Дата и час: Чет Май 16, 2024 3:40 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Анализ на газта в София, Русе и Силистра 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Анализ на газта в София, Русе и Силистра
Привет колеги.....
искам да споделя нещо с вас, не че е особенно важно или пък за пръв път го чувате, но е интересно за коментар...
От близо месец насам, пътувам много често до Силистра в командировки. Зареждам си "баба Цона" с газчица предимно на ОМВ и друмммммм....към Силистра. Минавам през Русе да си видя родата и там, отново на ОМВ, си дозареждам......след няколко дни си тръгвам обратно и съответно отново зареждам бутилката, отново на ОМВ и друммммм....София. До тук добре...Ето обаче моите впечатления.
1.-во Газта на бензиностанциите в София и съотв. Русе и Силистра е с твърдата разлика от.... :roll: ....4 стотинки.
2.-ро Качеството е главозамайващо различно. Софииската газ е винаги трагична, едвам вдигам 140 и то по нанадолнищата и в Русе вече бутилката е почти празна. Не така обаче стои въпроса навръщане....газта, заредена от Русе или Силистра, не само че е по-евтина, но и с превъзходно качество. Цона лети като изтребител, двигателя и не се чува, динамиката и е ненадмината а за разхода - просто да не коментирам. С 39 литра отивам до Русе, а с 29 се връщам от Силистра...???!!! :shock: :shock: :shock:
Не че ви казвам нещо ново, но някак си имам огромното желание и вътрешната потребност да поздравя "майките" на всички софииски петролни мутри, гавази и олигофрени.......
Споделяйте и вие подобни мнения за качеството и стойността на горивата в различните райони на "татковината" и даже се чудя дали да не направим тема за лошокачествени бензиностанции и съответно доброкачествените такива....
РОМПЕТРОЛ /Румънски дистрибутор/ стъпва на пазара и оооооо....надежди........да пиинем по едно за качественото гориво... :drunk:


Вто Ное 15, 2005 2:37 am
UNREAD_POST 
Колега и аз мога да потвърдя мнението ти по отношение на качеството и цвната - веднъж заредих в Русе и там беше по евтино и колата хвърчеше на връщане.


Вто Ное 15, 2005 3:15 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Ей това е :wink: :wink: :wink: Хем по-хубава газ, хем по-ефтина :dance:
Това в рамките на майтапа, иначе доколкото знам има русенска фирма, която вкарва газ от Румъния - казва се Булмаркет. Има и газостанции - до гарата и т.н. Лично аз до сега съм зареждал газ само на Лукойл, защото от колеги съм чувал, че газта на OMV в Русе не е хубава. Не знам ако колегата Темпра зареди от Лукойл до Метро сигурно ще хвърчи Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
Между другото само там има газ от Лукойл. Нямам представа от къде я зареждат, но съм доволен (поне за сега). Двигателят е по-тих отколкото на бензин :wink:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Ное 15, 2005 7:55 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Мои впечатления от мааане по морето тая година 5 пъти. Всеки път едно и също. Наливам в София, до Загора дава около 9 на 100км че и горница ама моя двигател е лаком а аз не го оставям да диша или обратното ... Стигам на морето със Загорската газ като дава малко по маллък разход. На морето, най често газстанцията на черноморец че ми е изходна точка за навсякъде - трагичен разход и мощност, огромни количества газ заминават... На връщане - зареждане и до Загора ужас 11 на 100, на загора до горе, гонене до дупка до София - 8/100 батко :о) Извод - на Загорето съм попадал на най-убавата газ.
Поздрави.

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Пет Ное 18, 2005 5:33 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:54 am
Мнения: 266
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
brat_John написа:
Това в рамките на майтапа, иначе доколкото знам има русенска фирма, която вкарва газ от Румъния - казва се Булмаркет. Има и газостанции - до гарата и т.н. Лично аз до сега съм зареждал газ само на Лукойл, защото от колеги съм чувал, че газта на OMV в Русе не е хубава. Не знам ако колегата Темпра зареди от Лукойл до Метро сигурно ще хвърчи Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
Между другото само там има газ от Лукойл. Нямам представа от къде я зареждат, но съм доволен (поне за сега). Двигателят е по-тих отколкото на бензин :wink:


Газта от Лукойла до Метро и мен много ме радва. Качествена е. И двигателя на Бравото наситина е по-безшумен, макар и да ми харесва шума на двигателя на бензин над 4500 оборота :P

_________________
FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103hp
KAWASAKI ZL600B Eliminator 600cc 16v 61hp
-----------------------------------------------------
Хора, не газете животните с колите си по пътищата!


Нед Яну 08, 2006 12:46 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 12:10 pm
Мнения: 200
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
а какво ще кажете за газта в Шел?

_________________
The world belongs to those who dare to be first


Вто Фев 07, 2006 12:48 pm
Профил
UNREAD_POST 
2fast написа:
а какво ще кажете за газта в Шел?

Аз лично почти само от там зареждам (не само в КН, а из цялата страна) и съм доволен.
Досега не съм имал проблеми.


Сря Фев 08, 2006 11:46 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 11:34 pm
Мнения: 127
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Както беше казал един герой във филма "армагедон" - и руската и американската техника се прави в Тайван, та по аналогия, специално в бургас и на шел и на омв всичко се прави в лукоил. Аз от където и да заредя, все едно и също. Единственно съм забелязал че Бутилката ми е с плаващ обем :mrgreen: но това може да е от различните температури когато съм зареждал.

_________________
Човекът е човек, когато е на път. Tempra 2.0 IE


Пон Фев 13, 2006 11:11 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Тия мошенници пак вдигнаха газта :angry: :angry: :angry: Сутринта на ОМВ беше 92ст а тази вечер като се прибирах тихомълком :sex5: 95ст.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Фев 14, 2006 8:13 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
На Лукойл-99 :evil:

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Вто Фев 14, 2006 8:28 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Преди час заредих на Лукойл 97ст :angry:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Вто Фев 14, 2006 9:22 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:55 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
В Ловеч от вчера на "Лукойл" газта вече е 1.04 лв при бензин А95Н 1.73 лв.

_________________
FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г.


Сря Фев 15, 2006 10:54 am
Профил
UNREAD_POST 
В Кюстендил още от неделя е 0.97ст.


Сря Фев 15, 2006 10:57 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg