Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:57 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Къде са камерите в София 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Току що забелязах още една камера.Намира се на Сливница и Раковски. Посоката е от Сточна гара към Люлин. Апарата се намира на един кол от лявата страна на платното в коритото на реката и е насочено към светофара. Тия се клонират мама им дееба.


Пон Окт 30, 2006 10:55 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 8:00 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Добре, колеги, а кои от тези камери са с радари?


Съб Ное 04, 2006 9:00 pm
Профил
UNREAD_POST 
The_Wicker_Man написа:
Току що забелязах още една камера.Намира се на Сливница и Раковски. Посоката е от Сточна гара към Люлин. Апарата се намира на един кол от лявата страна на платното в коритото на реката и е насочено към светофара. Тия се клонират мама им дееба.


тази ми казаха, че не работи...

аз пък знам от компетентни органи, за камери, които следят кой кара в бус-лентите на Цариградско :mrgreen:

пп - а сега да си признае кой не кара :D :D :D


Сря Дек 20, 2006 8:39 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Дам и аз разбрах за камери които снимат БУС-лентите по цариградско че има. Освен това, вчера забелязах още една камера. На кръстовището на Тодор Александров и Хр. Ботев. Посоката е като идваш от М. Луиза към Люлин. Статична е. Като тази на Хемус. Изнесена е 10-тина метра преди светофара и снима за червено и маркировка.

_________________
www.bgkoleda.bg

www.mvr1866.bg


Чет Сеп 27, 2007 11:44 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Май 10, 2007 10:26 pm
Мнения: 18
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
разбрах че има камери и на плиска. сега се опитвам да видя къде са точно


Чет Сеп 27, 2007 12:05 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 7:56 pm
Мнения: 132
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
lllubo написа:
kastelo написа:
Ще си позволя да направя едно уточнение за камерите преди Люлинския тунел:
Това не са камери, а яркомери!!! Уреди, които измерват осветеността преди колите да влезнат в тунела и на базата на тези данни се регулира осветлението вътре в тунела! Това се прави, за да може очите на шофьорите да свикнат веднага с осветеността вътре и за да се пести електричество!

абсолютно точно и вярно!
Например има такива на малкото тунелче на новия път дето свърза Сливница и Обеля (пътя под който минава метрото - сещате се за кой говоря). Майка ми работеше там и ми каза че хората ги мислят тези устройства за радари и редовни ги чупят.
Кастело много точно е описал действието на уредите, не ги бъркайте с камери за наблюдение или с радари на куките.


Съвършенно вярно е ! Моя човек там си пробва състезателните каручки значи яко ряз им дава и ако до края на тунела не е с 200Км --> НЕ СТАВА КАРУЦАТА. И аз ги мислех за камери и го предупредих, последва яко смях ... и реплика "Ако там снимат досега 6 пъти да съм без книжка поне" Тествано е там не снимат! Па и кво ти снимане Аз колкото пъти мина в колона тя движи със 70км. :) т.е. трябва да се снима всяка кола ! :mrgreen:

_________________
Fiat Tipo 1.6 DOHC


Чет Ное 08, 2007 11:21 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Това са светломери. Има ги и на люлинския тунел. Целта им е да регулират интензитета на осветлението за да се намали разликата при влизане в тунела и познатия ефект на "влизане на сляпо" в по-тъмното пространство.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Ное 08, 2007 11:53 pm
Профил ICQ YIM
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 30, 2007 5:29 pm
Мнения: 47
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Относно тези камери на Мария Луиза и бул. Тодор Александров, камерите работят и снимат, но не ги е еня за скороста там няма кой самоубиец да мине с 200. Особенно ако излиза от Тодор Александров, ако мине по Мариа Луиза, не могат да му фанат номера, а само средния пръст.

Збараих да кажа, че и ако минете на червено, ще ви пратят снимчици, да се видите кви сте говеда :roll:


Пон Ное 12, 2007 5:07 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 2:40 pm
Мнения: 121
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Имайте предвид, че съгласно Конституцията на Република България и закона за специалните разузнавателни средства, всички камери трябва да бъдат обозначени с табелки. Преди кръстовището трябва да има табелка, че участъкът е под видеоналюдение. Ако ви снимат от тайна камера, която не е била обозначена, може спокойно да обжалвате, дори да стигнете до дело. Повечето камери в центъра на София са маркирани, но има и скрити. Никой не може да бъде следен, заснеман, записван и т.н. без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие. Ако има табелка - следва, че знаеш. Ако си несъгласен не минаваш от там. Ако няма табелка, ти е нарушено правото и съответно записът няма правна стойност!

_________________
Чук, тел, клещи и маматааа!
________________
Tipo S 1.4 i.e. '94


Сря Яну 02, 2008 4:46 pm
Профил ICQ WWW
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Дек 31, 2007 9:29 am
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
не си прав колега ако решат не можеж да спориш с тях

_________________
fiat punto 1.2 75 hp


Сря Яну 02, 2008 10:41 pm
Профил
UNREAD_POST 
Поставят под видеоконтрол още 4 ключови места



От днес започва вторият етап от изграждането на системата за видеонаблюдение в столицата.
Стартът на проекта бе предизвестен в сряда от директорът директорът на Столична дирекция “Полиция” Румен Стоянов, след отчета на дирекцията за 2007 г. Системата за видеонаблюдение към КАТ ще бъде по маршрута КАТ в кв. “Дървеница” - стадион “Васил Левски” – бул. “В. Левски” – Спортната палата, Петте кьошета и оттам ще се разклонява към площад “Славейков” и ул. “Гарибалди”. “В централата на КАТ ще има сървъри и машини, които автоматично ще отбелязват нарушенията на закона и ще записват номерата на колите. Човешките ресурси ще бъдат съкратени”, коментира Румен Стоянов, цитиран от "Фокус".
Министърът на вътрешните работи Румен Петков обясни, че за първия етап от изграждането на системата са били отделени 3 млн. лв. По думите му първоначалното финансиране на проекта за видеонаблюдение е било 3 милиона лева, като досега са изхарчени общо 10 милиона лева. Той прогнозира, че най-късно през юни ще заработи вторият етап на системата.
Вътрешният министър даде много добра оценка на работата на Столична дирекция “Полиция”. Той подчерта, че СДП е най-натоварената дирекция в страната. През 2007 г. регистрираните престъпления на територията на столицата са 27 074, което е с 2 028 по-малко от тези през 2006 г., убийствата пък за 2007 г. са 21, срещу 32 за 2006 г. Опитите за убийство през 2007 г. са 22 срещу 26 през 2006 г. Кражбите от банкомати през 2007 г. са 3 срещу 10 през 2006 г. Предотвратени са били пет отпита за кражба от банкомат. Кражбите на автомобили са намалели с 14%, а взривовете през 2007 г. са четири срещу седем за 2006 г, като са били възпрепятствани два взрива.
По повод предложението на Минчо Спасов за това катаджиите да носят в себе си до 10 лева и то на стотинки, Петков каза: “Чакам само да се уточни какви да са стотинките”.
Разпространението на наркотици е един от най-печелившите видове бизнес. Това е един сектор, в който освен увеличение на разкриваемостта има и увеличение на престъпността, коментира шефът на Столична дирекция “Полиция” Румен Стоянов.


Чет Фев 07, 2008 10:40 pm
UNREAD_POST 
Предвижда се камери да бъдат разположени:
- на кръстовището на бул. "Витоша" и бул. "П. Славейков",
- в градинката срещу "Пощенска банка" при НДК,
- на кръстовището на бул. "Патриарх Евтимий" и бул. "Витоша",
- на кръстовището на бул. "Княгиня Мария Луиза" и бул. "Христо Ботев"
- на изхода за автомагистрала "Тракия" /разклона за "Враня", бензиностанция "Лукойл" и разклона за село Лозен/,
- на Околовръстния път и бул. "Симеоновско шосе" (разклона за село Герман, разклона за квартал "Младост" и кръстовището на ул. "Симеоновско шосе") - на път Е-79 при Владая (на бензиностанция "Опет" в кв. "Княжево"),
- на Околовръстния път и бул. "Европа" при "Милево ханче"
- на път Е-81 при "Връбница" (на самите контролно-пропускателни пунктове),
- на изхода за автомагистрала "Хемус" на бул. "Ботевградско шосе" (на бензиностанция "ОМВ" и на контролно-пропускателния пункт)
- на пътя София - Нови искър - Своге (на КПП "Требич").
- на кръстовищата на Околовръстния път и бул. "България", Околовръстния път и бул. "Бистришко шосе", Околовръстния път и бул. "Симеоновско шосе" и на Околовръстния път и бул. "Черни връх".

Общата сума на инвестицията и разходите по внедряването на новата част от системата е 16 261 958 лева.


Сря Май 21, 2008 10:14 pm
UNREAD_POST 
Здравейте, колеги! Аз съм нов във форума, а и съм "млад" шофьор. Дърт съм, ама след като 12 години книжката ми стоя в чекмеджето, си купих фиатче. Горд собственик на пунто, ебаси пъргавото автомобилче, че и малко-малко, ама отвътре е широооооооооооооооко.
Вижте, колеги, единствено неопитността ме оправдава донякъде... Но направих огромна глупост на Орлов мост, по мои сметки - за минус 12 точки, глупостта се случва в 1,30 през нощта. Пред себе си се заклех да не правя повече така, защото отлично знаех, че съм н нарушение. Въпросът ми е има ли някакъв шанс да ми се размине простотията? Или да си чакам честитката по пощата? Някой от вас правил ли е нарушение пред камера, което му се е разминало, или 100% ще ме гепят?
То и май така е по-добро, да ми дойде акъла... Пак казвам, не съм наглец, но от паника направих глупост, сакън, по-добре наказателни точки, отколкото катастрофа, така разсъждавах в този глупав миг. Та сега съм на тръни, че още не съм се нарадвал на пунтото и ще се сблъскам с възможността да ме накажат яко.
Поздрави, и бъдете разумни!... не като мен... :-(


Сря Окт 29, 2008 2:34 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg