Дата и час: Пон Апр 29, 2024 3:23 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
фиат-бг 
Автор Съобщение
UNREAD_POST фиат-бг
Колега другаде такива покани!
LEVSKI


Последна промяна infineon на Пет Яну 25, 2008 5:04 pm, променена общо 1 път



Нед Ное 18, 2007 1:23 am
UNREAD_POST 
Щом е било черно, значи е отмивало нагара и си е вършило добре работата това масло. Лошо е като след 10 000 км пробег маслото е бистро, макар че на мен не ми се е случвало досега. :mrgreen: И си смени филтъра, за нищо пари иде реч.


Нед Ное 18, 2007 1:28 am
UNREAD_POST 
Не ми е за парите за филтъра, но нали казах че бях далеч от софия и нямаше откаде да купя и чак като го източих видях че не става новия и затова налях новото масло с стария филтър, да дадох 50 лв за масло и сега ако го сменям отново трябва пак ново масло. колко хиляди би могло да се кара така без последици от несменения филтър


Нед Ное 18, 2007 1:57 am
UNREAD_POST 
Защо да ти трябва ново масло, източи това и после си го налей отново.


Нед Ное 18, 2007 2:07 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 12:45 am
Мнения: 147
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Виждал съм в сервизните книжки че маслото се сменя на 10000км примерно а филтъра се снемя на 20000км така че не е проблем че не си сменил филтъра по скоро не е трябвало да го миеш с бензин.


Нед Ное 18, 2007 11:06 am
Профил ICQ WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Дано си го мил с бензин само външно, защото ако си наливал бензин във филтъра да го плакнеш е останало малко бензин, а това е вредно за двигателя, освен това хартиения елемент вместо да се измие е дозапушил порите в хартията и е още по- негоден.

Съвет:
1. Ако маслото от пръчката мирише на бензин- купи си още 1л. от същото масло, отточи 1л. от разреденото и смени филтъра с нов.
2. Ако не мирише на бензин- само смени филтъра.

Давай газ да загрее хубаво маслото- бензина от него се изпарява по- лесно и ще излезе напълно на 100% през маркуча за маслените пари и ще изгори.


Нед Ное 18, 2007 1:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ами вътре го плакнах с бензин, съвсем малко му сипах около 30- 40 грама може би и после го изплакнах с малко от новото масло.
Наистина ли е толкова вредно за двигателя?
аз знам че в карбураторните двигатели понякога влиза доста бензин в маслото и не е проблем.
След като смених маслото го карах около 30 минути по магистрала с около 100 км/ч, надявам се че е изгорял


Нед Ное 18, 2007 3:29 pm
UNREAD_POST 
Не се притеснявай. Има маса народ, които си сменят филтъра веднъж на две смени на маслото. Не че е правилно, но пуста икономия. Бих ти препоръал да си купиш нов филтър и да го смениш, без да пипаш маслото. Друг път за промиване ползвай нафта :wink:


Нед Ное 18, 2007 3:35 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 04, 2006 10:31 am
Мнения: 465
Местоположение: София "Изток"
UNREAD_POST 
Пич, не се коркай, нищо й няма на колата. Какво като си го измил с бензин?!? И да са останали 20 грама нищо не може да се случи. Просто си смени филтъра и това е. Ако обаче това е първата ти смяна на маслото на тази кола, можеш след известно време да смениш и маслото и филтъра, т.е да промиеш магистралите (ако имаш съмнения че предишния собственик е бил мърляч).

_________________
Fiat Stilo 1.8 16V


Нед Ное 18, 2007 9:52 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Извади пръчката на маслото и помериши:

-Ако не мирише на бензин- само смени филтъра, може да го налееш леко от стария филтър преди завиване за да не се губи нивото, завий го и карай смело- бензина се изпарява като се загрее добре маслото.


Нед Ное 18, 2007 10:30 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
ако имаш възможност смени си филтъра, ако не това масло не го търкаляи повече от необходимото


Вто Яну 15, 2008 8:38 pm
Профил

Регистриран на: Пет Апр 27, 2007 12:43 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST масло
не съм голям разбирач, но филтъра го сменявам на 2 или 3 смени на маслото, карам с приста, а не с префърцунените масла, карам една кола ве4е 5-а година така и да чукан на дърво, проблеми нямам. Другото е оборот на фирмите


Вто Яну 15, 2008 8:55 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Дек 31, 2007 9:29 am
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
на мен от запушен маслен филтър искаха да ми отварят капака на клапаните защото ми присветваше лампата на маслото, един майстор ми каза смени си масления филтър и маслото смених ги и засега съм минал 4000км без да ми е светнала лампата

_________________
fiat punto 1.2 75 hp


Вто Яну 15, 2008 11:34 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 4:19 pm
Мнения: 145
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Колега, смени си филтъра и не се занимавай повече. Друг път си сменяй маслото след зимата. Би ли ми казал какво ти е Путнтото, че и аз съм с Пунтиак и да не се сблъскам и аз с подобен проблем като твоя ....

ПП ше ги е*а и у г*за тия "разбирачи" по магазините за авточасти!

_________________
Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
Engine Stamp: 176B9.000
Version Code: 176BV
Version: V5 | SPORTING | 03.'98


Сря Яну 16, 2008 10:47 am
Профил
UNREAD_POST 
easylife написа:
Колега, смени си филтъра и не се занимавай повече. Друг път си сменяй маслото след зимата. Би ли ми казал какво ти е Путнтото, че и аз съм с Пунтиак и да не се сблъскам и аз с подобен проблем като твоя ....

ПП ше ги е*а и у г*за тия "разбирачи" по магазините за авточасти!

Ами пунтото е 1.2 моно инж. 60 коня, и филтъра за този двигател е с диаметър като филтъра на жигула, а тия в T&N са ми дали филтъра за пунто 1.1, той е с малко по малък диаметър иначе се завива на мястото обаче видях че уплътнителя не ляга добре и добре че не го сложих че щеше да ми изтече маслото някаде.
Иначе бяха пичове тези в магазина и като им казах че са ми дали по малък ми го смениха въпреки че беше омаслен и ми се извиниха


Нед Яну 20, 2008 5:09 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg