Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:13 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Закони, права и т.н. 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Закони, права и т.н.
Здравейте.

Аз съм млад шофьор имам книжка от около 7-8 месеца и активно карам от около 10-тина дни от както си купих лична кола. И затова се интересувам някой знае ли от къде мога да си прочета, какъв е реда когато ме спре полиция. Смисъл какво са длъжни да направят полицай-те, какво трябва да направя аз и т.н. Ще дам един пример за да ме разберете какво имам предвид — примерно когато ме спре полиция и искат да им отворя багажника, аз мога да не го правя и те не могат да ме задължат да го направя без прокурорска заподед и т.н. Искам да я получа тази информация с цел не да се правя на луд ако ме спре полицията а просто ако някой "добросъвестен" полицай ме спре и почне да ми иска това и онова с цел да му дам нещо или кой знае каква да знам има ли право да го прави или не.

Предварително благодаря!


Пет Яну 18, 2008 5:29 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Закони, права и т.н.
Abadon написа:
Здравейте.

Аз съм млад шофьор имам книжка от около 7-8 месеца и активно карам от около 10-тина дни от както си купих лична кола. И затова се интересувам някой знае ли от къде мога да си прочета, какъв е реда когато ме спре полиция. Смисъл какво са длъжни да направят полицай-те, какво трябва да направя аз и т.н. Ще дам един пример за да ме разберете какво имам предвид — примерно когато ме спре полиция и искат да им отворя багажника, аз мога да не го правя и те не могат да ме задължат да го направя без прокурорска заподед и т.н. Искам да я получа тази информация с цел не да се правя на луд ако ме спре полицията а просто ако някой "добросъвестен" полицай ме спре и почне да ми иска това и онова с цел да му дам нещо или кой знае каква да знам има ли право да го прави или не.

Предварително благодаря!


Преди всичко не се заяждай, ако си виновен. Могат да ти поискат документи, да ти ровят из багажника.... Полицаи обаче не могат да ти пишат акт, викат КАТ. Прочети правилника и закона и безаварийно шофиране :cool:


Съб Яну 19, 2008 12:45 am
Профил
UNREAD_POST 
Мисля че полицай, винаги може да ти напише акт, друг е въпроса дали той ще е свързан с управленито на автомобила. Колега отнасяй се с респект към органите на реда(нямам си нищо общо с тях). След като те спрат, отваряш стъклото и гасиш мотора. За предпочитане е ръцете ти да се виждат, по възможност да са на волана. Имат право да ровят където си пойскат. Щом караш Купе значи няма да те спират.


Съб Яну 19, 2008 12:57 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:56 pm
Мнения: 330
Местоположение: София Област
UNREAD_POST Re: Закони, права и т.н.
Abadon написа:
Здравейте.

Аз съм млад шофьор имам книжка от около 7-8 месеца и активно карам от около 10-тина дни от както си купих лична кола. И затова се интересувам някой знае ли от къде мога да си прочета, какъв е реда когато ме спре полиция. Смисъл какво са длъжни да направят полицай-те, какво трябва да направя аз и т.н. Ще дам един пример за да ме разберете какво имам предвид — примерно когато ме спре полиция и искат да им отворя багажника, аз мога да не го правя и те не могат да ме задължат да го направя без прокурорска заподед и т.н. Искам да я получа тази информация с цел не да се правя на луд ако ме спре полицията а просто ако някой "добросъвестен" полицай ме спре и почне да ми иска това и онова с цел да му дам нещо или кой знае каква да знам има ли право да го прави или не.

Предварително благодаря!

Май някой смята да носи трупове в багажника :-D :D :P


Съб Яну 19, 2008 11:46 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg