Дата и час: Нед Апр 28, 2024 11:26 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Въпрос за изпарител/газова уредба ремонт? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Въпрос за изпарител/газова уредба ремонт?
Какво означаваше когато антифриза мирише на гас
И какво се развиваше на изпаритела за да изтекат едни черни като масло боклуци от изпаритела.И каккви бяха признаците за наличието им


Сря Фев 08, 2006 7:21 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 2:44 pm
Мнения: 88
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
На руския изпарител се развива онази врътка дето е най-отдолу на самия изпарител.Това го правех веднъж в годината.


Сря Фев 08, 2006 11:59 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2006 7:54 am
Мнения: 159
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Ако има пробив в мембрана и газта се смесва с антифриза ,предполагам.


Чет Фев 09, 2006 6:23 pm
Профил
UNREAD_POST 
На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.


Чет Фев 09, 2006 8:27 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.


След колко време каране го направи това? Питам защото моята газова наближава да направи 4 месеца. Предполагам, че още е рано, но не е лошо да знам :wink:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Фев 09, 2006 11:16 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.

Как усети че ти се е задръстил изпаритела


Пет Фев 10, 2006 1:08 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
brat_John написа:
zgabrovski написа:
На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.


След колко време каране го направи това? Питам защото моята газова наближава да направи 4 месеца. Предполагам, че още е рано, но не е лошо да знам :wink:


през 15-20 хил км може да източваш мизерията ей така за профилактика а може през по малък интервал всичко е на лична преценка др вариант е на всяка смяна на маслото за да не забравяш кога си правил процедурата

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Фев 10, 2006 11:13 am
Профил
UNREAD_POST 
gdd55 написа:
zgabrovski написа:
На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.

Как усети че ти се е задръстил изпаритела


Никак, в смисъл се колата изобщо не вървеше добре на газ и лапаше като ламя, но така си беше от както съм я взел. Добре че попаднах на майстор, та той разви пробката и от там изтече една кофичка от кисело мляко с мизерия. Сега ми е казал че на всяка смяна на масло е добре да правя тая манипулация.


Пет Фев 10, 2006 12:22 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 5:32 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST защо мирише казанчето
колега , никога не е късно за разяснения.Значи този мазгоч в изпаритела се натрупва от скапаните помпи на газ колонките.добрее да го източваш на топъл двигател, иначе спича.Когато се натрупа доста мембраната и се ограничава хода и започват проблемите. За миризмата в казанчето.., нее болка за умиралка, но веднага минаваи на бензин и в сервиза да ти сменят водната мембрана, или уплатнителните гумички на подгряващите тръбички вътре в изпаритела.Лошото е ако и на бензин го прави това,но тогава ще ти изхвърли водата още на първия километър, не че сега не ти загрява.
Един съвет - ако имаш съмнения, даи на контакт или задеистваи газовия клапан принудително,/пусни му + /,ако в казанчето излизат мехурчета, ясна е раборара, мембрана.


Нед Фев 26, 2006 7:11 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg