Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 10:49 am
Мнения: 1
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
Kolegi pred 3 meseca si slojhih gazova uredba na fiat bravo 1.4 12 V monoinjekciq 4isto nova lavato. Ot togava postoqnno imam problemi i po4nah stra6no da se iznervqm. Predi gasne6e na prazen hod na gaz - hodih na nqkolko serviza nakraq ustanoviha, 4e ednata svest e zdala bagajha. Kupih novi svesti i kabeli i sprq da gasne, no oborotite i ne sa mnogo stabilni - kato vklu4a svetlinite ili 4ista4kite i zapo4vat syvsem leko da igraqt. Na benzin ne moga da karam zastoto nqma nikakvi oboroti, kazaha mi 4e nay veroqtno sa mi se zapu6ili duzite i trqbva da gi po4istq, a ot v4era kato poglednah otzad ustanovih, 4e kolata ne izgarq gazta i vsi4ko stava mokro zad gyrneto. Nqkoy moje li da me posyvetva kakvo i kyde da otida v sofia, za da mogat da mi q opravqt, zastoto mi pisna da hodq po servizi da mi pravqt diagnostika da im davam po 30 kinta vseki pyt i da vdigat ramene i da kazvat nisto i nqma Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
Колега промених ти заглавието на разбираем език, постарай се и в постовете да пишеш по такъв начин.


Чет Окт 02, 2008 11:00 am
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Мога само да ти кажа,това "мокрото от гърнето" го има всяка кола на газ.Когато газта изгаря се отделя и вода.Имал съм случаи когато гърнето направо течеше,недей да си мислиш,че газта не изгаря.Това може да се установи на елкон най-точно.Всичко по колата ти е въпрос на центровка на изпарителя,обаче за майстор не мога да ти помогна понеже съм от Варна.Успех колега с колата :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Окт 08, 2008 11:11 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газо
Jhivko написа:
...

Добре дошъл във форума, колега!
За вървенето на бензин - направи диагностика. За газовата - читава настройка. Отиди на газ анализатор и така да ти настроят газовата.


Сря Окт 08, 2008 11:35 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Въпрос - каква е газовата уредба? Стартирането на двигателя направо на газ ли е или е на бензин? Ако палиш на бензин и не е изключена бензиновата помпа по време на работа на газ - няма логика за три месеца да ти се запушат дюзи.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Чет Окт 09, 2008 10:03 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
joro_d написа:
Въпрос - каква е газовата уредба? Стартирането на двигателя направо на газ ли е или е на бензин? Ако палиш на бензин и не е изключена бензиновата помпа по време на работа на газ - няма логика за три месеца да ти се запушат дюзи.

Понякога нещата не са логични. Една диагностика ще покаже качеството на сместа и времето на инжекторите и могат да се направят някакви първоначални изводи.

Едит: А и съм на мнение, че една кола, зада работи на газ, на бензин трябва да е перфектна.


Чет Окт 09, 2008 10:43 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
Даже газта е по чувствителна! При най малкия проблем се усеща!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Чет Окт 09, 2008 2:23 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
bmahob написа:
Даже газта е по чувствителна! При най малкия проблем се усеща!

Именно! :cool:


Чет Окт 09, 2008 2:54 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 2:52 pm
Мнения: 51
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Здравей карам фиат брава 1,4 12в аз също като теб си поставих газ имах подобни проблеми и продължавам да ги имам ходих да ми поставят емулатор същата работа си беше утидох при приятел който монтира и той газ и човека миказа че компютрите на брава 1,4 които са марка бош много трудно е да ги излъжеш да караш нормално на газ и на бензин затова той погледна в компютъра си някаква схема на брава 1,4 и разкачи кабели от клемата на компютара с това той направи колата при всяко гасене на двигателя компютъра да се рестартирва и да трие натрупаните грешки от карането на газ според него това е същтото да откачиш клемата на акумолатора за няколко минути проблема ми се реши успех 8)

_________________
да бе да


Пон Окт 20, 2008 9:33 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 1:24 pm
Мнения: 15
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
симулатори имаш ли ,ламбда и на дюзата ,ако не сложи .сигнала от ламбда симулатора трябва да се променя около 0,2 -0,9 волта ,иначе не върши работа.трябва да изтриеш и грешките ,но не знам с откачане на акумулатора става ли


Съб Окт 25, 2008 7:30 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Ако ти трябва симулатор на дюзата се слага едно съпротивление/резистор/ така 4е компа да се заблуждава 4е има товар /ако газадйиите са прекъснали дюзата вместо бенз.помпа се закача на нормално отворения контакт на релето/

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пон Окт 27, 2008 1:16 am
Профил

Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 4:21 pm
Мнения: 2
Местоположение: burgas
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
I az imam fiat bravo 1.4 12v i sam na gaz moga samo da ti kaja kak moje6 da kara6 na benzin bez da q kara6 po maistori ! prosto otvori si kapaka s edin klu4 si izklu4i minusa na akumolatora izpu6i 1 cigara sled tova go vklu4i i np ima6 oboroti i vs e ok ot tam na tatak tarsi maistor tova e ot men :)


Вто Окт 13, 2009 2:02 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
bloodcells написа:
I az imam fiat bravo 1.4 12v i sam na gaz moga samo da ti kaja kak moje6 da kara6 na benzin bez da q kara6 po maistori ! prosto otvori si kapaka s edin klu4 si izklu4i minusa na akumolatora izpu6i 1 cigara sled tova go vklu4i i np ima6 oboroti i vs e ok ot tam na tatak tarsi maistor tova e ot men :)


Колега, хайде да уважаваме българския език.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Окт 14, 2009 8:49 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
и аз имам същата кола...прекъсваш с реле сигнала от ламбдата когато е на газ и няма грешки в компа....караш и на газ и на бензин без проблеми....


Сря Окт 14, 2009 5:46 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 11:41 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
колеги току що го пробвах това с акумолатора. Разкачих едната клема за 5 мин. и после я закачих обратно. Запали си на бензин веднага :yahoo: :dance: :dance: . Евала че ме сетихте, а бях тругнал да вадя 300 лв. за безинова помпа, само незнам дали това ще ми реши окончателно проблема или ще трябва зимата на - 20 С, са откачам акумолатора.

Ако някои знае друг начин за решаване на проблема с натрупване на грешките от казовата, моля да сподели ;)


Вто Окт 20, 2009 12:27 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:20 am
Мнения: 10
UNREAD_POST Re: Голям проблем Фиат Браво 1.4 12 V след поставяне на газова
Да примерно открии причините за тях и ги елиминирай, това с откачането на АБ е като развален зъб който не лекуваш ами само пиеш болкоуспокоителни. ето една причина да не пали колата- просто се дави на газ особенно ако е студено и палиш директно на газ. Ако АГУ е настроено да прехвърля на газ след определени обороти това е грешка която не съобразена с нашите климатични особености, редное колата да пали на Бензин и след достигане на 30градуса поне да прехвърля на бензин. причината може да е в СОТП бутона на Бензиновата помпа който се задейства при авария на автомобила. което може да е породено от поблем с пиропатроните в коланите или грешка в Еър бека на колата око имаш.
проблема може да е породен и от реле което прекъсва работата на БП след преминаване на газ. от това реле обикновенно се натрупват грешки. Проблем с имобилайзера на колата също е възможен. Това че компа бил БОШ са приказки от селски вечеринки, хората разбива системите на пентагона и НАСА та едно еко да може да се пипне, още повече че подлежи на РЕмап. Може също да е лоша маса на помпата или един мильон други неща.
Диагностика - Газ анализ, отстраняване на проблемите локализирани след диагностиката чистене на неактивните грешки- изчистване на всички грешки. Това е начина.
Иначе всяка сутрин ще си пушиш до колата. :fool:


Сря Окт 28, 2009 1:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg