ключар.


Точно така е и при Мареа Уикенд. :cool:


Съб Апр 19, 2008 12:42 am
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Rokambol написа:
Не съм напълно сигурен как точно е при Мареа Weekend, но на повечето комбита и хетчбеци, ключалката има две положения. Едното елиминира централното заключване и позволява отваряне само с ключа, а другото позволява управление с останалите ключалки, т.е. централно. Това зависи от положението при което се вади ключа. Лошото при теб е, че ключа не става на патрона. Обърни се първо към ключар.


Точно така е и при Мареа Уикенд. :cool:


Така е ама ДРУГ ПЪТ! Yellow_Flash_Colorz_PDT_09
Току що пробвах и резултатът е следния: дали ще заключа или отключа багажника няма никакво значение, защото после като заключа с ЦЗ и отключа с него и ... багажникът е ОТКЛЮЧЕН.


Съб Апр 19, 2008 4:39 pm
UNREAD_POST 
Що не пробваш да извадиш ключа на положение 90° от стандартното, ако позволява, де...


Пон Апр 21, 2008 3:59 pm
UNREAD_POST 
Колега zezi_ok качвам един файл със сънимков материал как да стигнеш до централното и да го погледнеш как е какво е що е . Прочети и текстовия файл за да видиш за какво е тази процедура . Там съм описал надявам се добре , но ако има въпроси питай .За централното колегата Rokambol е много прав ,ако се заклат вратите с централното вратата на багажника може да се отлючи без да се отключат останалите врати поне при мен е така .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Апр 23, 2008 1:23 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg