Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:31 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Аванс процесор за Палио - поразителен ефект 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST Аванс процесор за Палио - поразителен ефект
Колеги, пускам тази тема, защото искам да споделя, вчера сложих аванс процесор на Палиото, ефекта е просто поразителен, мощноста се дигна доста почти като на бензин е не баш толкова но возията вече е друга, оптимизира разхода и днес имах път към Калотина и засякох колко гори, 450км ги измина със 20 лв, като се има предвид че по голямата част от този маршрут е по магистрала а там 120 - 140 км/ч. Така че по доста теми чета има ли смисъл от аванс процесор, аз ви казвам има така че които имат метан и нямат това нещо, сложете си няма да съжелявате


Нед Мар 16, 2008 1:48 am
Профил
UNREAD_POST 
а колко плати за аванс процесора .. просто информативно ?


Нед Мар 16, 2008 6:09 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
Ами 140лв, това вкючва устроиството поставянето и настроиката, незнам дали е скъпо или евтино, заслужава си


Нед Мар 16, 2008 7:14 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST Re: Аванс процесор за Палио - поразителен ефект
sabin_zaimov написа:
Колеги, пускам тази тема, защото искам да споделя, вчера сложих аванс процесор на Палиото, ефекта е просто поразителен, мощноста се дигна доста почти като на бензин е не баш толкова но возията вече е друга, оптимизира разхода и днес имах път към Калотина и засякох колко гори, 450км ги измина със 20 лв, като се има предвид че по голямата част от този маршрут е по магистрала а там 120 - 140 км/ч. Така че по доста теми чета има ли смисъл от аванс процесор, аз ви казвам има така че които имат метан и нямат това нещо, сложете си няма да съжелявате

Аз от твоя пост не можах еднозначно да разбера, ти на метан ли караш или на пропан-бутан?

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пон Мар 17, 2008 10:31 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
Къде го намери тоя поразителен ефект не можах да разбера.Аз съм с метан и аванспроцесор на 12 градуса на Марея 1,6-16 в и пак си е куц кон.Вдига си 180 на метан,но няма и една трета от ряза който има на бензин,не знам как на доста хора им върви "почити" като на бензин.Аз съм с плочка и ламда контрол,при тебе как е ?Иначе аз 450 км ги минавам с 22 лв.А това че си карал по магистрала даже е по икономично понеже се поддържа една скорост нищо че е 120-140 , за 1,6 не е много това,но и метана не се влияе много много дали караш бързо или бавно,или по баир.На мене все ми е между 4 и 50 и 5 и 50 /100 извън града независимо колко съм натоварен или как и къде карам.

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Пон Мар 17, 2008 4:52 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 10:59 pm
Мнения: 9
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Въпрос
Карам Мареа 1.6, 16V, 98г. ELX доволен съм от колата върви идеално. Повече от 1000км. на месец трудно правя но не се знае за в бъдеще. Колега ти си със същата и казваш, че на метан върви 3 пъти по малко ако е така смисъла от метана е чисто финансов което също не е за пренебрегване. Защото едно ходене до София е 20лв. / аз съм от Бургас / а на бензин е 60 тоест 3 пъти по евтино. А градско може би четири. Мисля си, че който пътува повече има смисъл да заложи на метана за останалите е по-добре на бензин. Сподели твоят опит............ :cool:


Пон Мар 17, 2008 6:51 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
За колегата по горе, това се отнася за метанова уредба а не за пропан - бутан, за колеката с Мареата, незнам как е при теб, наистина на старт може и да е по бавна, за Палиото без авансатор набираше на метан като стар москвич, с авансатор си стана същата пъргава колица която си беше когато я купих, е разбира се тогава нямаше метан. Свали ми разхода на метан с близо 20%


Пон Мар 17, 2008 7:31 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST Re: Въпрос
fabino написа:
Карам Мареа 1.6, 16V, 98г. ELX доволен съм от колата върви идеално. Повече от 1000км. на месец трудно правя но не се знае за в бъдеще. Колега ти си със същата и казваш, че на метан върви 3 пъти по малко ако е така смисъла от метана е чисто финансов което също не е за пренебрегване. Защото едно ходене до София е 20лв. / аз съм от Бургас / а на бензин е 60 тоест 3 пъти по евтино. А градско може би четири. Мисля си, че който пътува повече има смисъл да заложи на метана за останалите е по-добре на бензин. Сподели твоят опит............ :cool:



Разхода на метан ми е между 4,70-5 лв/100 извън града и между 8-10 лв в града(Варна),я за вървенето си бяга но намира много зле,на метан 0-100 около 16 сек с хронометър засичано,прави си сметката каква е разликата при положение че на бензин трябва да е около 11 сек.

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Вто Мар 18, 2008 11:31 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
Колега ако си тръгнал да се състезваш с някого на метан няма да стане


Сря Мар 19, 2008 7:30 pm
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 1:22 pm
Мнения: 4
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST Re: Аванс процесор за Палио - поразителен ефект
sabin_zaimov написа:
Колеги, пускам тази тема, защото искам да споделя, вчера сложих аванс процесор на Палиото, ефекта е просто поразителен, мощноста се дигна доста почти като на бензин е не баш толкова но возията вече е друга, оптимизира разхода и днес имах път към Калотина и засякох колко гори, 450км ги измина със 20 лв, като се има предвид че по голямата част от този маршрут е по магистрала а там 120 - 140 км/ч. Така че по доста теми чета има ли смисъл от аванс процесор, аз ви казвам има така че които имат метан и нямат това нещо, сложете си няма да съжелявате


А колега къде ти го сложиха този аванс процесор...ако е в пещера дай адрес !! :cool:


Пет Мар 28, 2008 7:14 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 5:51 pm
Мнения: 152
Местоположение: Пещера
UNREAD_POST 
не в Пазарджик, тел 0899 78 19 28


Пет Мар 28, 2008 9:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg