Дата и час: Нед Апр 28, 2024 4:25 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проходите - молба за инфо 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST Проходите - молба за инфо
Колеги, моля за информация. Интересувам се от състоянието на старопланинските проходи - всичко що е на изток от Троян - Кърнаре, та включително и него самия. Къде ще попадна на лунен пейзаж и къде пътя става за каране? Страшно много обичам да шофирам в планински месности и се спуквам от яд, ако пътя е надупчен и ми се разваля кефа... Състоянието на пътя е от първостепенно значение за мен, но ако имате инфо и за това къде е по-натоварено и къде - не, още по-добре :-)
Ето какво видях на картата:
- Троян - Кърнаре
- Шипка
- Гурково - В. Търново (това трябва да е прохода на Републиката, ма не съм запознат, път номер 55)
- Сливен - Елена - Лясковец (път номер 53)
- Петолъчката - Върбица - Велики Преслав (път номер 7) или
- Петолъчката - Котел - Омуртаг (път 48)
- Карнобат - Смядово - Шумен (път 73)


Благодаря...


Чет Юни 29, 2006 9:48 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:55 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
Имам опит в преминаването на първите 3 от изброените проходи.
Настилката на Троян - Кърнаре е добра, като от южната страна е отлична, като нова. Но проходът не е лек, с много остри завои и серпентини, с голям наклон е.
Проходът през Шипка е кошмарен от южната страна. Страшно разбит, дори слаломирането не помага да не попаднеш в някоя от ямите. Единственото предимство от преминаването през него е почти липсата на тежкотоварни превозни средства.
Проходът на Републиката /"Хаинбоаз"/ като наклон е най-благоприятен. Минава се леко. Настилката на южната му част е перфектна, нова. Откъм юг при липса на трафик се изкачва на 4-та скорост. Северната му част е доста разбита, но и сравнение не може да става с Шипка. Голям недостатък на преминаването през "Хаинбоаз" са ужасно многобройните ТИР-ове, предимно турски. От тях спасение няма. Попаднеш ли между тях, особенно ако качваш откъм север, ще се движиш със скорост на костенурка.

_________________
FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г.


Чет Юни 29, 2006 4:03 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Благодаря, колега.
Доколкото разбрах - бягам от Шипка. Ще карам от юг на север, та ще помисля за Хаинбоаз. А може и Троянския да избера - кефи ме планинското :-)


Чет Юни 29, 2006 6:49 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 8:26 pm
Мнения: 384
Местоположение: Габрово
UNREAD_POST 
Минаването през Шипка може да стане като от южната страна се ползва пътя до Бузлуджа.Само около 12 км. от пътя не е перфектен,но е много по-добре от това което от южната страна на прохода Шипка.Незнам обаче от кога е информацията на stivst,защото последно като минавах във вторник ми се стори,че е правен ремонт на пътя,поне в горната му част.Нека ако някой е минавал скоро през южната част на Шипка,да каже.

_________________
Brava ELX 1.6 16v


Чет Юни 29, 2006 8:22 pm
Профил
UNREAD_POST 
vesko написа:
Благодаря, колега.
Доколкото разбрах - бягам от Шипка. Ще карам от юг на север, та ще помисля за Хаинбоаз. А може и Троянския да избера - кефи ме планинското :-)


Да,НО.... все-пак не забравяй жегите и възможността за прегряване на машинката! Внимавай! :idea: :idea: :idea:


Чет Юни 29, 2006 9:45 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:55 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
peho написа:
...Незнам обаче от кога е информацията на stivst,защото последно като минавах във вторник ми се стори,че е правен ремонт на пътя,поне в горната му част.Нека ако някой е минавал скоро през южната част на Шипка,да каже.

Тази година съм минавал от там 2 пъти, за последно преди месец. След това не посмях. Нищо чудно междувременно да са започнали и ремонт. Но обемът на работите е толкова голям, че не ми се вярва да са изкърпили всичко.

_________________
FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г.


Пет Юни 30, 2006 8:05 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 2:28 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Миналата неделя качвах Шипка откъм Габрово и се върнах обратно към Габрово, пътят е идеален.

Пътувах от София през Тетевен, Рибарица, Шипково, Троян, Севлиево, до Габрово целият път беше префектен. Препоръчвам го на хора обичащи планински пътища.

Поздрави,


Пет Юни 30, 2006 3:10 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:33 pm
Мнения: 310
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST 
Колега най добре през прохода на републиката. Дупките и Тировете се преживяват. Просто за 10 тина минути минаваш Южната страна нещо което не можеш да направиш през другите проходи


Пет Юни 30, 2006 7:25 pm
Профил ICQ YIM
UNREAD_POST 
geo_g написа:
Миналата неделя качвах Шипка откъм Габрово и се върнах обратно към Габрово, пътят е идеален.

Пътувах от София през Тетевен, Рибарица, Шипково, Троян, Севлиево, до Габрово целият път беше префектен. Препоръчвам го на хора обичащи планински пътища.

Поздрави,

Пътя, който описваш във втория абзац не е прохода "Шипка".
"Шипка" е това с паметника на върха... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Пет Юни 30, 2006 9:28 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 2:28 pm
Мнения: 53
Местоположение: София 03 Възраждане
UNREAD_POST 
Първо писах за Шипка, качвах се до върха на Паметника на Шипка, а после се сетих да опиша на колегата целия маршрут по който пътувах. Само на писах за ягодите на върха на пътя м/у Тетевенско и Троянско, атм са страхотни.

_________________
Живи, здрави и много късмет!
Punto S 1.7D
Audi A4 1.8T


Пет Юни 30, 2006 9:32 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Благодаря на всички отзовали се. Избрах Хаинбоаз. От юг пътят е идеален, от север - лошичък. За щастие нямаше движение в моята посока, та мина безпроблемно...


Пет Юли 14, 2006 9:08 pm
Профил
UNREAD_POST 
не минавай през карнобат - шумен, щото е като след израелска бомбандировка в ливан :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

минах оттам и за малко да вляза с пунтото в 1 дупка и да не мога да изляза :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

слънчев бряг - обзор - пътя е без забележки


Пет Юли 21, 2006 1:28 pm
UNREAD_POST 
Колеги ще затварят прохода Шипка от южната страна за ремонт.Наскоро пътувах от Търново за Казанлък и реших да смъквам през Бъзлуджа.Оказа се че са изчистили пътя и закърпваха ямите в участъка вр.Шипка вр.Бузлуджа.Спрях до работниците да ги попитам защо го правят и те ми казаха че ще ремонтирват южната страна и движението ще се пренасочи през този участък.И така преминавате от там посетете Паметника/на Т.Живков изобретението/ да видите за какво става въпрос каква вандалщина.


Чет Юли 27, 2006 12:02 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 07, 2006 6:33 pm
Мнения: 161
Местоположение: Бургас Славейков
UNREAD_POST 
На 5.08 ще ходя до Рибарица. И като гледам по картата най- прекия път е Подбалканския и после през прохода Троян - Карнаре , но не съм минавал от 2-3 г. през него. Някой да има прясна информация за този проход. Знам че е най-стръмен и с най голяма надморска височина , но всички други ми се струват доста обиколни :) И евентуално дали Подбалканския път дали е натоварен . Мисля си че повечето курортисти към морето минават по магистрала Тракия ? ;)

_________________
Fiat Uno 70 SX 1.3 `85
VW Bora Variant 1.6V 2000


Сря Авг 02, 2006 11:18 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 7:48 pm
Мнения: 219
Местоположение: tyu
UNREAD_POST 
Ако тръгвам от София за Варна няма как просто да мина по АМ Тракия щото пътя въобще не е от там. Курортистите за южното черноморие минават по Тракия. От проходите най-красиф откъм асфалт е Хаинбоаз.
Теб също те съветвам да минеш от там. Гледай да не пропуснеш отбивката за Гурково че май няма знак и отиваш направо в Казанлък.
Троян-Кърнаре е висок проход, асфалта е равен, има твърде много завои и пътуването е по тежко. Но е красив проход. От там не минават много товарни коли, дори и леките коли са много малко. Зимата го затварят и реално няма какво да го разбие друго освен леда и водата зимата.
От Бургас за Рибарица най-прекия, най-лекия и най-изгодния маршрут е: Бургас, Гурково, Велико Търново, Троян, Рибарица.
Дупки и неравности има само 25 км по северния склон на Хаинбоаз - от предела до Килифарево... но се пътува.

Приятно изкарване ви желая :D


Чет Авг 03, 2006 12:22 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg