Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:37 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Внезапно изключване на ГАЗ уредбата 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 7:16 pm
Мнения: 12
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Здравейте ,от скоро имам един странен проблем. Фиат Мареа 1.8 бензин с обикновена газозва уредба. Нормално си пали на бензин , след 2000 оборота преминава нормално на газ , но след 2 км. комутатора за прехвърляне от бензин на газ полудява и започва да мигат лампите - от бензин на газ. Тазта започва да се подава на тласъци. Мисля,че нещо с комутатора не е в ред. тогава се налага да мина на бензин там нямам проблеми. Но въпроса е защо се случва това и каво трябва да се смени ?.
В други случаи след известно движение на газ двигателя угасва и не може да се стартира докато не минат 5-10 мин.Някой може ли да даде съвет?


Пон Фев 02, 2009 12:25 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
аз имах подобен проблем с предишната ми кола, просто изпарителя замръзваше и ако ще да се скъсаш да въртиш не пали. Нивото на водата ми беше намаляло и от там идваше и замръзването, долях антифриз и се оправи, виж да не би и при теб да е нещо подобно...

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Пон Фев 02, 2009 11:29 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 7:16 pm
Мнения: 12
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST Невъзможно
В най-големия студ нямах тези проблеми...от както се стопли времето нещо стана...смехория ама си е факт :D


Вто Фев 03, 2009 12:28 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 1:24 pm
Мнения: 15
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
Провери кабела от бобината за лоша връзка . Ако не е той ,просто смени ключа


Вто Фев 03, 2009 9:56 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 7:16 pm
Мнения: 12
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Бобините са 4 броя :wink: . Може би трябва първо да разбера схемата на свързване на най-тъпа система Ловато...такава имам. Някъде тука дали мога да намеря схемата на свързване на газова уредба?

А и днес забелязах нещо друго странно. След като започне да прекъсва комутатора и премина на бензин следва движение на бензин известно време .А след това като превключа на ГАЗ всичко си е нормално... Май наистина трябва да видя схема


Сря Фев 04, 2009 7:39 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 1:24 pm
Мнения: 15
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
ако е ловато 198 i кабелите са
кафяв - маса
червен - +
сив - термодатчик
син - газ
черен - сигнал от бобината или от кабелите
зелен - нивомер
ако няма термодатчик сивия се дава на маса , ако няма нивомер зеления се дава на +


Сря Фев 04, 2009 9:04 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 11:18 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
local1970 написа:
Здравейте ,от скоро имам един странен проблем. Фиат Мареа 1.8 бензин с обикновена газозва уредба. Нормално си пали на бензин , след 2000 оборота преминава нормално на газ , но след 2 км. комутатора за прехвърляне от бензин на газ полудява и започва да мигат лампите - от бензин на газ. Тазта започва да се подава на тласъци. Мисля,че нещо с комутатора не е в ред. тогава се налага да мина на бензин там нямам проблеми. Но въпроса е защо се случва това и каво трябва да се смени ?.
В други случаи след известно движение на газ двигателя угасва и не може да се стартира докато не минат 5-10 мин.Някой може ли да даде съвет?


Здравей колега, аз съм с марея 1.6 и обикновенна газова ланди ренцо. При мен го има същият проблем. Първоначално предположих че замръзва изпарителя, но течността е добре. После забелязах че понякога комутатова направо изключва за около 20-40 сек. (Понякога за кратко друг път за по дълго време).проверих за окислени връзки и напръсках с контактен спрей всички букси които видях.
Интересува ме успя ли да разрешиш проблема и как?

_________________
FIAT MAREA ELX 1.6 16v 97 г.


Пон Апр 13, 2009 1:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 11:18 pm
Мнения: 62
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
bbw написа:
local1970 написа:
Здравейте ,от скоро имам един странен проблем. Фиат Мареа 1.8 бензин с обикновена газозва уредба. Нормално си пали на бензин , след 2000 оборота преминава нормално на газ , но след 2 км. комутатора за прехвърляне от бензин на газ полудява и започва да мигат лампите - от бензин на газ. Тазта започва да се подава на тласъци. Мисля,че нещо с комутатора не е в ред. тогава се налага да мина на бензин там нямам проблеми. Но въпроса е защо се случва това и каво трябва да се смени ?.
В други случаи след известно движение на газ двигателя угасва и не може да се стартира докато не минат 5-10 мин.Някой може ли да даде съвет?


Здравей колега, аз съм с марея 1.6 и обикновенна газова ланди ренцо. При мен го има същият проблем. Първоначално предположих че замръзва изпарителя, но течността е добре. После забелязах че понякога комутатова направо изключва за около 20-40 сек. (Понякога за кратко друг път за по дълго време).проверих за окислени връзки и напръсках с контактен спрей всички букси които видях.
Интересува ме успя ли да разрешиш проблема и как?


здр. колега, какво стана с твоя проблем разреши ли се. При мен нещата се оправиха. ако те интересува погледни този линк

-непозволен линк-

_________________
FIAT MAREA ELX 1.6 16v 97 г.


Сря Юни 17, 2009 8:37 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 1:27 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Аз също съм с изпарител Lovato на Tipo 1,4 карбуратор. Изпарителят ми не замръзва от понижено ниво на антифриза/водата, напротив има опастност да прегрее заедно с двигателя, тъй като тогава вентилатора на радиатора включва късно.
Проблема ви много ми прилича на едновременно подаване на бензин и пропан-бутан към двигателя.
Търсете проблем с електрониката, по-специално релето (15А) или свързващите проводници.

_________________
Изображение


Вто Юни 01, 2010 2:54 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Повредено реле или хлабава връзка на проводниците отиващи към него. Ако изпарителя и всичко останало е добре, няма какво друго да е.Покарай на бензин само а ако не можеш махни бушона на газовата уредба ( така ще я изключиш) и виж как ще е поведението на колата на бензин,ако е добре, то тогава се потвърждава предположението и на колегата от горния пост и моето. Успех!

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Съб Юли 10, 2010 8:28 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 3:14 pm
Мнения: 123
Местоположение: София - Младост
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Да ползвам темата. При мен гори единия от двата бушона на газовата при преминаване на газ(над 2500 оборота). Вчера реших да напръскам с контактен спрей буксите на газовия клапан и нещата се промениха :lol: . Вече като се опитам да мина на газ, колата гасне :angry2: Дали проблема е в този клапан или да ходя до газаджия?

_________________
Кара Фиат Браво 1.6 16v, 103к.с., 1996г. , газ - бензин


Чет Мар 21, 2013 1:50 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 3:14 pm
Мнения: 123
Местоположение: София - Младост
UNREAD_POST Re: Внезапно изключване на ГАЗ уредбата
Проблема се оказа бушон на газовия клапан. Само не разбрах къде се намира, а трябва :lol: 15лв. за смяна на бушон си е доста. Някой да има идеи къде може да е ?

_________________
Кара Фиат Браво 1.6 16v, 103к.с., 1996г. , газ - бензин


Съб Мар 23, 2013 8:04 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg