Дата и час: Пет Апр 19, 2024 5:08 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Възможен ли е такъв разход на газ? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Възможен ли е такъв разход на газ?
Скоро сменях свещи и кабели на Фиата и реших да засека колко ще ми е разхода на газ? Минах 120км със скорост 120-140 км/ч. След което си митках само на бензин. Днес реших да заредя газ и най-сетне да засека. Останах много озадачена когато разбрах, че в газ.бутилка са влезли само 5.83л. Възможно ли е толкова да е спаднал разхода ми извънградско? Или се получават анолмалии в газ.бутилка вследствие на горещото време и просто са влезли по-малко литри газ при зареждането?


Съб Май 31, 2008 8:11 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Според мен, просто са ти сипали газ с по различно налягане от нормалното......
На мен, на предишната кола ми се е случвало на бутилка която събира 27 литра, да ми налеят 33 литра, при положение , че имах няколко литра газ в бутилката......
За да избегна тези разминавания, винаги зареждам газ на една и съща бензиностанция, и по възможност на една и съща колонка.....
И за сега нямам оплаквания......
И все пак ако това наистина е твоя разход - ЧЕСТИТО!!!!

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Нед Юни 01, 2008 2:01 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
Правилният начин за засичане е от празна бутилка - сипват се 10 литра и до свършването се изчислява колко км са изминати :)

Инак то реално зареденото количество газ зависи и от околната температура дори...

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Пет Юни 13, 2008 8:20 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
ако си заредила и двата пъти на едно и също място тогава само можеш да получиш обективен резултат за изразходвано количество гориво. А това дали ще заредиш за 10лв и ще изчакаш да свърши -според мен пак става, но аз лично смятам че едва ли е реален този разход на газ :cool:

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Нед Юни 15, 2008 6:35 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
Alex_RT написа:
ако си заредила и двата пъти на едно и също място тогава само можеш да получиш обективен резултат за изразходвано количество гориво. А това дали ще заредиш за 10лв и ще изчакаш да свърши -според мен пак става, но аз лично смятам че едва ли е реален този разход на газ :cool:


Дори и да заредиш от едно и също място, то помпите имат някакъв толеранс преди да се включат, та налягането пак варира :)
Пълненето "догоре" всъщност е пълнене до изключване на защитния клапан, който пък се влияе от налягането, с което се зарежда, налягнето в бутилката и обема на газта...

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Нед Юни 15, 2008 10:16 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 1:41 am
Мнения: 10
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Re: Възможен ли е такъв разход на газ?
Tuzarka написа:
Скоро сменях свещи и кабели на Фиата и реших да засека колко ще ми е разхода на газ? Минах 120км със скорост 120-140 км/ч. След което си митках само на бензин. Днес реших да заредя газ и най-сетне да засека. Останах много озадачена когато разбрах, че в газ.бутилка са влезли само 5.83л. Възможно ли е толкова да е спаднал разхода ми извънградско? Или се получават анолмалии в газ.бутилка вследствие на горещото време и просто са влезли по-малко литри газ при зареждането?



Моме незнам за твойте 5 литра и малко отгоре но на мен ми се е случвало много по-фрапираща случка. Зареждам "до горе" на ЛукОйла на "черната котна" ( не помня колко дадох но ми се видя че колата е изгорила доста София-градско ) . Оттам отивам до Пазарджик , там малко градско И си тръгвам 2 часа по-късно обратно към Сф. На 120-ия километър съм пак на един Пазарджишки ЛукОйл И му казвам на пича "до горе".......... и тук идва интересното :D Със зор успя да ми "закръгли" цена от 50 стотинки !!!!!! :shock:

Бутилката ми е 25 литра с подплавък и събира около 22-23 таван. След 50-стотинковото зареждане минах още 260 километра. :D :D :D


Съб Дек 06, 2008 6:09 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Нед Май 11, 2008 3:12 pm
Мнения: 49
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
пича дето слага газовите ми обясни следното...бутилката се пълни до горе...минаваш 100 км пълниш до горе..колкото събере толкова си изгорил за тези 100 км. Напълниш ли я там за 5-10 лв. голяма част от газта се издига на горе и се използва за да създава налягане в бутилката и от останалите примерно 5-6-7 литра само около 3-4 литра ще изгориш защото всичката газ няма как да я изкараш от бутилката :) незнам дали го обясних добре

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V 103 HP
skype : iglika_geto


Пет Яну 30, 2009 8:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg