Дата и час: Нед Апр 28, 2024 3:32 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Ток по вратите. 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 4:46 pm
Мнения: 34
Местоположение: Перник
UNREAD_POST Ток по вратите.
Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??
А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?

_________________
Fiat Brava_EL 1.6 16V


Пон Мар 12, 2007 12:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
И мен ме удря ток постоянно, доста е неприятно! Пробвах с ръкава на якето да затворя врата, но пак ме шибна!


Пон Мар 12, 2007 8:38 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 9:17 pm
Мнения: 7
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Заключването на вратите при контакт е функция на алармата и ако твоята няма такава или е изключена няма да се заключват. Относно тока той идва от статично електричество особено ако носиш дрехи от изкуствена материя.


Пон Мар 12, 2007 9:20 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST Re: Ток по вратите.
dreamfool написа:
Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??
А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?



Защото си с дрехи от изкуственна материя!
Ако искаш да си караш с тези дрехи и да не те удря ток - сложи антистатик на колата!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Мар 12, 2007 9:32 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:45 am
Мнения: 147
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Това е статично електричество което се получава когато тапицерията е силонова и дрехите също примерно с анцунг и като се местиш се получава при сеата ми така се получаваше и проблема го решавах като се хвана за металната рамка на вратата при слизане и така не получавх гадните бодежи това мога да ви посъветвам хващаш метал и тогава слизаш. Имал съ случай при които слизам от колата оставям вратата отворена и отивам да отворя капчаката на резервара и между ръката ми и капачката прескочи искра добре че колата беше дизел.


Пон Мар 12, 2007 9:34 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: Ток по вратите.
dreamfool написа:
Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??
А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?


Внимавай само, като сменяш крушката на мигачите например! Може така силно да те тресне, че... ! :mrgreen: :mrgreen: Направо не мога да повярвам, че нямате представа, какво е статично електричество и преписвате всичко на акумулатора! :roll: Какво сте правили в час по физика? :wink:


Вто Мар 13, 2007 12:46 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg