Дата и час: Пон Апр 29, 2024 9:15 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Въпрос за миризма от газовата 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Въпрос за миризма от газовата
:!:


Последна промяна Sko на Пон Апр 16, 2007 4:50 pm, променена общо 1 път



Вто Юли 11, 2006 11:37 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Нормално е до толкова, доколкото изтича докато улегнат маркучите и щуцерите на газовата. Опитай се да дозавиеш скобите на уплътненията по системата - често се развиват и започва да пропуска газ! Другият вариант е газовият клапан да не ти спира изцяло притока на газ и тя да си излиза презп лочката. Най сигурно е с тубичка сапунена вода - където издиша излизат мехурчета!
Успех!

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Вто Юли 11, 2006 12:08 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Не е нормално. Няма такова нещо като "улягане". Не трябва да мирише, особенно пък след престой на колата. Както каза колегата, тубичката със сапунена вода е пръв приятел при такива случаи. :)


Вто Юли 11, 2006 2:25 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST 
я и аз да попитам, значи при палене- няма значение топла или студена ми намерисва около 1мин на газ и после спира. Говоря за вътре в купето че намерисва. Също и рязко като я резна към 5000 оборота и върна газта също намерисва за момент на газ.

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Вто Юли 11, 2006 4:06 pm
Профил ICQ WWW
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
ForceWere написа:
я и аз да попитам, значи при палене- няма значение топла или студена ми намерисва около 1мин на газ и после спира. Говоря за вътре в купето че намерисва. Също и рязко като я резна към 5000 оборота и върна газта също намерисва за момент на газ.



Хипотеза 1: Имаш някъде неуплътнено по всмукателният колектор, въздуховодите, около плочката. Ако оборотите на празен ход са ти неустойчиви, е след плочката, ако са устойчиви - преди плочката.
Хипотеза 2: Имаш теч по аспуховата система и когато сместта не изгаря добре (студен двигател или принудителен празен ход при отпускане на газта) - мирише в купето.

По принцип недоизгорялата газ излизаща от аспуха мирише доста различно от тази която изтича отнякъде преди двигателя, така че трябва да можеш да го откриеш мястото.


Вто Юли 11, 2006 5:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
Е, да попитам и аз... Отскоро забелязвам, че след като съм я карал и спра, леко намирисва и минава бързо, явно се разсейва. Може и винаги да си е била така, но го забелязях скоро, когато отворих капака на двигателя веднага след спиране. След това правих два-три пъти експеримент и все си мирише. Иначе, в купето нищо не се усеща по време на движение, а при студен двигател никъде не мирише.


Сря Юли 12, 2006 9:38 am
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
ivjordan написа:
Е, да попитам и аз... Отскоро забелязвам, че след като съм я карал и спра, леко намирисва и минава бързо, явно се разсейва. Може и винаги да си е била така, но го забелязях скоро, когато отворих капака на двигателя веднага след спиране. След това правих два-три пъти експеримент и все си мирише. Иначе, в купето нищо не се усеща по време на движение, а при студен двигател никъде не мирише.


нормално


Сря Юли 12, 2006 9:46 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
johnfound написа:
Няма такова нещо като "улягане".


Явно аз се изразих погрешно. Наскоро и при мен замириса и се оказа, че скобата, която "стиска" маркуча след изпарителя се е разхлабила. А съм имал и случай и на недостатъчно напъхан щуцер в маркуча, който с времето се вади и започва да мирише!

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Сря Юли 12, 2006 10:32 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 2:19 pm
Мнения: 124
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
След изпарителя нямаш налягане така че едва ли от тази скоба може да ти изпуска.Относно миризмата в двигателния сектор след спиране това е съвсем нормално.Ако карате на бензин и се надвесите близо до моното или карбуратора пак ви понамирисва леко обаче на бензин :D

_________________
АЛ.ПЕТРОВ
FIAT UNO 1.5 ie SX
минал школата на Москвич 2140 и Лада 2104


Сря Юли 12, 2006 12:53 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 10:27 pm
Мнения: 8
Местоположение: Горна Оряховица
UNREAD_POST 
Нормално е да намирисва.След като загасиш колата,намирисва ти газта която е останала след изпарителя т.е. между изпарителя и смесителя(плочката).Ако преди да угасиш колата обърнеш на бензин няма да ти намирисва на газ.


Вто Юли 18, 2006 9:21 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST мисиз
Вземи една гъба и с вода и веро сложи на свръзките за газ ако някаде има газ ще се усети веднага, като на гумите как издиша като намокриш или иди при този който ти е слагал да е погледне /нали е гаранция.

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Вто Юли 18, 2006 11:03 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
didodi написа:
Нормално е да намирисва.След като загасиш колата,намирисва ти газта която е останала след изпарителя т.е. между изпарителя и смесителя(плочката).Ако преди да угасиш колата обърнеш на бензин няма да ти намирисва на газ.


Няма значение дали си обърнал на бензин преди да угасиш пак си намирисва леко като се завреш под капака. Имам чувство, че самите маркучи миришат.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Юли 19, 2006 6:53 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg