Дата и час: Сря Апр 24, 2024 10:05 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
"Заковах"на 17 литра градско и 8.8 литра извънград 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:30 pm
Мнения: 108
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST "Заковах"на 17 литра градско и 8.8 литра извънград
"Заковах"на 17 литра градско и 8.8 литра извънградско на газ на Фиат Брава 1.8 1996 г. Нормално работи и незнам какво да правя при това положение,скоро може да премина на бензин.Някакви идеи за намаляне на разхода градско(изпарителя е почистен,всичките гърнета са нови и въздушния фитър е на 2 месеца). :-(


Пон Ное 17, 2008 1:50 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 11:07 am
Мнения: 15
Местоположение: Враца
UNREAD_POST 
Според мен , най-добре е да се кара колата на това , на което е направена. В днешно време нищо няма да се спести с АГУ - при тези цени на горивата ... при теб тези 17 литра градско се равняват на 20 лева , а при бензин може да ти харчи 10 градско и ти излиза с 1-2 лева по-скъпо :) Не мисля ,че е добре да се кара на газ , при положение ,че АГУ-то съсипва двигател , а и икономията ти няма да е чак толкова голяма Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 . Неискам да се заяждам или нещо подобно , това е лично мнение и затова е напревен форума - да си помогнем по един или друг начин :) Успех !


Вто Ное 18, 2008 11:33 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:30 pm
Мнения: 108
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Да прав си колега за това,че колата е по добре да се кара с бензин.Не съм е засичал скоро на бензин но разхода на БРАВА 1.8 градско е около 12 литра ,извънградско около 7 литра на 100 км.


Вто Ное 18, 2008 12:26 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 2:40 pm
Мнения: 121
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Не ми се навлиза в спорове дали АГУ съсипва двигателя или не, според мен са глупости.

По темата разход, аз имам същия проблем 15 градско и 9 извънградско с 1.4 двигател. На бензин разхода е съответно 11 и 6.7 Изпробвах всички възможни положения на кранчетата, но ефект няма. Колата върви като змей и точно толкова харчи. Освен това при продължително каране на газ (особено извънградско) компютърът се насмита и после не работи нормално на бензин. Понякога се налага рестарт, за да запали. Съдейки по отлаганията по ауспуха, изглежда сместа е преобогатена, независимо, че завивам кранчетата.

Наскоро ме посъветваха да сменя мембраните въпреки, че изпарителя е чисто нов. Ако някой има "ЗА и ПРОТИВ" тази мярка, нека сподели мнение и най-вече опит. Ако някой може даде малко сведения за поведението на врътката на самия изпарител и как точно влияе на работата му, ще съм особено благодарен.

_________________
Чук, тел, клещи и маматааа!
________________
Tipo S 1.4 i.e. '94


Пон Дек 01, 2008 3:23 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:30 pm
Мнения: 108
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Засякох градското с бензин 10.5 литра на 100 км.Супер разход ще карам вече на бензин.Това е.


Сря Дек 03, 2008 12:40 am
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 8:26 pm
Мнения: 110
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Ricardo написа:
Засякох градското с бензин 10.5 литра на 100 км.Супер разход ще карам вече на бензин.Това е.


Зимата може да се вдигне разхода с до около 1 литър. Аз следя моментния разход и средния на моята (дизел) и имам чувството, че с дизела от едни бензиностанции разхода ми се подобрява, при други се влошава, това понякога се усеща и по мощността на автомобила.
Вие къде зареждате?

_________________
Сега се радвам на Alfa Romeo 147, 1.9 JTD,
а преди настъпвах педала на Fiat Brava 1.6


Сря Дек 03, 2008 3:38 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:30 pm
Мнения: 108
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Само от Lukoil зареждам А95,но когато зареждам газ ,имам чувството че се изпарява газта :) В бургас в момента е хит ROM PETROL тъй като дизела бил "уж румънски" и са доволни хората.Но се консултирах с повечето колеги от бургас които имат фиат с 1.8 двигател горят им и на тях колите.При мен разхода падна на бензин тъй като сложих уникална добавка на керамична основа за 200 евро. http://www.newmen.ru/ и двигателя "спи" не се чува.


Сря Дек 03, 2008 4:13 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 11:07 am
Мнения: 15
Местоположение: Враца
UNREAD_POST 
Здравейте ! Искам да дам мнение , за което съм се консултирал и с други приятели , на тема "къде е най-добър бензина". В големите градове , най-хубавия бензин е там , където зареждат градския транспорт, защото те нямат изгода от това да си зареждат свойте автобуси и маршрутки с некачествен бензин! Те така губят много повече ако се опитвам да разреждат бензин и да икономисват ! Аз зареждам само от това място във Враца и наистина има разлика! :) Опитайте и вие - сравнете и ще видите !! :neutral: Yellow_Flash_Colorz_PDT_07


Нед Дек 07, 2008 4:51 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 12:22 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 12 Илинден
UNREAD_POST 
АЗ ЗАКОВАХ 22Л НА 100 КМ А СЪМ СС ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН ТА СЕГА ЩЕ СЕ НАЛОЖИ РАЗХОДКА ДО ГОРНИ БОГОРОВ
ПО ВЪПРОСА С ГАЗТА НЕ ЗАБРАВЯИТЕ ЧЕ НЕИНОТО ОКТАНОВО ЧИСЛО Е 115 А ИНЖЕК ОХЛАЖДА ЦИЛИНДРИТЕ И ТОВА ДАВА ОЩЕ ТЯГА
ОХЛАЖДАНЕТО СПАСЯВА ДВИГАТЕЛЯ
НА БЕНЗИН РАЗХОДА Е ОКОЛО 8 - 10 СМЕСЕН РАЗХОД

_________________
BRAVO 1.8/16V - 98год.
ПЕТНАДЕСЕТ ДУШИ ПОД КАПАКА НА КОЛАТА ЙО-ХО-ХО И БУТИЛКА РОМ


Пон Дек 08, 2008 12:43 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
По отношение на мнението за зареждане там където зареждал градския транспорт бензин - не се сещам кой градски транспорт използва бензин - автобуси и маршрутки са на дизел.

Що се отнася до това как газта съсипвала двигателя - не повтаряйте недомислиците съчинени от кварталните баш-найстори. В това няма нищо вярно.

Днес писах надълго и широко в един друг форум на тази тема. Ако един двигател гори 20 л. газ/100 км проблема не е в газта по принцип, а в монтажа и регулировката. И аз имах подобен проблем с моята алфа, след като ми монтираха газов инжекцион PowerJet в АлфаГаз във Варна. Колата не вървеше изобщо и харчеше много. След като поправих малко идиотщини в монтажа, изтеглих софтуер и си направих настройка - в момента колата ми върви превъзходно и гори около 13л/100км при смесено каране - наполовина градско и извън (извънградското е почти винаги при скорости над 130). Предстоят още малко настройки и разхода може да падне още.
Ако изпарителя ви е ремонтиран - сменени мембрани и клапани - не разчитайте повече на качествено регулиране от негова страна, и съответно на добро съотношение динамика/икономичност. Мембраните които се влагат при ремонта са български и не особено качествени. При смяната на клапаните рядко се отчита че се износват и седлата им. Лостовата система нерядко деформира... Така че спасението почти винаги е нов изпарител.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Пон Дек 08, 2008 3:55 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 17, 2008 11:07 am
Мнения: 15
Местоположение: Враца
UNREAD_POST 
Аз не говорех само за автобуси , а от там ,дето зареждат те. Щото там се докарва и бензин за останалите потребности на града, като - аварийните коли , камиони(ЗИЛ , ГАЗ) и т.н. :)


Пон Дек 08, 2008 1:33 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 11:04 pm
Мнения: 17
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
колега така е защото е обикновена уредба,при мен на газов инжекцион разхода е 10,5 на 8.0 Brava 1.8i 16v 96г.


Пет Дек 12, 2008 8:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
И аз засякох моята и на газ и на бензин,но разхода ми се струва много.Наскоро направих засечка - 9.2 извън,а за градско около 17 - 18.Сега засичам пак на бензин,но мисля че ми харчи и бензин много.Някой да има предположения от какво може да е че така не мога да смогна на такъв разход.

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Пон Дек 15, 2008 7:42 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Разход се засича горе- долу на сипани и изгорени 100лв., на по- малки сипвания е доста неточно- резервата държи 10л. бензин и при спускане надолу той отива в нея и лампата светва и ако е карано преди това повече наравно- има голяма грешка в отчитането, защото поплавъка е в основния резервоар, а не в стеснението, където прелива резервата- тя пък помага да не угаснете за бензин при нанагорнище- тогава прелива бензин към помпата. Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
Така е направен резервоара- от два свързани с праг обеми- основен и резерва.

За различен разход на газ няма обяснение- не би трябвало разликата от градско и извънградско да е повече от 1л. за малките градове и до 3-л. в големите.


Пон Дек 15, 2008 8:00 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Добре де,но защо за 20 кинта бензин ми ги одумка за 50 км.На газ е същата работа и това само на градско.От какво може да е този космически разход на гориво?

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Пон Дек 15, 2008 9:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg