Дата и час: Нед Апр 28, 2024 4:19 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ
Колеги в неделя не издържах и закарах колите на автомивка... В последствие се оказа че тия малоумници са отворили капачката на резервоара, където е и щуцера за газта и са дали здраво с пароструйката...
Понеже на бравото няма капачка беше влязла вода вътре при сачмата. На другия ден жената се оплаква че колата вони на газ, отивам и какво да видя - там яко замръзнало и фучи като на сонда на Газпром...
Та как го оправих - взех сешоара от вкъщи, яко струя топъл въздух, всичко се размрази, сачмата си дойде на мястото и спря да фучи. Днеска - бегом да купя капачка и вече проблема е решен.

Та колеги, в тия студени дни не мийте с пароструйка щуцера за газта, ако е без капачка :mrgreen: :mrgreen:


Вто Яну 17, 2006 9:32 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
ами тая газ която фучи не се ли запали от реотаните на сешоара колега внимавай да не направиш някоя беля в бързината

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Вто Яну 17, 2006 10:10 pm
Профил
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 3:17 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ
zgabrovski написа:
Колеги в неделя не издържах и закарах колите на автомивка... В последствие се оказа че тия малоумници са отворили капачката на резервоара, където е и щуцера за газта и са дали здраво с пароструйката...

Малко "офф" от моя страна :offtopic: :shock: Колега, заинтересува ме това, че си сложил щуцера за газта при входа за резервоара, би ли обяснил как се побра, или при Брава/БРаво мястото е по-голямо от колкото на Делтата. Че на мен ми беше минала тази идея преди време, но не я усъществих. А ако приложиш и малко снимков материал ще съм ти благодарен :beer:

_________________
Изображение


Вто Яну 17, 2006 10:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Нямаш грижи! На Бравото е малко тъпо направено - още в италия, защото има една допълнителна приставка, която трябва да се навива всеки път когато се зарежда. на Бравата обаче тука майсторчето го пипна много добре ще снимам и ще сложа да го видиш как е.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Яну 18, 2006 10:53 am
UNREAD_POST 
stef написа:
ами тая газ която фучи не се ли запали от реотаните на сешоара колега внимавай да не направиш някоя беля в бързината


В началото и аз се замислих да не стане "мяу".. ама после реших че силната въздушна струя от сешоара ще издуха газта, а пък и все пак бях на открито. След около 20-тина секунди леда се разтопи , сачмата си прилепна и спря да фучи.


Сря Яну 18, 2006 11:05 am
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 3:17 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Нямаш грижи! На Бравото е малко тъпо направено - още в италия, защото има една допълнителна приставка, която трябва да се навива всеки път когато се зарежда. на Бравата обаче тука майсторчето го пипна много добре ще снимам и ще сложа да го видиш как е.


Много благодаря колега :D Сега като гледам, отвора на Бравата е кръгъл и има повече място... Начинът по който си мислих да направя тогава щуцера беше точно по този който са ти направили в Италия, да се завива всеки път щуцера към тръбичката и по този начин да не пречи на капачката за бензина. Но не можах да измисля как точно да стане изработката. Май трябва някой печен стругар да вложи малко въображение. Дали можеш да направиш и една снимка на системата на Бравото, или ако дойдеш някой път на сбирка с него да го разгледам? А после ще почерпя :D :beer: :drunk:

_________________
Изображение


Сря Яну 18, 2006 1:35 pm
Профил
UNREAD_POST 
Довечера като се прибра, само да не забравя :)


Сря Яну 18, 2006 2:45 pm
UNREAD_POST 
Ето и на другата кола


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Яну 19, 2006 12:59 pm
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
:idea: Друга идея за 'зареждачката' възникна в Русе на една от сбирките на клуба ни. Но там става доста сложно а и трябва добър тенекеджия - намира се калник със зареждачка на бензин и се изрязва парчето около нея и се лепва на калника на колата който е противопложен на този със тази на бензин ... :wink:

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Чет Яну 19, 2006 1:48 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
:offtopic:
Изображение
При някои Мерцедес-и си има вдлъбната окръжност с диаметъра на пластмасовата кутийка на зареждачката - става изключиелно красиво. 8) :offtopic:

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Пет Яну 20, 2006 4:33 pm
Профил ICQ
Модератор
Модератор
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 3:17 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Ето и на другата кола


Мерси колега, ще творя и аз такова нещо :D

The_Machine написа:
При някои Мерцедес-и си има вдлъбната окръжност с диаметъра на пластмасовата кутийка на зареждачката - става изключиелно красиво.


Преди време един такъв Мерцедес спря на една газстанция, и се изненадах когато отвори капачката на резервоара :shock: но бях от другия край и не можах да видя как точно е направен :shock:

_________________
Изображение


Пет Яну 20, 2006 7:34 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg