Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:48 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Впечатления относно газова уредба на браво 1.8 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:55 am
Мнения: 61
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
harifg написа:
Продължавам да си карам без ламбда контрола и емулатора, но поне намерих време да отида на добра газова диагностика.....
Оказа се че изпарителя, бил турски и проблемите идвали от него....
Но поне сега колата е добре регулирана и нямам проблеми, върви добре а и разхода се понася , около 15 на 100.....
Но както каза майстора "карай и ако не ти харесва идвай пак тук".......
Така че продължавам на газ...........

:shock: Не е ли малко висок разхода това градско или извън градско?Аз вчера се върнах от Ямбол и по магистралата със 130-140 ми даде разход 10 а и бях доста натоварен като за следпразник :-D Брава 1.6 16 обикновена газова


Вто Апр 29, 2008 9:04 am
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Ами в моя случай го има момента че мембраните на изпарителя ( който е турски ), още не са улегнали, и както каза онзи от газ сервиза, първите 500 километра да си карам без да гледам разхода, а чак след тези километри да отида при него за втора центровка......
Така че, за сега си карам пък времето ще покаже.....

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Вто Апр 29, 2008 8:01 pm
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 9:35 pm
Мнения: 2
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
ехоооооооооо колеги.... моля ви отговорете ми

Здравейте колеги от скоро имам Fiat Bravo 1.8 16V и мисля да слагам газ. Проверих на няколко места и ми казаха "ооо само газов инжекцион", но после... е може и да не е. Прочетох доста във форума /може би не достатъчно но.../ и не ми стана ясно за какво служат "ламбда контрола и емулатора". Понеже имам и Форд Орион който е на газ и нямам такива неща. Четох и за автоматични превключватели и разни такива неща /тук имам опит от форда и знам точно какъв ключ искам да ми сложат/. Освен това ме интересува освен тези 2 неща /които разбрах че трябва да ги има/ за какво друго да гледам и да искам да сложат. Някъде прочетох бензиновата помпа да спира след като се превключи на газ.

благодаря ви предварително за инфото

_________________
недей да гледаш в огледалото, виж ми мръсната задница :)

Fiat Bravo 1.8 16V GT 115PS


Вто Апр 29, 2008 10:32 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
:shock: Не е ли малко висок разхода това градско или извън градско?Аз вчера се върнах от Ямбол и по магистралата със 130-140 ми даде разход 10 а и бях доста натоварен като за следпразник :-D Брава 1.6 16 обикновена газова[/quote]


Днес засекох разхода на Бравото и останах приятно изненадан - с 21.5 литра газ съм минал 180 километра, градско каране.....
Така че според моята проста сметка това си е 11.8 - 12 литра на 100 километра...
Супер......

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Пет Май 02, 2008 7:41 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
alekspich написа:
... и не ми стана ясно за какво служат "ламбда контрола и емулатора".


ЛАМБДА КОНТРОЛ

alekspich написа:
Някъде прочетох бензиновата помпа да спира след като се превключи на газ.


Не е задължително. Някой спират захранването на помпата, зада не се повреди при липса на бензин. При мен обаче паленето е ВИНАГИ на бензин и ВИНАГИ имам поне 15 литра бензин в резервоара и затова захранването на помпата не ми е прекъснато. С една дума, ако имаш винаги бензин в резервоара, може и да не ти прекъсват захранването.


Пон Май 05, 2008 6:23 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 9:24 pm
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
От събота вече съм на газ .Газовата е обикновенна без емулатор на дюзите и други такива . За сега колата работи много добре на газ на празен ход държи 800 оборота единствения проблем за сега е ,че когато изключа от скорост в движение колата изгасва . Ако някой има някаква идея за този проблим нека пише. Колата е браво 1.8 . Благодаря на колегата на harifg за отзивчивостта и на всички които се отзоваха.


Сря Юли 23, 2008 8:53 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
nokoletka написа:
От събота вече съм на газ .Газовата е обикновенна без емулатор на дюзите и други такива . За сега колата работи много добре на газ на празен ход държи 800 оборота единствения проблем за сега е ,че когато изключа от скорост в движение колата изгасва . Ако някой има някаква идея за този проблим нека пише. Колата е браво 1.8 . Благодаря на колегата на harifg за отзивчивостта и на всички които се отзоваха.

Спокойно - и моята кола гаснеше така, след като вдигна скорост повече от 80 км. и изключа от скорост....
Според диагностиката която и направих в сервиз, се оказа че горивовъздушната смес е по бедна и затова прави този номер....
Сега си нямам проблеми, сместа е нормална и колата не гасне....
Единственото което ми прави впечатление е че оборотите падат малко по бавно от преди, но според мен това не е голям проблем...
P.S. Каква марка е уредбата???

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Сря Юли 23, 2008 11:05 pm
Профил WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 9:24 pm
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Газовата е старгаз . Като засека ще споделя за разхода на гориво.


Чет Юли 24, 2008 6:40 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
nokoletka написа:
Като засека ще споделя за разхода на гориво.


Да не забравиш да го направиш в тазитема.


Нед Юли 27, 2008 8:18 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 9:24 pm
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Здравейте! Тази седмица засекох разхода и той е доста приличен 10.5 извън градско . Проблема с гасненето по инерция го реших като извадих маркуча за въздух от пласмасовите въздуховоди пред радиатора . Нещотото което ме притеснява е че когато колата е на газ дюзите продължават да работят . Това може ли да доведе до някакви последствия . Мерси!


Пон Авг 11, 2008 10:54 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
За дюзите си нямам на идея, но мога да ти споделя само, че доколкото знам, казано на език достъпен за мен, когато е по - висока скоростта влиза повече въздух и от това колата гасне! Може и да съм казал великата простотия, ако е така извинявам се! Но и моята кола гаснеше така! С помоща на едно парче вътрешна гума, по твърда, от камион и две рапидки запуших дефузора! С фрезичка като тази, с която се правят дупките за газовите пълначки си направих дупка отдолу на дефузора, за да не е директна и силна въздушната струя и от тогава нямам проблем!


Вто Авг 19, 2008 2:52 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg