Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:05 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ??? 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 2:26 pm
Мнения: 8
UNREAD_POST ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Здравейте колеги !!! И аз като горд собственик на фиатче ( пунто) реших да се допитам до общото мнение или по-скоро опит. Имам намерение да сложа газова уредба на моя пунтак обаче от едно две места чух че това е свързано с купища проблеми от рода на скапване на двигателя , горене на ламбда сондата , горене на помпата в резервоара понеже тя не спирала и нямало къде да отиде бензина, компютъра се омотвал и се получавали грешки и т.н
пунтото ми е 1.2 60 коня мк1 моно
не че гори толкова мн но ако мога да карам на по-ниска ценя защо не
от пловдив съм и ако все пак всичко това по-горе се окаже лъжа моля да ме насочите на някой качествен майстор газаджия в Пловдив ,а не пишман майстори
За сега имам само едно предложение и то е Старгаз на кукленско шосе
благодаря ви предварително


Вто Сеп 08, 2009 9:24 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:05 am
Мнения: 114
Местоположение: Sofia
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Колега колко ти харчи колата ? 4-5-6 градско ? Е не мисля, че имаш нужда от газ, не си рискувай пунтото, за да слагаш газова уредба. Не виждам просто смисъл. Има вероятност да се скапат - да така е, то си е казано, че след като се сложи газова уредба, колата и се смалява живота. Но това си е лично твой избор, ако искаш да караш за без пари, си сложи, но рискуваш да си прецакаш колата :)


Вто Сеп 08, 2009 3:31 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 2:26 pm
Мнения: 8
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
колега мерси за бързия отговор, но трябва да се оплача малко от пунтака
Купих го понеже търсих малолитражка за да гори по малко но 7.5 - 8 ми се вижда доста ! иначе за извън града разхода е доста приятен .
мога да кажа че вече почти съм навит за слагане на газ и то обикновена но не зная ДОБРИ майстори в ПЛОВДИВ !!! иначе майстори много
Та ако може да ме насочите към някои от тях :yahoo:
другото ми питане е дали трябва да слагам "екстри" за тоя пунтак като емулатори и контроли , за да зная като се уговарям какво да изисквам
Съжалявам че леко променям темата на КЪде да сложа газ в ПЛОВДИВ
и ако може и някакви орентировъчни цени
благодаря предварително


Чет Сеп 10, 2009 11:14 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 3:49 pm
Мнения: 95
Местоположение: Монтана
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Колега шурея ми е точно с кат твоя пунтак
има БРЦ с емулатор вървежа нема кой знае ква промяна
но и няма проблеми а почти не помирисва бензин ,но не мога да препоръчам
качествен сервиз .

_________________
Fiat Brava 1,6v 103cc
ГИ ФОБОС


Пет Сеп 11, 2009 10:26 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 12:05 am
Мнения: 114
Местоположение: Sofia
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Аз ще питам един приятел къде има читав газаджия да ти сложи в Плд, а цената е около 450-500лв...


Нед Сеп 13, 2009 12:54 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 2:26 pm
Мнения: 8
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
вече сложих и мога да кажа че съм много доволен
доста поразпитах и ако някой има някакви въпроси бих му отговорил защото знам къв е зора докато се сложи уредбицата :lol:


Пет Окт 09, 2009 4:36 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 10:21 pm
Мнения: 11
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Не съм чела всички отговори по тази тема.Моето мнение е следното : производителя е решил да кажем даденият автомобил да се движи на бензин. Щом така е решил, значи така трябва и това е най - доброто за автомобила.Няма смисъл да си хвърляте парите на вятъра за 20 лева по малко.Автомобилът е проектиран да се движи на такова гориво, значи с такова върви най - добре.

_________________
Изображение
Изображение


Чет Окт 22, 2009 12:58 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 1:41 pm
Мнения: 354
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Колега.... има едно много важно нещо, което е свързано с проблема с газовата уредба...... Колко километра изминавате годишно с колата си средно......
Според мене ако си караш нормално и не надвишаваш повече от 10 000-15 000 Няма смисъл реално от тая газова. Ще сложиш газ за 300-400 лева. Ще я обслужваш всяка година.... Ще я ремонтираш, защото несъмнено ще започне да се чупи .... все пак е слагана тука. Стандартните неща по колата ще започнат да се развалят с времето по колата.... Като горивна помпа и т.н.... Няма да върви колата както на бензин, а дори и да искаш след като сложиш газ да си бръмкаш на бензин... двигателя вече ще му се е опут*** п****та и ще трябва не по него разни ремонтчета..... И всичко това, за да спестиш някакви си 200-300 айде 400 лева годишно от горивни разходи..... и покрай тях ще дадеш още шапка с пари и време да се занимаваш с простотии....

_________________
Изображение


Чет Окт 22, 2009 8:08 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 10:21 pm
Мнения: 11
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Insane написа:
Колега.... има едно много важно нещо, което е свързано с проблема с газовата уредба...... Колко километра изминавате годишно с колата си средно......
Според мене ако си караш нормално и не надвишаваш повече от 10 000-15 000 Няма смисъл реално от тая газова. Ще сложиш газ за 300-400 лева. Ще я обслужваш всяка година.... Ще я ремонтираш, защото несъмнено ще започне да се чупи .... все пак е слагана тука. Стандартните неща по колата ще започнат да се развалят с времето по колата.... Като горивна помпа и т.н.... Няма да върви колата както на бензин, а дори и да искаш след като сложиш газ да си бръмкаш на бензин... двигателя вече ще му се е опут*** п****та и ще трябва не по него разни ремонтчета..... И всичко това, за да спестиш някакви си 200-300 айде 400 лева годишно от горивни разходи..... и покрай тях ще дадеш още шапка с пари и време да се занимаваш с простотии....


Ето още някой на моето мнение ;)

_________________
Изображение
Изображение


Чет Окт 22, 2009 9:33 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 2:26 pm
Мнения: 8
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
благодаря на всички отговорили ми но....... е вече малко късно :) колицата е на гас и си върви превъзходно !!! така или иначе по тия пътища ще се издъни първо всичко останало :lol: и след това двигателя поне ще си я разбивам на тънка поста хахаххахах :yahoo:


Пон Окт 26, 2009 6:07 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:20 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
Колега направил си правилен избор, дай малко инфо за марката, цената и сервиза,
Това че колата е проектирана да работи на бензин е ОК ама като може да се кара на газ що да не изпиеш тези пари вместо да ги изкараш през ауспоха.
Това за бензиновата помпа че гори като караш на газ е вярно само при условие че оставиш резервоара празен. Помпата се охлажда от бензина и не гори, съществува вариант да се изключи при преминаване на газ.
Ламда сондата не гори как да е, това не е крушка, просто някой хора не осъзнават че това е консуматив които се подменя след определини км. ако имаш инсталиран емулатор на ламда сигнала няма да береш никакви ядове.
Прегаряли клапани, да бе това да не ДВГ от 63год. проектиран да работи с ниско октаново гориво и с голяма степене на сгъстяване. Атмосферните ДВГ на Фиат са доста разредени.
Една правилно монтирана АГУ си избива парите средно за 6м ако живееш в София и минаваш по 15-20км. на ден.
Аз съм монтирал ГИ с течна фаза на газта, чиито цена е доста над тази на колата. Колата я имам от Юли 2008год. и се оказа че с Бравото сме изминали вече40 000 км заедно а ГИ ми се е изплатил още Май 2009год.Е вярно е че не карам по най икономичния начин ама обичам да си настъпвам.
Дали ще караш на Бензин и ли на Газ или Дизел и колко ядове ще имаш по колата зависи основно от това колко голям МЪРЛЬО си към КОЛАТА, ако отлагате подмяната на консумативите ЯДОВЕТЕ ЗАПОЧВАТ


Сря Окт 28, 2009 12:35 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 2:26 pm
Мнения: 8
UNREAD_POST Re: ДА СЛАГАМ ЛИ ИЗОБЩО ГАЗ ???
съжелявам че отговарям толкова късно !на колегата hITREC1 му предлагам сервиза на старгас където ми я монтираха! вече навъртях около 10000 км и все едно не съм ходил при тях , всичко си е както трябва цената е 450- 500 или поне тогава беше нямам никви емулатори и други такива горивната помпа я направиха да се изключва и когато колата е на газ не се вийжда "пикаещия инжектор" просто МН ДОВОЛЕН !
А на колежката snejka ще кажа че със сигурност италианците не са направили колата да им върви по супер разбити пътища като от танкови снаряди та на места и по -големи ,поне в Пловдив е така, но въпреки вскичко си караме колите , а мислим колко е вредно за колата когато ти се изцвъка птиче на хубавата боя :angry2:
не ме разбирайте погрешно не се заяждам просто тва е истината
Хайде безаварийно на всички :agree:


Вто Фев 23, 2010 12:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg