Дата и час: Чет Юни 06, 2024 10:13 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Въпрос за дубликат на синия ключ, аларма и централно 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:38 pm
Мнения: 61
Местоположение: Slovakia
UNREAD_POST Въпрос за дубликат на синия ключ, аларма и централно
Ясно е, че трябва да си направя дубликат на синия ключ защото ми е единствен, но какво ще правя с дистанционното на алармата и с централното които сега са в синия ключ?
Има ли заготовки които да се програмират от фабричната аларма-в инструкцията и пише, че могат да се програмират няколко ключа.
Става въпрос за програмиране на алармата (което става без червения ключ, който е за имобилайзера) с бутона до обемния датчик в купето.



MAREA 1.8 HLX `97 г.


Пон Яну 09, 2006 11:18 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Хм. Честно казано, аз имам 2 аларми. Едната е от имобилайзера и се командва от ключа, а другата е допълнително поставена. Направих си син ключ при Alexius, където трансподера се копира в новия ключ, но не и електрониката в ключа.. и сега като ползвам резервния ключ дефатно не използвам имобилайзера. Мисля, че единствения начин е поръчка на заготовка от Италия и след това да си програмираш алармата (?), само дето не мисля, че става това нещо без червения ключ(?)

_________________
FIAT Marea


Пон Яну 09, 2006 11:47 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:38 pm
Мнения: 61
Местоположение: Slovakia
UNREAD_POST 
perlsite написа:
Хм. Честно казано, аз имам 2 аларми. Едната е от имобилайзера и се командва от ключа, а другата е допълнително поставена. Направих си син ключ при Alexius, където трансподера се копира в новия ключ, но не и електрониката в ключа.. и сега като ползвам резервния ключ дефатно не използвам имобилайзера. Мисля, че единствения начин е поръчка на заготовка от Италия и след това да си програмираш алармата (?), само дето не мисля, че става това нещо без червения ключ(?)


Мисля,че компютъра монтиран в колата има отношение само към имобилайзера и транспондера в ключа, но не и към алармата-ето го обяснението за програмиране на алармата с нов ключ БЕЗ ИЗПОЛЗВАНЕ НА ЧЕРВЕНИЯ ключ а само с бутона на тавана до лампата- страница 245 и 246 от сервизното ръководство.

http://www.fiat-bg.com/Downloads/Books/ ... -Brava.pdf


Вто Яну 10, 2006 12:41 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Относно копието на синия ключ, в ключарско ателие няма проблем да се изработи, но ще бъде без бутона за централното. За него можеш да попиташ в АутоИталия. Много по-важен обаче ти е имобилайзера/чипа/ в ключа, така че бих ти препоръчал да си извадиш едно нормално копие, без бутон, което да ти стои за резерва. Предполагам че ще е доста скъп ключа с бутона.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Яну 10, 2006 2:33 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:38 pm
Мнения: 61
Местоположение: Slovakia
UNREAD_POST 
Alexius написа:
Относно копието на синия ключ, в ключарско ателие няма проблем да се изработи, но ще бъде без бутона за централното. За него можеш да попиташ в АутоИталия. Много по-важен обаче ти е имобилайзера/чипа/ в ключа, така че бих ти препоръчал да си извадиш едно нормално копие, без бутон, което да ти стои за резерва. Предполагам че ще е доста скъп ключа с бутона.


Благодаря, при първа възможност ще си направя копие. :)


Вто Яну 10, 2006 8:53 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:34 pm
Мнения: 98
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Дайте тел. или адрес на ключар. Няма ли опастност ключаря да размножи моите ключове и да стане беля.

_________________
Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан


Чет Яну 12, 2006 1:26 am
Профил
UNREAD_POST 
Не видя ли тук-
viewtopic.php?t=332&start=60
Alexius е твоя човек,така няма да се притесняваш от недобросъвестен ключар :wink:Драсни му едно лично.


Чет Яну 12, 2006 9:46 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg