Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:47 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Да отпадне ли забраната за споменаване на другия форум ? 

Да се премахне ли забраната ?
Анкетата свършва на Пон Мар 10, 2008 10:23 am
ДА 20%  20%  [ 6 ]
НЕ 80%  80%  [ 24 ]
Общо гласове : 30

Да отпадне ли забраната за споменаване на другия форум ? 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 4:08 am
Мнения: 5
Местоположение: София
UNREAD_POST Да отпадне ли забраната за споменаване на другия форум ?
В правилата от няколко месеца се появи този текст:

4.6. Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението, подписа и/или аватара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на КФБ или на Администратор на форума, като последното е временно решение, както и линкове към форум, посочен като "забранена фраза", позната на болшинството от потребителите. Последното ще бъде наказвано след еднократно предупреждение за недопустимост.

Кажете си мнението да отпадне ли тази цензура ?

Ето и моето:
Въвеждането на тази забрана е направено след регистрацията на повечето потребители и при регистрацията те не са се съгласявали с това условие. Освен това прилагайки горното правило модераторите пречат на потребителите да получават търсена от тях информация. Вече няколко пъти препратки към теми в които има техническа информация неразисквана тук се трият и по този начин потребителите се лишават от възможността да се информират. Тази мярка ограничава (цензурира) свободното изразяване във форума и забележете тя не е приложена към всички линкове а само към един. Каквито и правила да има, двата форума си съществуват и е глупаво да си крием главата в пясъка смятайки че така ще си решим проблемите. Горе пише че правилото е временно - нека кажем че времето му е минало вече.

Обратно - дори администратори на този форум ползват свободно и редовно възможността да публикуват препратки в другия форум, тъй като там такова правило няма.

Ако някой не знае - аз съм един от администраторите на fiаt-bg.оrg

Да добавя че веднъж след разрешение на администратор пуснах и аз една покана за нашите срещи в София в отговор на реципрочна покана в другия форум, така че има прецедент :)


Последна промяна ilkor на Нед Мар 09, 2008 10:37 am, променена общо 1 път



Нед Мар 09, 2008 10:23 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Линкове към други автомобилни поне форуми и сайтове не трябва да се забраняват.
Мисля че НСБОП се занимава със забраната на вредните сайтове.


Нед Мар 09, 2008 10:36 am
Профил
UNREAD_POST 
Гласувах с "НЕ"! Ще продължа да променям/изтривам мнения, докато отделни екземпляри, не престанат да се мислят за тарикати. Ако настоявате, ще посоча конкретни лица, които се появяват в дадена тема в раздел "Купува", и пускат пост със съдаржание "Имаш ЛС в другия форум." Или в раздел продава, пускат обява за продажба и линк съм снимки съдържащ израза "забранена фраза". Израз който не е "роден" в този форум, а е инструкция получена от друг форум. Нямам нищо против всички останали форуми, но се вбесявам, когато някъде трият мой мнения защото съм аз, а тук дори пускате подобни анкети на воля, и после ми говорите за демокрация и диктатура. Колега ilkor, би ли ми обяснил къде преди време отидоха няколко мой мнения, с абсолютно техническа насоченост, дори от раздел "Консултации"?

п.п. Чудя се изобщо дали да остане тази анкета...


Нед Мар 09, 2008 1:17 pm
UNREAD_POST Re: Да отпадне ли забраната за споменаване на другия форум ?
ilkor написа:

Ето и моето:
Въвеждането на тази забрана е направено след регистрацията на повечето потребители и при регистрацията те не са се съгласявали с това условие. Освен това прилагайки горното правило модераторите пречат на потребителите да получават търсена от тях информация. Вече няколко пъти препратки към теми в които има техническа информация неразисквана тук се трият и по този начин потребителите се лишават от възможността да се информират. Тази мярка ограничава (цензурира) свободното изразяване във форума и забележете тя не е приложена към всички линкове а само към един. Каквито и правила да има, двата форума си съществуват и е глупаво да си крием главата в пясъка смятайки че така ще си решим проблемите.
Обратно - дори администратори на този форум ползват свободно и редовно възможността да публикуват препратки в другия форум, тъй като там такова правило няма.



Въвеждането на ТАЗИ забрана бе направено и при вас СЛЕД регистрацията на повечето потребители и те и при вас НЕ СА се съгласявали с нея. Никой на никого с нищо не пречи. Никой не си заравя главата в пясъка, да не говорим, че при теб до много скоро съществуваше идентично правило. Как така до даден момент то за теб бе подходящо и добро, в следващ решаваш друго и ние трябва директно да се съгласим с теб. Освен това анкетата ти е излишна, защото правилата се определят от администраторско/модераторския екип, а не от теб или останалите потребители. Иначе всеки ден на който му хрумне може да настоява за нови и нови промени и да пуска безброй анкети с всякакви хрумвания за промяна в правилата. Не си спомням ти да си пускал анкета да отпадне ли правилото при вас. между другото.

По последния ти абзац в цитата - доста странно и леко угоднически боравиш с понятия като "свободно" и "редовно". Ако за първото, т.е. "свободно" съм донякъде съгласен, то за това, че редовно съм публикувал препратки при теб към нас КАТЕГОРИЧНО целиш да изкривиш нещата, защото това просто не е вярно. Освен ако на 1-2 препратки за 6 месеца назад ти му викаш "редовно".


ilkor написа:
Горе пише че правилото е временно - нека кажем че времето му е минало вече.


Знаеш, че с теб си имаме уважението, ама в случая доста директно нарушаваш правилата с този пост в стил "скрит" модератор. Все едно аз да дойда във вашия форум и да започна да давам мнения кое правило да падне и кое не. Не си прав.


Нед Мар 09, 2008 4:59 pm
UNREAD_POST 
Още нещо...опорочаваш и изкривяваш цялата тема още в заглавието й. НИКОЙ НИКОГА НЕ Е ЗАБРАНЯВАЛ СПОМЕНАВАНЕТО НА ФОРУМА ТИ, ограничено е ЕДИНСТВЕНО постването на директни линкове, в 80% от случаите към теми, които практически ги има в нашия архив. И защо все като мине известно време на спокойно съжителстване се намира някакъв начин пак да се търси повод за излишно ескалиране на напрежението?


Нед Мар 09, 2008 5:15 pm
UNREAD_POST 
Аз съм на принципа - "когато каруцата си върви - не я бутай" .
Смятам че отговора ми е ясен !


Нед Мар 09, 2008 5:34 pm
UNREAD_POST 
Сега видях темата на колегата ГТипо "Балкански номера". Първо, текстът, цитиран от него, е писан преди 1 година. Второ, ние САМИ махнахме линковете от БГТОП, защото беше излишно мерене на пишки точно между двата форума. И поради изключително недружелюбния тон от страна на колегата ГТипо, принизяващ форума и потребителите му до "сайтче", обвинения в плагиаство и ред други неща и с цел нещата да не преминат в излишни препирни, тази тема хваща пътя. Иначе...Илкор, хич не си глупав ти, пускаш тема с анкета, с която фино би разделил потребителите ни на две групи, които да са една срещу друга и евентуално да се поскарат. Разделяй и владей, а? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

Поздрави.


Нед Мар 09, 2008 5:55 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg