Дата и час: Пон Апр 29, 2024 2:41 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Не мога да отворя задната врата. [Темпра] 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Не мога да отворя задната врата. [Темпра]
Проблема е такъв: Бравата блокира и неще да се отвори нито от вътре нито от вън, когато заключвам колата бутончето не се движи, а се чува, че бравата работи. Най-вероятно някой зъб е здал багажа и сега няма как да отворя вратата за да сваля бравата и да да сложа друга или да я отремонтирам.
Ако някой може да даде идея как да отворя вратата (ако има някъкъв трик) ще му бъда много благодарен.


Чет Юни 30, 2005 6:27 pm
UNREAD_POST 
Значи ако правилно съм разбрал ти е блокирала в заключено положение? На мен ми се случи подобно нещо, само че не искаше да се заключи, даже и на ръка :twisted: Опитах няколко пъти отключване/заключване като същевременно помагах на бутончето с ръка и накрая се отблокира. Естествено последва смяна на бравата.


Чет Юни 30, 2005 6:41 pm
UNREAD_POST 
tonov написа:
Значи ако правилно съм разбрал ти е блокирала в заключено положение? На мен ми се случи подобно нещо, само че не искаше да се заключи, даже и на ръка :twisted: Опитах няколко пъти отключване/заключване като същевременно помагах на бутончето с ръка и накрая се отблокира. Естествено последва смяна на бравата.


Ако се е откачило лостчето вътре в бравата не ми се мисли. Yellow_Flash_Colorz_PDT_13


Чет Юни 30, 2005 8:16 pm
UNREAD_POST 
Тонов, незнам в какво положение (закл. / откл.) знам, че не се отваря :(
Митко, маи така е станало... затова искам съвет как мога да я отворя.


Чет Юни 30, 2005 8:39 pm
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 9:20 pm
Мнения: 272
Местоположение: София
UNREAD_POST 
...............


Последна промяна 1115 на Съб Сеп 23, 2006 2:01 pm, променена общо 1 път



Чет Юни 30, 2005 8:52 pm
Профил
UNREAD_POST 
Petrov написа:
Тонов, незнам в какво положение (закл. / откл.) знам, че не се отваря :(
Митко, маи така е станало... затова искам съвет как мога да я отворя.


Ще е трудна работа да се свали кората на затворена врата, но това е начина да се види какво има вътре. Корпуса на бравата е пластмасов и ако заключването е заради повредена брава, то тя може да се напъне.


Чет Юни 30, 2005 8:55 pm
UNREAD_POST 
1115, какъв патрон???
Митко, кората съм я свалил (това пропуснах да го кажа). Когато откл./закл. се чува, че бравата работи. А бравата е от тези с оригиналното центално т.е. електрическа. Инче корпуса си е пластмасов, но е на много шибано място и не ми го побира акъла как ще стигна до бравата. Маи ще се налага да "обезкостя" вратата и да изкъртя пластмасата и така да отворя. Все още обаче чакам някоя друга идея, преди да предприема действия.


Чет Юни 30, 2005 10:00 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Преди около месец така ми се заключи задна лява врата само че на Мерцедеса ми.Какво ли премислях и бях стигнал до заключението да режа вътре кората на вратата.Тогава се реших и отидох на ключар и той ми я отвори за две минути.Просто свали гумената лента да го кажем по която се плъзга надоло стъклото и тогава се отвори прорез около половин см. между ламарината на вратата и самото стъкло и с една спица от колело единия край на която е подгънал около 1 см. на 90 градуса и точно тоя край го провря в това разтояние и закачи езика на бравата и я отвори.Дано ме разбереш какво исках да ти обясня но най добре отиди до ключар.Верно това не е брава с ключалка но те най добре знаят какво да направят.

_________________
Пунто 1.2 пълен инжекцион --ГОЛЯМАТА РАБОТА !!!


Чет Юни 30, 2005 11:11 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Коцев, мерси за съвета. Аз стигнах до езика обаче не помръдва, което ми говори само едно, че най-вероятно езика е останал в положение заключено. И все пак ще поразпитам за свестни ключари във Варна и ще отида при някой.


Пет Юли 01, 2005 12:04 am
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 9:20 pm
Мнения: 272
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Не мога да отворя задната врата. [Темпра]
.................


Последна промяна 1115 на Съб Сеп 23, 2006 2:02 pm, променена общо 1 път



Пет Юли 01, 2005 6:41 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D

_________________
Пунто 1.2 пълен инжекцион --ГОЛЯМАТА РАБОТА !!!


Пет Юли 01, 2005 7:10 am
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
коцев написа:
Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D


И моето мнение е същото ... и колкто да ти го обясняваме ... най добре е да го видиш .... намери един темпър и виж как изглежда отвътре ....
А между другото най добра ми се вижда идеята с ключар ... !!!!

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Пет Юли 01, 2005 8:35 am
Профил ICQ WWW
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
коцев написа:
Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D


Съвета е добър .... намери един темпър и го помоли да я видиш .... но най-добре ми се струва - ключаря да се намеси ..........

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Пет Юли 01, 2005 8:36 am
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg