Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:54 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Чистене на дюзи 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 6:51 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Чистене на дюзи
Здравейте, от карне на газ най-вероятно са ми се запушили бензиновите дюзи. Паля на бензин и е пълна трагедия, тресе яко, играят оборотите, наи-малкото байрче едвам качвам и се чуват пукотевици. Разбрах ,че има възможност да се чистят с ултра звук. Някой занели каде може да ида?


Съб Сеп 27, 2008 4:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега едно от местата, за които се сещам, и съответно ще ти е сравнително близо е "Дунев мотор спорт" при басей "Червено знаме".


Съб Сеп 27, 2008 4:36 pm
UNREAD_POST Re: Чистене на дюзи
imarinov написа:
Здравейте, от карне на газ най-вероятно са ми се запушили бензиновите дюзи. Паля на бензин и е пълна трагедия, тресе яко, играят оборотите, наи-малкото байрче едвам качвам и се чуват пукотевици. Разбрах ,че има възможност да се чистят с ултра звук. Някой занели каде може да ида?

Замърсените дюзи се "усещат" повече при студен двигател. Когато той загрее, температурата компенсира до голяма степен влошеното впръскване и проблемът не е толкова явен. А ти говориш за пукотевици, за загуба на мощност... Според мен има и нещо друго. Направи компютърна диагностика. :cool:


Съб Сеп 27, 2008 8:31 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Чистенето на дюзи е трик да ви взимат пари от разни сервизи.
Я заредете 10л. пресен бензин и покарайте 50 км. непрекъснато на бензин- и те ще се почистят- няма по- добър почистител от бензина,
а тоя ултразвук да си го заврат на жените във вибраторите- само там може да подейства.


Съб Сеп 27, 2008 8:43 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 6:51 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Re: Чистене на дюзи
sok1 написа:
imarinov написа:
Здравейте, от карне на газ най-вероятно са ми се запушили бензиновите дюзи. Паля на бензин и е пълна трагедия, тресе яко, играят оборотите, наи-малкото байрче едвам качвам и се чуват пукотевици. Разбрах ,че има възможност да се чистят с ултра звук. Някой занели каде може да ида?

Замърсените дюзи се "усещат" повече при студен двигател. Когато той загрее, температурата компенсира до голяма степен влошеното впръскване и проблемът не е толкова явен. А ти говориш за пукотевици, за загуба на мощност... Според мен има и нещо друго. Направи компютърна диагностика. :cool:


Точно така, проблема е при студен двигател и ниски обороти. Това с покутевицата може би се дължи на това ,че част от бензина изгаря в колекторите. Иначе скори минах 250 км с v-power колата си вървеше добре, но проблема си остава - сутрин при студен двигател е кошмар. Ходил съм на диагностика във Ванто-то още като се осещаше съвсем слабо и те ми казах ,че времето за впръскване на дюзите се е увеличило и най-вероятно са почнали да се запушват.


Съб Сеп 27, 2008 8:58 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Наслоенията от нагар (каквито е нормално да има по дюзите на стар автомобил) не се разтварят от бензин. Повечето от тях не се разтварят и от кореселин, който е много по-силен разтворител от бензина. Най-добрият начин за почистване на дюзи е с ултразвук. Правих го на моя фиат преди две седмици - наложи се въпреки че на всяко зареждане слагам добавка за почистване (Redex), всяко стартиране на двигателя ми е на бензин (колата е с газова уредба) и поне два пъти в седмицата я изпържвам по десетина километра на бензин с висока скорост. И въпреки че преди 6 години ги почиствах с кореселин.
Друг е въпроса че цените за почистване на дюзи са неоправдано високи.
Аз си чистих дюзите в "Спектроматик" на ул. "Странджа" - пресечна на "Симеон" между "Опълченска" и "Ботев". Само че там трабва да занесеш демонтирани дюзи - това е магазин, а не автосервиз.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Съб Сеп 27, 2008 9:27 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
imarinov написа:
и те ми казах ,че времето за впръскване на дюзите се е увеличило и най-вероятно са почнали да се запушват.

Колегата Slavi_Lancia има теория относно изменение на времената на дюзите в тази тема.

joro_d написа:
Само че там трябва да занесеш демонтирани дюзи - това е магазин, а не автосервиз.

Демонтирани означава само 4 бр. дюзи или може и с рейката комплект?


Съб Сеп 27, 2008 10:48 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 6:51 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Нямам си никва идея как се свалят дюзи :-(
А каква е цената ?

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6


Съб Сеп 27, 2008 11:03 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Маринов, мисля че беше 14 или 16 кинта на дюза... Сори, ама не помня точно - същия ден попълвах и други финансови дупки и ми се губи точната цифра, но порядъкът е този. Предполагам че в сервиз заедно с демонтаж / монтаж ще е малко повече.

Сок, не съм сигурен, но може би няма да е проблем заедно с рейката. А ако пречи - мисля че не е голяма философия да се свалят. Ако искаш мога да питам - в понеделник.


p.s. това че времето на впръскване се е увеличило само по себе си не означава обезателно че дюзите са запушени или са на път да се запушат - да се твърди категорично подобно нещо е несериозно.

p.p.s. мисля че все пак цената беше 14/брой. А самото почистване е 2 часа. Ни повече, ни по-малко. И в никакъв случай цял ден. Дюзите бяха целите в нагар, а си ги взех блеснали от чистота. Включително и около отворчето на разпръсквача и самата игла - за радост да ги гледаш:)

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Нед Сеп 28, 2008 12:23 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 6:51 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
След много умуване реших да ида в сервиза на Дунев срещу комплекса Червено знаме. Обясних какъв е проблема и казаха ,че ще видят какво може да направят. Обадиха ми се след 2 ч. и казаха ,че дюзите са много запушени и не са успели да ги почистят от първия път и ще се забавят. Звъннаха ми на другия ден и казаха ,че всичко е наред. Отидох на място и майстора ми обясни ,че били много запушени и ,че всяка дюза си впръсквала колкото си искала тя и са успели да докарат и четирите да впръскват равномерно след няколко поредни чистения с ултра звук. Сменили и горивният филтър , което според тях било задължително след такава процедура. Запалихме колата и всичко беше добре , но пак имаше някакво леко потрисане. Направиха диагностика , но всичко по двигателя изглеждаше нормално и не можаха да кажат от какво се получава това. Днес сутринната запалих на студено и всичко беше перфектно, колата си вървеше на бензин съвсем нормално , като изключим въпросното потрисане от време на време. Цялто удоволствие ми струваше:
60 лв демонтаж и монтаж на дюзи
15 лева за чистена на дюза – общо 60 лв
12 лева смяна на горивен филтър
40 лв диагностика на двигател
Интересно е кога пак ще се запушат на ново. Дано не е скоро.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.6


Сря Окт 08, 2008 9:41 am
Профил
UNREAD_POST 
imarinov написа:
Цялто удоволствие ми струваше:
60 лв демонтаж и монтаж на дюзи
15 лева за чистена на дюза – общо 60 лв
12 лева смяна на горивен филтър
40 лв диагностика на двигател

:shock:
Вижда ми се малко завишена цената...
60 лв за демонтаж и монтаж поне си могъл да спестиш.


Сря Окт 08, 2008 10:22 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg