Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:20 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Когато подам повече газ ми пъква лампата на инжекторите. 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Когато подам повече газ ми пъква лампата на инжекторите.
Колеги здравейте. От както сложих АГУ-то котаго карам и подам по резко газ ми светка лампата на инжекторите, и като отпусна педала същата гасне. То ми е нещо като определяне кога да превключа на друга предавка :-D и когато съм дал повече газ от необходимото. Вчера ми умръзна (имах извънградско каране) като стигна някъде до баир и както съм си с една скорост и едни обороти, като стъпя на баира скороста постепенно спада и като подам повече газ за да се набере автомобила, ми светка лампата на инжекторите, затова отпускам газта за да изгасне лампата и скороста ми спада, като на пенсионер :-( Но вчера ми омръзна и на баирите си подавах повече газ, независимо че ми светкаше лампата на инжекциона, като скороста и набирането по баирите нагори си беше повече от доволно. Въпроса ми е дали е промблем че ми светка лампата на инжекциона? Аз съм с обикновено АГУ БРЦ без емулатори лъжци.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Сря Сеп 24, 2008 2:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
Карай и не се плаши!
Щом си угася лампата сама, значи няма проблем. Просто на ЕКУ-то "не му харесва" качеството на сместа гориво-въздух и тъй като не може да я коригира (най-вероятно дюзите ти са емулирани), светва лампата за проблем. Но реално проблем няма.


Сря Сеп 24, 2008 5:47 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Карай и не се плаши!
Щом си угася лампата сама, значи няма проблем. Просто на ЕКУ-то "не му харесва" качеството на сместа гориво-въздух и тъй като не може да я коригира (най-вероятно дюзите ти са емулирани), светва лампата за проблем. Но реално проблем няма.


Благодаря за отговора.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Чет Сеп 25, 2008 9:08 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Обеднява сместта и ЕКУ се сърди. Проблема се решава с емулатор на ламбдата или просто не обръщаш внимание.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Сеп 25, 2008 9:24 am
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 1:41 am
Мнения: 10
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST .....
Някога и аз го имах този проблем до момента , в който лампата започна да си свети постоянно. Карах си е така месеци наред ( защото все нямам време да ходя по "майстори" ) Един пекрасен ден си стоя пред сервиза ( става въпрос за сервиз за черна аудио, видео и т.н. техника) , пуша си пия си кафе :-D Нямаше какво да правя и взех че ударих две сонди с уреда на датчикът за температурата. Там нямаше ниокой ( а трябваше да е 1 килоом ) . Дадох 32 лева за датчик смених го за 2 мин. със 17 ключ и нещата си доидоха на мястото ( поне за този проблем де ) . :D
Сега ще си правя изключвалки за всички видове глупости по колата които цъкат на постоянно на сухо докато карам на газ щото ми писна. Особенно с бензиновата помпа която върти постоянно и за втори път за 1.5 години е изпускам да е без бензин та с епрецаква. Ама какво да направя че " майсторите " които слагаха уредбата са умни и не могат да сложат едно станично реленцае и да намерят откъде да му хванат сигнал за управление ..... то като не го пише в книжката как да се оправят завалийките. :D


Съб Дек 06, 2008 5:57 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 12:12 am
Мнения: 22
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST bbb
Някой знае ли Мареа 1,8 16V моно или пълна инжекция е и какви са възможностите за гаэифициране с пропан-бутан,дайте и някакви ориентировачни цени-кое колко струва за да си направя сметката,ако знаете де...?

_________________
Fiat Marea 1.8 Weekend 16V


Пон Апр 06, 2009 8:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg