Дата и час: Пон Апр 29, 2024 3:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
ПОРЪЧКА НА СТИКЕРИ!!! 
Автор Съобщение
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Ако трябват повече пари, казвай, но да не проваляме идеята заради пари!!!

_________________
FIAT-SPORT


Чет Авг 25, 2005 8:29 pm
Профил WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Сега, като разгледах темата, разбрах, че не си получил пари от мен! Сумата от 10лв. е изпратена точно по указанията на с-ка 1037438902 на 07.07.2005г. още на следващия ден ти пуснах и Л.С. с точни данни от ДСК-Ямбол и ном. на вносната бележка. Така, че провери си сметката. Опасявам се обаче да не би да има и други такива недоразумения и в такьв случай, желаещи много, а парите липсват! Провери я тая с-ка, да не се е препьлнила!

_________________
FIAT-SPORT


Чет Авг 25, 2005 9:20 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
по повод цветовете на знамето след печат със сигурност ще имаш разлика, тъй като май си дал картинка в трицветния RGB формат, а не в четирицветния печатен формат CMYK на който работят повечето печатарски машини. Освен това май си объркал пропорциите на цветовете, котио трябваше да вземеш от оригинално знаме и само бе необходимо да ги наложиж готови за да няма разлика от монитор и печатарска машна. Всъщностк едва ли ти е калибриран монитора за печат, така че напълно е възможно голямата грешка да дойде от това че си избирал цветовете "на око" а не по точни пропорции.
Сега ще ти ги дам в RGB вариант, който впослествие трябваше да конвертираш с фотошоп в CMYK.
бялото си е ясно: навсякъде е 255%
зеленото е:
R = 8
G = 132
B = 74
червеното е
R = 241
G = 41
B = 33
При твоя стикер пропорциите на цветовете са други и няма никога да станат като оригиналното знаме на България. Не го приемай като упрек. Свалям ти шапка за труда, който полагаш за индикирането на клубарите, но просто се опитах да ти кажа къде да търсиш грешката. Също така предпечата е по-лесно да се изработи в QuarkХPress, но ако си нямал под ръка тази програма и с Corel става.
Абе май стана като критика, но всъщност е приятелски протегната ръка :beer:


Чет Авг 25, 2005 10:10 pm
UNREAD_POST 
Stilo написа:
по повод цветовете на знамето след печат със сигурност ще имаш разлика, тъй като май си дал картинка в трицветния RGB формат, а не в четирицветния печатен формат CMYK на който работят повечето печатарски машини. Освен това май си объркал пропорциите на цветовете, котио трябваше да вземеш от оригинално знаме и само бе необходимо да ги наложиж готови за да няма разлика от монитор и печатарска машна. Всъщностк едва ли ти е калибриран монитора за печат, така че напълно е възможно голямата грешка да дойде от това че си избирал цветовете "на око" а не по точни пропорции.
Сега ще ти ги дам в RGB вариант, който впослествие трябваше да конвертираш с фотошоп в CMYK.
бялото си е ясно: навсякъде е 255%
зеленото е:
R = 8
G = 132
B = 74
червеното е
R = 241
G = 41
B = 33
При твоя стикер пропорциите на цветовете са други и няма никога да станат като оригиналното знаме на България. Не го приемай като упрек. Свалям ти шапка за труда, който полагаш за индикирането на клубарите, но просто се опитах да ти кажа къде да търсиш грешката. Също така предпечата е по-лесно да се изработи в QuarkХPress, но ако си нямал под ръка тази програма и с Corel става.
Абе май стана като критика, но всъщност е приятелски протегната ръка :beer:


Мдаа, ако не беше последното изречение в поста ти щях да ти предложа да ти го пратя каквото имам събрано като пари и да действаш... А го виж .jpg-a (темата за избор на стикер ) и се опитай да го печаташ на PVC на обратно на пълноцветен плотер да видиш какво излиза...

За цветовете на знамето благодаря, от печатницата казаха че и те ги имат ама аз ще си ги наглася.

А относно това на какъв продукт трябва да се прави - логото трябва да се направи на 3D Studio ако питаш мен защото в момента съм го направил с окръжноти оцветени по различен начин. Но все пак аз не съм дизайнер а любител, ако някой може да го направи като хората да свирка... Останалото от стикера става и на Photo-Paint даже.

А ти колега, апропо, парички прати ли????


Пет Авг 26, 2005 8:51 am
UNREAD_POST 
hit-ko написа:
Сега, като разгледах темата, разбрах, че не си получил пари от мен! Сумата от 10лв. е изпратена точно по указанията на с-ка 1037438902 на 07.07.2005г. още на следващия ден ти пуснах и Л.С. с точни данни от ДСК-Ямбол и ном. на вносната бележка. Така, че провери си сметката. Опасявам се обаче да не би да има и други такива недоразумения и в такьв случай, желаещи много, а парите липсват! Провери я тая с-ка, да не се е препьлнила!


По сметката наистина има 10лв повече но не съм получил ЛС от теб и затова не знаех от кого са...
Знаех си че ще изреве накрая...
Прати ми данните за изпращане на стикерите обратно на yavoryankov@dir.bg - там събирам информация само за това и няма да ти изгубя мейла сред множество други, освен това съм го напрравил да ми препраща пощата на служенбния който е н Outlook и се тегли непрекъснато - така че венага разбирам какво става.
Съжалявам за объркването, но ЛСне съм получил а и ти не си ми писал на мейла...няма нищо, вазното е че всико си идва на мястото.
Днес ще ходя лично в печатницата и ако им одобря мострата пускам малък тираж, колкото да покрие заявкаите и да ми останат 10-15бр у мене. Митак, ако си събрал някакви пари, пиши поне за колко брайки са за да мога да ги предвиждам.


Пет Авг 26, 2005 9:00 am
UNREAD_POST 
Yavor написа:
Stilo написа:

А ти колега, апропо, парички прати ли????


Не съм пратил, но доколкото се разбрахме с Митко ще купя 2 стикера за каузата.


Съб Авг 27, 2005 12:06 am
UNREAD_POST 
hit-ko
тъй като дълго време липсвах от форума съм пропуснал много май. Ти колко стикера си поръчал и мога ли от теб да взема (купя), или само за себе си си поръчал?
Ако е така - сега ще разгледам темата и евентуално ще поръчвам и аз. Ако има и други колеги от Ямбол или Сливен - дайте да се уговорим и наведнъж да поръчаме.


Пон Авг 29, 2005 4:32 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Имаш един стикер от мен, ще ти го запазя! Аз бях порьчал 10, ама с новата ситуация станаха 5. Но сьм сигурен, че в Ямбол и 50 можем да усвоим и то на пьрво време. Сега като го видят феновете и ще започнат да искат, така, че смятам да порьчам още 10бр.

_________________
FIAT-SPORT


Сря Авг 31, 2005 1:47 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Обади се като ги получиш - телефона си го изпращам на л.с. ако го нямаш.


Сря Авг 31, 2005 2:05 pm
UNREAD_POST 
Колеги !
Аз работя в рекламно студио. Ако имате трудности с правенето и отпечатването на стикерите, мога да се заема.
Има мнгого и различни варианти за отпечатването им.
Не се хвърляйте на първото паднало като цена или технология !!!
Иначе стикера е манияшки и с кеф ще си го лепна на джама. Еваларката на Явор за идеята


Вто Окт 04, 2005 4:18 pm
UNREAD_POST 
x 1/9 написа:
Колеги !
Аз работя в рекламно студио. Ако имате трудности с правенето и отпечатването на стикерите, мога да се заема.
Има мнгого и различни варианти за отпечатването им.
Не се хвърляйте на първото паднало като цена или технология !!!
Иначе стикера е манияшки и с кеф ще си го лепна на джама. Еваларката на Явор за идеята


Явор прояви страхотен ентусиазъм. МАлко е мудно обаче събирането на парите за по-големи поръчки, пращането им и после връщането и раздаването на стикерите.


Вто Окт 04, 2005 4:25 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 8:00 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Някой ще покаже ли как изглеждат тези стикери?


Пон Ное 07, 2005 10:50 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Цитат:
Някой ще покаже ли как изглеждат тези стикери?



Тук има достатьчно инфо:
viewtopic.php?t=893&start=0

_________________
FIAT-SPORT


Пон Ное 07, 2005 11:09 pm
Профил WWW

Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 11:59 pm
Мнения: 2
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Zdraveite pi4ove, skoro si kupih tempra i me interesuvat niakoi vapros4eta


Съб Ное 12, 2005 12:12 am
Профил
UNREAD_POST 
rado temprata написа:
Zdraveite pi4ove, skoro si kupih tempra i me interesuvat niakoi vapros4eta

Честито колега, НО 1-во пиши на кирилица и 2-ро задаваи въпросите си в определените за това подфоруми.


Съб Ное 12, 2005 1:58 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg