Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:25 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Въпрос за газова уредба 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST Въпрос за газова уредба
Здравейте колеги. Като цяло, съм твърд противник на газовите уредби, но едва в последните седмици разликата в цените на бензина и газта надделя над упоритостта ми и сериознозно се замислям за газова уредба. Та понеже от газови уредби нищо не разбирам, затова искам да попитам няколко неща:
1. При монтаж на газова уредба на автомобил с моноинжекция има ли "кихане" (защото съм чувал, че при моноинжекционите няма "кихане", а според мен, на мойто пунто първото "кихване" ще ми направи кутията на филтъра на сол)?
2. На какво точно се дължи "кихането" (детонация във всмукателната система ли е или... и ако е детонация от какво се пали сместа)?
3. Какви точно допънения трябва да си сложа към газовата уредба, така че да не ми се шашка ЕКУ-то при работа на газ и да не трупа грешки?
4. Вярно ли е, че клапаните (или леглата им) изгарят при работа на двигателя на газ?
5. Колко тежи приблизително една 20 литрова бутилка за газ пулна догоре (предпочитам да си сложа малка бутилка, за да остане все пак място в багажника)
6. В кой сервиз ЗАПОЯВАТ кабелите при монтажа, а не правят обикновенни спайки (защото все пак спайките се окисляват, а от там започват и проблемите)

Интересувам се само от обикновена газова уредба, а не от газов инжекцион. Благодаря за отговорите предварително!

_________________
Fiat Punto 1.1 '97


Нед Май 31, 2009 5:30 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 08, 2007 8:34 pm
Мнения: 38
Местоположение: На Марс или в Русе
UNREAD_POST Re: Въпрос за газова уредба
hann написа:
Здравейте колеги. Като цяло, съм твърд противник на газовите уредби, но едва в последните седмици разликата в цените на бензина и газта надделя над упоритостта ми и сериознозно се замислям за газова уредба. Та понеже от газови уредби нищо не разбирам, затова искам да попитам няколко неща:
1. При монтаж на газова уредба на автомобил с моноинжекция има ли "кихане" (защото съм чувал, че при моноинжекционите няма "кихане", а според мен, на мойто пунто първото "кихване" ще ми направи кутията на филтъра на сол)?
2. На какво точно се дължи "кихането" (детонация във всмукателната система ли е или... и ако е детонация от какво се пали сместа)?
3. Какви точно допънения трябва да си сложа към газовата уредба, така че да не ми се шашка ЕКУ-то при работа на газ и да не трупа грешки?
4. Вярно ли е, че клапаните (или леглата им) изгарят при работа на двигателя на газ?
5. Колко тежи приблизително една 20 литрова бутилка за газ пулна догоре (предпочитам да си сложа малка бутилка, за да остане все пак място в багажника)
6. В кой сервиз ЗАПОЯВАТ кабелите при монтажа, а не правят обикновенни спайки (защото все пак спайките се окисляват, а от там започват и проблемите)

Интересувам се само от обикновена газова уредба, а не от газов инжекцион. Благодаря за отговорите предварително!


1. Не, няма кихане, поне това което е при пълните инжекции с обикновена ГУ
2. Не знам на какво се дължи. Или може би знам, но не мога да го обясня накратко.
3. Слага се една хуйня [10, 15 лева с монтажа], която лъже ЕКУ-то. Според мен не е нужна, на мен ми слагаха две различни и все ми светва лампичката по някое време. Като загрее колата може би. Проблеми с ЕКУ-то никога не съм имал. Грешките не те бъркат, не вярвам всеки ден колата ти да е "на компютъра". Остава неудобството от светенето. Карам две такива коли, едната 6 години, другата 3 и нямам оплаквания.
4. Да, сигурно е така, поради по високата температура, но при мен не са изгорели много години вече.
5. Не знам колко тежи. Моите са 30 литрови и не се усеща нито в Tipo-то, нито в Punto-то на жена ми [1.1, 55 к.с.]
6. Без да питаш там където си, няма как да получиш отговор.

_________________
.:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
БИнзин Изображение


Нед Май 31, 2009 8:58 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg