Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:33 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Снегът в столицата 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
sok1 написа:
LEVSKI написа:
Ако държиш за доказателства, се чувствай поканен лично от мен, и сам ще се убедиш в това.


Какво ще пием? :D

Ако си навит да се прибираш с такси, или си вземеш шофьор... Все ще се намери с какво да се отрежем :-D


sok1 написа:
LEVSKI написа:
Кой предагаш да поеме вината, бай мангал, дето държи лопатата ли? Ако беше свършена работата, кмета щеше да се похвали, че е чиестил, но в този случай, само е контролирал.


Защо точно Борисов е най-виновния? Дане би той да е сключвал договора с концесионерите?

Ами обикновено, вината се поема от най висшестоящия. От доста време е кмет, могъл да се справи с тези неща, без това да се отрази върху ежедневието на софиянци.

sok1 написа:
LEVSKI написа:
Още докато беше главен секретар на МВР, много роптаеше срещу фирмите за почистване, и то без да има отношение към чистотата в София.


Това е доказателство, че още от тогава тези концесионери са били мафиоти и мушеници.

То това ясно... Всичко в тази държава е мафия, но защо трябваше да чака, да се случи всичко това, за да привлече за пореден път вниманието към себе се ли?


Чет Яну 03, 2008 2:35 pm
UNREAD_POST 
Абе и днес ли не е изчистена столицата, бат ви Бойко нали се кълнеше снощи, че ше летят глави и днес по обед слушах новините на БТВ така между другото и чух нещо, че сте светнали :D


Чет Яну 03, 2008 4:05 pm
UNREAD_POST 
Е няма спор, основните булеварди са в приличен вид. Аз писах моя пост преди да тръгна на работа, а колегата smok1 още вчера, останалото е само заигравка :cool:


Чет Яну 03, 2008 4:09 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Paparac написа:
Абе и днес ли не е изчистена столицата, бат ви Бойко нали се кълнеше снощи, че ше летят глави и днес по обед слушах новините на БТВ така между другото и чух нещо, че сте светнали :D


Да в центъра и по големите булеварди е лъснато до асфалт. Кара се лесно и бързо. Иначе в Надежда и Младост около блоковете си е като вчера. Сега малко пекна и се топи.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Яну 03, 2008 4:10 pm
Профил ICQ YIM
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 9:13 am
Мнения: 58
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Това че пекна по едно време и се поразтопи снегът не ми допада - довечера като скове ще стане олеле малеле....
Направо не ми се мисли какво ще бъде утре сутринта, въпреки че го дават -3 градуса (през деня) в София, т.е. уж по-топло от днес... :-(

_________________
Няма невъзможни неща :-D


Чет Яну 03, 2008 5:37 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 11:23 am
Мнения: 76
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
абе не знам ама по малките улици пак не може да се кара.това е факт па не знам кой е виновен

_________________
FIAT BRAVO 97' 1.6 16V


Пет Яну 04, 2008 7:43 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 8:42 pm
Мнения: 607
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз да кажа,че за пореден път се убедих в абдикация на държавата от задълженията към данъкоплатците.

1. На 02.01 по Хемус не беше минавал снегорин - поне до 17часа
2. Околовръстното беше в състояние на квартална уличка в момента/непочистено/
3. Мой познат беше от заклещените на Петолъчката, Боровец-Варна за 48часа......
4. Все още има бедстващи хора по второкласни пътища, цели селища са без ток и вода, а в Русе има забрана за придвижване с лични автомобили
5. Стигането до детската градина на сина ми е приключение, да не споменавам пак непочистените пътища, а добавката на "всесезонни гуми" по ледената пързалка надолу си е за повдигане на адреналина сутрин

Да споделя скорошни впечатления:

Началото на Декември бях в Австрия, в сърцето на Алпите. Третокласен път, малко градче, сняг валя цял ден, а имаше и отпреди това снежна покривка/личеше само по дворовете на хората/. Как не оставиха народа да стои затрупан, на всеки час минава снегорин, който след себе си хвърля луга. На магистралата пътя беше сух, след снега който се изсипа просто недоумявах. Сравнения ли ще правим със стандартите?

Та за Европа ли ще си говорим, или пак къде сме ние и за чий са ни парите от еврофондовете, като не ги използваме. Къде е техниката/продадена за скрап/, която трябва да осигури безпроблемното придвижване на хората? Защото там където се води че сме /разбирай Европа/ на първо място стои безопасността на пътя, а тя не може да се осигури при 10см снежна покривка на двете магистрали, построени преди N години и оставени на подръжка на произвола. Защото ако се метнеш в дупка и си потрошиш колата тук ще те изкарат виновен ,та и глоба ще отнесеш/по правилото за несъобразена скорост/, а там където се води че сме по този повод ще осъдиш виновният и за нанесени морални щети. Какво да кажат затрупаните хора по селата, блокираните в градовете, изолираните по курортите? Робска паплач. Данъкоплатци. Мрън-мрън и нищо. Нека оставим мангалите да продължават да осъждат държавата, тези които издържаме на свой гръб, чиито разходи и своеволия заплащаме всеки ден и не само с пари, но и със спокойствието си. Гражданско общество - такова животно няма, не го и виждам скоро да се роди от нищото.


Съб Яну 05, 2008 1:35 am
Профил
UNREAD_POST 
Най-интересното ми е, че нито един от управляващите (изключвам кметовете) не се появи по никакъв начин в медиите да вземе отношение към проблема. Единствената информация бе, че г-жа Бедствие (Емел Етем) е в заслужен годишен отпуск.


Съб Яну 05, 2008 3:35 am
UNREAD_POST 
Airis написа:
Робска паплач. Данъкоплатци. Мрън-мрън и нищо. ... Гражданско общество - такова животно няма, не го и виждам скоро да се роди от нищото.


Това е жестоката и тъжна истина...


Съб Яну 05, 2008 4:40 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 11:23 am
Мнения: 76
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
е да ама тази истина се случва постоянно в BG.

_________________
FIAT BRAVO 97' 1.6 16V


Съб Яну 05, 2008 7:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg