Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:56 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
За или против АГУ втора употреба - какво да гледаме ! 
Автор Съобщение
UNREAD_POST За или против АГУ втора употреба - какво да гледаме !
колеги дилемата е голяма .. вярно е че новичкото си е новичко и че по-евтиното винаги излиза по-скъпо, но все пак вярвам че както при техниката примерно и дори при автомобилите втора ръка излизат и добри неща ...
досегашните ми наблюдения показват че нова АГУ е около 450лв, втора употреба около 200...
дайте съвет какви са недостатъците на АГУ втора употреба, кое се амортизира,

и най-вече кое е важно да гледаме при закупуването на АГУ от ръка... :cool:


Пет Фев 15, 2008 12:52 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 12:16 pm
Мнения: 259
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
Здравей колега,
Ще споделя моят опит и моито мнение.На първо място според мен е майсторът да си разбира от работата.Това може да го разбереш само от познати и приятели които са ползвали услугите му.Аз имах Джета с газова втора употреба.Карах я седем години, като за цялото време съм сменял един път мембраните, други проблеми с газовата не съм имал.Ако слагаш газова втора употреба ако майсторът ти е в час той трябва да им направи нужната профилактика и ти би трябвало да нямаш никакви проблеми.Сега с новите закони трябва предварително да се уговориш дали ще ти я узакони и ще ти даде ли стикер.Ако не ти я узакони той ,трябва да ходиш някъде по вторият начин, защото редовният начин преди 5 - 6 години беше 50 лв. и трябваше да се сваля бутилката.Сега незнам, но едва ли е отпаднало.

_________________
FIAT Marea 1,8/16v '96 HLX
Български газов инжекцион - Бардолини


Пет Фев 15, 2008 1:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
docenta какво значи да ми я узакони .. аз доколкото знам за газовите се минава само допълнителен преглед или нещо такова .. аз като си сложа не трябва ли с моята кола да мина пред закона с новата ми газова ?


Пет Фев 15, 2008 4:47 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Бутилката да има документ - паспорт - без него не може да узакониш газовата. :D


Пет Фев 15, 2008 7:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
е как тогава да ми я узакони продавача след като ще се слага на моята кола ... :-(


Пет Фев 15, 2008 7:28 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 9:30 am
Мнения: 80
UNREAD_POST 
Моята АГУ чисто нова, с БГ бутилка и BRC изпарител ми излесе 390 лв. Преди да я сложа нея на дълго и на широко си търсех АГУ втора употреба. По мое проучване след доста телефонни разговори с продаващи и монтиращи АГУ-та втора употреба заключих, че разликата между това да си купиш втора употреба и да ти я монтират и да купиш нова с 1 година гаранция и монтаж е не повече от 70-80 лв.! Аз лично сметнах, че повече си заслужава НОВА.

_________________
FIAT BRAVO 1.4 12V, 1997 г.


Пет Фев 15, 2008 9:18 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
И аз съм за нова втора рака просто не си заслужава. :D


Пет Фев 15, 2008 11:09 pm
Профил
UNREAD_POST 
qnisZ написа:
И аз съм за нова втора рака просто не си заслужава. :D


Преди 8 години си купих газова от Люлин. Втора употреба за 150 лв. Беше в някакъв огромен гараж и всичко беше на купчини - изпарители, клапани, бутилки, превключващи ключове и т.н. Бяха сваляни от морги от Италия (компонентите бяха демонтирани по най бързия начин - със секачи и др режещи инструменти). Избрах си сам компонентите, платих си парите и у дома. Сам си сложих газовата (на Шкода 120Л). Тази газова беше продадена заедно с една лада преди има-няма един месец. Осем години вярна и безотказна служба!!! Кой знае колко е работила преди да я купя... Единствения ремонт ми е бил да сменя мембраните на изпарителя през миналата година.

Мисълта ми е, че има моменти, когато "втората ръка" си заслужава и още как. :cool:


Съб Фев 16, 2008 12:03 am
UNREAD_POST 
sok1 написа:
....
Мисълта ми е, че има моменти, когато "втората ръка" си заслужава и още как. :cool:


и на мен това ми беше основната идея .. по принцип втората употреба излиза по-неизгодно по ред причини ... но все пак излизат доста добри оферти ... затова пуснах темата .. засега съм решил да си купувам нова, но ако излезе нещо втора ръка, което да си струва да знам какво да гледам и как да разбера дали АГУ-то е читаво ... :cool:


Нед Фев 17, 2008 2:55 pm
UNREAD_POST 
Няма как да разбереш. Но то и няма кой знае какво да се скапе на една газова - обслужване на изпарителя (+ нови мембрани) е около 20-25 лв, клапаните за газ и за бензин са по около 25 лв. чисто нови. Но едва ли всичко ще се е скапало на веднъж. :cool:


Нед Фев 17, 2008 6:11 pm
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Няма как да разбереш. Но то и няма кой знае какво да се скапе на една газова - обслужване на изпарителя (+ нови мембрани) е около 20-25 лв, клапаните за газ и за бензин са по около 25 лв. чисто нови. Но едва ли всичко ще се е скапало на веднъж. :cool:


ок, мерси. ще се оглеждам за втора ръка.
ако някой може да препоръча нещо ще съм благодарен.


Сря Фев 27, 2008 10:20 am
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
ако ще си я монтираш сам си заслужава 2 ръка, ако на сервиз- ще те одрусат много за монтажа и няма сми . по газовата се амортизира изпарителя- мембрани и гумички вътре и гумичките и пружинките на клапана на газта ако не е карб, а ако е карбураторна ще имаш и бензинов клапан. нищо друго не се износва- мембрани смотани 18-20 лв, хубави 35, клапан нов 20 лв смотан и 30-35 хубав. тва е голямата философия. не забравяй ламбда емулатори и тем подобни глупости ако има нужда при теб, че забравих кав ти беше двигателя.

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Фев 28, 2008 8:32 am
Профил
UNREAD_POST 
pakumba написа:
ако ще си я монтираш сам си заслужава 2 ръка, ако на сервиз- ще те одрусат много за монтажа и няма сми . по газовата се амортизира изпарителя- мембрани и гумички вътре и гумичките и пружинките на клапана на газта ако не е карб, а ако е карбураторна ще имаш и бензинов клапан. нищо друго не се износва- мембрани смотани 18-20 лв, хубави 35, клапан нов 20 лв смотан и 30-35 хубав. тва е голямата философия. не забравяй ламбда емулатори и тем подобни глупости ако има нужда при теб, че забравих кав ти беше двигателя.


:cool: :cool:


Пон Мар 03, 2008 11:01 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg