Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:39 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Помогенете да избера каква газова уредба да сложа 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Помогенете да избера каква газова уредба да сложа
Колеги здравейте.

Вярно че най добре е да се сложи газов инжекцион, но за съжаление нямам финансовата възможност за такава. Тъй като бая колеги карат безпроблемно Фятовете с обикновени АГУ-та, затова реших и аз да сложа обикновенна. Но от толкова мнения вече незнам каква марка и от какъв производител да сложа, а и при какъв майстор :-( Едни доволни от една марка, а други от друга и т. н. всеки защитава своята марка, същото важи и за майсторите. Повечето казват "НЕ слагай турска газова уредба". Един майстор който ще слага след 2 дена АГУ на един приятел му казал следното: "По добре да ти сложа турска (или е чешка, не помня с точност), няма проблем да ти взема повече пари и да ти сложа и Италянска, но и с едната и с другата на 60 000 км. ще трябва да смениш мембраните". Като правя една проста сметка колко ще съм на кяр ако тези 60 000 км. съм изминал на газ вместо на бензин, няма да е проблем да купя нови мембрани, та дори и изпарител, дори и на 30 000 км. Ако навъртя толкова километри на газ парите които спестя ще бъдат равни на 10 нови АГУ-та. Предполагам че ако е пишман майстор, ще гледа да вземе парите на всеки един като му пробута по скъп продукт. А и майстора се занимава с тази дейност от повече от 5 години. Колкото мнения събирах за него, едно не намерих да е отрицателно.
Дайте съвет дали да се доверя ли на този майстор той да ми сложи АГУ и дали ако му се доверя, да ми сложи турска (чешка), или там каквато ми предложи.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Нед Май 18, 2008 10:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега значи аз съм с обикновенна газова уредба и всичко ми е на Lovato.Значи аз съм такъв тип човек, че по-добре да дам с малко повечко пари за нещо, но да е качествено.Имам приятел дето е газаджия и той ми сложи с разни емулатори и за рестартиране на компа при всяко гасене на двигателя и всичко ми излезе 430лв.Братовчед ми сложи и той газова BRC мисля, че беше и сондата започна да не отчита и да показва колко газ има в бутилката.Все пак зависи на каква попаднеш!Тоя моя познат газаджия е с някакъв турски изпарител и след време започна да смърди вътре на газ.Отвори капака и като отвъртя капачката на радиатора и запали със запалка и имаше пламък.Смени мембраните на Lovato и от тогава няма проблеми.За това аз съм много доволен от избора си на газова уредба.Нека и други да споделят и да ти дадат съвет каква да си избереш.


Нед Май 18, 2008 10:57 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
stormi написа:
Колега значи аз съм с обикновенна газова уредба и всичко ми е на Lovato.Значи аз съм такъв тип човек, че по-добре да дам с малко повечко пари за нещо, но да е качествено.Имам приятел дето е газаджия и той ми сложи с разни емулатори и за рестартиране на компа при всяко гасене на двигателя и всичко ми излезе 430лв.Братовчед ми сложи и той газова BRC мисля, че беше и сондата започна да не отчита и да показва колко газ има в бутилката.Все пак зависи на каква попаднеш!Тоя моя познат газаджия е с някакъв турски изпарител и след време започна да смърди вътре на газ.Отвори капака и като отвъртя капачката на радиатора и запали със запалка и имаше пламък.Смени мембраните на Lovato и от тогава няма проблеми.За това аз съм много доволен от избора си на газова уредба.Нека и други да споделят и да ти дадат съвет каква да си избереш.


И аз съм на това мнение, за това че скъпото е по хубаво, или по точно не толкова "колкото по скъпо-толкова по добре" а това че даден продукт да е изпитан и най важното да е оригинален, а не някъкво менте.
А аз незнам вече какво да пправя, много се замислям за тази турската, не че е по евитна, а затова че майстора ми предлага и гарантира нея и затова че ако е някой който гледа само да ми вземе парите, ще ми предложи по скъпия варянт (както писах по-горе).

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 19, 2008 1:24 pm
Профил
UNREAD_POST Re: MGP
marto_gp написа:
А аз незнам вече какво да правя, много се замислям за тази турската, не че е по евитна, а затова че майстора ми предлага и гарантира нея и затова че ако е някой който гледа само да ми вземе парите, ще ми предложи по скъпия варянт (както писах по-горе).


А за Lovato какво казва майстора? Гарантира ли ти и за нея? Ако е ДА, слагай Lovato! :cool:


Пон Май 19, 2008 5:14 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Re: MGP
sok1 написа:
marto_gp написа:
А аз незнам вече какво да правя, много се замислям за тази турската, не че е по евитна, а затова че майстора ми предлага и гарантира нея и затова че ако е някой който гледа само да ми вземе парите, ще ми предложи по скъпия варянт (както писах по-горе).


А за Lovato какво казва майстора? Гарантира ли ти и за нея? Ако е ДА, слагай Lovato! :cool:


Не съм го питал за Lovato, защото самият той предложи Турско АГУ. Макар и да е добър майстора, все повече клоня към Lovato. Намерих във Враца дистрибутор на ловато : http://www.lovato-bg.com/index.php?opti ... &Itemid=16

като предполагам че Ловатото няма да е някакво Турско, а ще си е оригинално Италиянско. Също на това място във Враца, т. е. СБА (Ако има някой от Враца да даде мнение за сервиза) на едно приятелче му слагаха АГУ преди известно време, като вече е невъртял повече от 20 000 км. и досега няма никакви проблеми. Също на мястото където ми предлагат Турското АГУ, при наскоро сложена газова уредба, майстора е дал паспорт, но не заверен, т. е. не прави технически прегледи. А в СБА Враца правят, а и предполагам ще имат и газанализатор.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 19, 2008 11:21 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
Последният и краен избор ми е на майстора който предлага Труското АГУ. Попитах го за Италиянски марки и цени, каза ми че предлага Lovato, BRC, като цените им ще бъдат около 420 лв. (дори и 450 лв. да е) което включва и гаранции, но няма да е като при представителя на Lovato, като цената която ми казаха беше 600 лв.
Сега се сещам че го попитах "какви АГУ-та предлагате", а той каза "всякакви", но не го попитах дали тази цена включва и монтажа и нужните му емулатори, но като се замисля щом като дава гаранции, трябва да го включва. :-(
Но нищо, в неделя имам среща с него и ще разбера.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Вто Май 20, 2008 10:37 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
Днес ходих до майстора и си поръчах BRC. Видях същото което ще ми сложи и на мен, предполагам че няма да е менте защото марката и модела бяха щамповани, а също имаше и щампа Made in Italy.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Вто Май 20, 2008 10:59 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Моята уредба е Ловато, която си свалих от старата кола....
Единственото което смених, беше плочката и изпарителя който са турски, но ми излезнаха общо 65 лева.....
Засега си карам на газ без проблеми , а и според мен разхода е задоволителен 12/100 , за 1.8 16V.......

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Чет Май 22, 2008 1:11 am
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
harifg написа:
Моята уредба е Ловато, която си свалих от старата кола....
Единственото което смених, беше плочката и изпарителя който са турски, но ми излезнаха общо 65 лева.....
Засега си карам на газ без проблеми , а и според мен разхода е задоволителен 12/100 , за 1.8 16V.......


Значи сега с турски изпарителси ли си, ако съм те разбрал правилно?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Чет Май 22, 2008 10:26 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Да, изпарителя е турски....
Сервиза в който ходих за диагностика ми предложиха и Ловато, но цената му беше 150 лева, и заради това си карам с турския.....
Засега без проблеми....

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Чет Май 22, 2008 6:25 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Юни 10, 2008 5:11 am
Мнения: 17
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
здравейте
аз карам с турски изпарител и за сега нямам проблеми и ми харчи 13/100 градско
fiat brava 1.4 12v :cool:


Сря Юни 11, 2008 5:59 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
БРЦ с ламбда контрол и емулатор!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Сря Юни 11, 2008 9:44 am
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
bmahob написа:
БРЦ с ламбда контрол и емулатор!


Колега, вече съм с БРЦ, но без емулатор и ламбда контрол.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Сря Юни 11, 2008 11:13 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
Да но когато си с ламбда , изпарителя е с ел.регулатор на горивото и стъпков мотор за газовата

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Сря Юни 11, 2008 1:11 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg