Дата и час: Пон Апр 29, 2024 8:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Сняг 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Сняг
Аре бе, никой ли наяма да сподели нещо!!!!!
Радвам се, ако не е имало нищо за споделяне в този голям сняг.Днес /неделя/ се прибрах от Велинград /40 СМ СНЯГ!!!/. Беше горе-долу добре.Ниска скорост на движение и висока предавка, май това му е ЕША.Е и да кажа, като влюбен в дизелите... ДИЗЕЛЪТ Е КОЛА ЗА ВСИЧКО.... или както се казваше по форумите.... "КОЛАТА Е КОЛА, КОГАТО Е ДИЗЕЛ"....!!!!!!

ПП....Баси, не карам "бензинова бангия" от 1994 година!!!!


Нед Дек 18, 2005 11:49 pm
UNREAD_POST 
Недей така, че ще обидиш една голяма част от колегите тук! Всеки тип двигател си има предимства и недостатъци. Аз лично за сега съм доволен от моята дизелярка, пали от раз на студа :) Относно пътищата... меко казано съм разочарован от подръжката на автомагистрала Хемус! Днес се прибирах по обяд от Рибарица и между тунелите беше пълно със закъсали тирове, много участъци от магистралата бяха покрити със сняг, а никъде нямаше две почистени ленти, само в една се движеха колите. От време на време някой се маташе в снега в ляво и изпреварваше. В новините съобщиха, че магистралата е затворена заради закъсали тирове. Добре, че се измъкнах преди това безумие! :evil:


Пон Дек 19, 2005 12:29 am
UNREAD_POST 
Съгласна съм колега - съобразена скорост, ниска предавка и по възможност зимни гуми :wink:
1. Когато тръгнете на път не забравяйте веригите си и помнете, че ако загазите някъде избавлението е прав...без въртене на волан и форсиране :idea: само прав напред- назад на където позволява :) ;
2. Карайте със запалени светлини така сте по забележими.


Пон Дек 19, 2005 2:15 am
UNREAD_POST 
Vladim написа:
Недей така, че ще обидиш една голяма част от колегите тук! Всеки тип двигател си има предимства и недостатъци. Аз лично за сега съм доволен от моята дизелярка, пали от раз на студа :) Относно пътищата... меко казано съм разочарован от подръжката на автомагистрала Хемус! Днес се прибирах по обяд от Рибарица и между тунелите беше пълно със закъсали тирове, много участъци от магистралата бяха покрити със сняг, а никъде нямаше две почистени ленти, само в една се движеха колите. От време на време някой се маташе в снега в ляво и изпреварваше. В новините съобщиха, че магистралата е затворена заради закъсали тирове. Добре, че се измъкнах преди това безумие! :evil:


Разбира се,че това за дизела е закачка!!! :mrgreen:
Де бе, и аз разбрах, че на "Хемус" е било ад.По "Тракия" си беше нормално, магистралата беше почистена и с 90-100км/ч се караше нормално.


Пон Дек 19, 2005 10:52 am
UNREAD_POST 
В неделя се прибрах от хижа "Трещеник" - над 1700 м надморско равнище, над гр. Якоруда. След невероятното изкарване вечерта, на сутринта имаше над 50 см. пресен сняг. До Якоруда са 10 -11 км. планински път, първият километър от който беше почистен. Надолу беше минал един джип и един лек автомобил след него. Нахлузих веригите, и давай 1-2 с двайсет - 10 км. - 30 мин. След това през Якоруда, Разлог и Банско остоват в страни, през Предела (чистеха го непрекъснато, но беше проходим само с вериги) в колонка по много с 30-40-50 и пак тук таме имаше "камикадзета". Веригите ги свалих в Симитли. До Благоевград по международния "усвиткахме" с 60 км./ч, че и повече :D . Там беше чистено, но тук таме и по мостовете има заледявания и трябва да си много внимателен. Всичко това при силен снеговалеж и доста намалена видимост.
От отклонението при Бобошево до Кюстендил (през Бобошево) - никакви ядове - почистен път , никакви заледявания, но снегът беше между 10-15см.
п.с. Сутринта пред хижата за да тръгна ми отне около час и нещо за да изрина снега за да тръгна, да размръзна колата и т. н. А, да не забравя - влязох през петата врата. Доволен съм и от разхода на газ - грубо е някъде между 8,5-9.


Пон Дек 19, 2005 11:49 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
аз бях с приятели в Цигов чарк
1150 метра надморска
вечерта в събота имаше около 20 сантиметра сняг
на сутринта в неделя снега беше над 50 сантиметра
от хотелчето до главния път не беше минавало нищо
собственика мина 5-6 пъти с неговата Фронтера и работата стана
по главния път в посока Септември - сложна работа
беше минал 1 път снегорина и това е
сняг колкото си искаш
справих се без проблеми по пътя - без вериги
местните се оказаха прави - казаха ми да не ги слагам
другите 3 коли ги бяха сложили, но след около 10 километра ги свалиха

на магистралата към София беше горе-долу добре
половината беше изчистена до асфалт, но по-високите места беше заснежено
имаше доста коли из канавките
гумите ми са Kormoran Snowpro на около 1000 км
много добри гуми се оказаха
в събота ходихме и до пещера Снежанка
после се качихме пак до Цигов Чарк отново без проблеми
приятелите бяха с Barum и Uniroyal
и те нямаха проблеми с пътя
разхода около 7

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пон Дек 19, 2005 2:00 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 25, 2004 11:00 am
Мнения: 82
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
В Пловдив по-малките улички е някакъв ад. Главните са чисти! Най-отвратително според мен е покрай хирургиите, най-голямата болница в Южна България почти не е чистена. Може би веднъж е минал гредер вчера, и толкова. Колите се изчакват да се разминат, абе УЖАС. Аз ходя по 3 пъти на ден там и вече новия ми спойлер даде фера едното ъгълче. От общината трябва да ми плащат за снегорин.

_________________
Почиствам пътни знаци.


Пон Дек 19, 2005 4:10 pm
Профил
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
А в Русе .... няма сняг ..... :( :)

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Пон Дек 19, 2005 4:50 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
ivo написа:
А в Русе .... няма сняг ..... :( :)

Щастливци!!! :D
То пък за едни е добре ама за други не е.


Пон Дек 19, 2005 5:21 pm
UNREAD_POST 
Неделя сутрин 7-7:15 пред колата съм успял да разчистя


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Дек 22, 2005 5:03 pm
UNREAD_POST 
И улицата по която минах след това. Имах късмета, че бяха минали преди това не бях аз снегоринът


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Дек 22, 2005 5:07 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg