Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:58 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др. 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Колега Paparac,имаш ли ламбда емулатор и ако имаш кажи какъв е,че вече не знам къде да търся.Обиколих всички газаджии и все нямали за мойта кола

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Фев 09, 2008 11:02 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Та даже и на тази кола не и трябва симолатор на ламбда сонда. Прекъсни с едно реле сигнала от ламбда сондата и си готов. Компа ще запомни настройката до момента на спирането на сигнала. Ще ти светне лампата но няма да имаш проблем с работата на бензин. :-D


Съб Фев 09, 2008 11:23 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
qnisZ написа:
Та даже и на тази кола не и трябва симолатор на ламбда сонда. Прекъсни с едно реле сигнала от ламбда сондата и си готов. Компа ще запомни настройката до момента на спирането на сигнала. Ще ти светне лампата но няма да имаш проблем с работата на бензин. :-D

От ламбда сондата как да разбера кои кабел да прекъсна 2-та са + - ,а другите два са информационните,само захранващите ли ? и с какък цвят са те?
Газаджиите ми предлагаха нещо друго: с подаване на контакт всеки път да се ресетва компа.Кой от двата случая е по-добре за колата ми ?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Фев 09, 2008 12:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Колега Paparac,имаш ли ламбда емулатор и ако имаш кажи какъв е,че вече не знам къде да търся.Обиколих всички газаджии и все нямали за мойта кола


Ще го снимам и по-късно ще го постна във форума.


Съб Фев 09, 2008 4:05 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Paparac написа:
plambi написа:
Колега Paparac,имаш ли ламбда емулатор и ако имаш кажи какъв е,че вече не знам къде да търся.Обиколих всички газаджии и все нямали за мойта кола


Ще го снимам и по-късно ще го постна във форума.

Paparac би ли ми казал,къде влизат кабелите на емулатора ти т.е. къде минават кабелите на ламбда сондата че да свържа готовият ми вече емулатор Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Вто Фев 26, 2008 10:28 pm
Профил
UNREAD_POST 
Реално не мога да ти обясня кое къде в какво се свързва, все пак не съм го правил аз. Не съм газаджия Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

Защо не отидеш в някой сервиз за газови да ти го монтират на бърза ръка?

А за липсата на обещаната снимка се извинявам, грешката е моя, просто съм забравил, то не са едно или две неща.


Вто Фев 26, 2008 10:46 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
plambi написа:
Paparac би ли ми казал,къде влизат кабелите на емулатора ти т.е. къде минават кабелите на ламбда сондата че да свържа готовият ми вече емулатор Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

Колега кабелите се намират на тази кола от задната страна на двигателя има една кутия за МАП сензора *развивасе с едни пласмасови врътки на кутията. Режесе черния кабел на ламбда сондата а те са 2бяли един сив и един черен.


Вто Фев 26, 2008 11:31 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Колеги,благодаря ви за информацията :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Фев 27, 2008 4:16 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Изключително полезна тема!Аз сега съм пред същата дилема за слагане на газ на Tipo 1,4i.e.(моноинжекцион),че на бензин доста гори,а пък мисля,че с двойната разлика с цените на горивата,дори и още да се качи,че съм пак на далавера.
Дотук ми стана ясно,че май едиствено Ламбда емулатор ми трябва като екстра,а така смятах и преди,но сега ми стана ясна разликата между емулатор и контрол,че по сервизите никой не обяснява.
Иначе съм се спрял на турска газова уребва,не за друго,а защото навсякъде гледам работят само с боклуци и лъжат хората,а тази поне си ми казват каква е и струва 2 пъти по-малко почти,заради липсвата на филшива реклама.
Нямам вяра никаква и много пари не ми се дават за нещо дето уж трябва да е качествено,защото наскоро станах всидетел,как на уредба,уж BRC - газов инжекцион,единственото нещо,на което имаше надпис(което не гарантира произход все пак) BRC беше газовата бутилка,а всичко друго беше някаква нечувана от мен марка,та...разчитат,че хората са будали и наистина,може ли да предположи човек,че с такива селски номера ще го минат.
Та това е,някой ако има с кола като моята на газ,да сподели нещо за разхода и за работата на двигателя.Моя е в прилично състояние още,не е умрял(съвсем) има над 10,5 компресия,не е идеално,ама става,не ми е изгорила за 3000км и грам масло,а леко сълзи от гарнитурата на клапаните.


Сря Мар 05, 2008 2:26 am
Профил
UNREAD_POST 
Na4ko написа:
Изключително полезна тема!Аз сега съм пред същата дилема за слагане на газ на Tipo 1,4i.e.(моноинжекцион),че на бензин доста гори,а пък мисля,че с двойната разлика с цените на горивата,дори и още да се качи,че съм пак на далавера.
Дотук ми стана ясно,че май едиствено Ламбда емулатор ми трябва като екстра,а така смятах и преди,но сега ми стана ясна разликата между емулатор и контрол,че по сервизите никой не обяснява....


благодаря.
аз засега съм се навил 100% да слагам газова, обаче клоня към втора употреба засега чакам да излезе нещо добро,
затова пуснах темата за да можем да сме информирани кое къде да гледаме, понеже лаик като мен в тази област лесно би бил преметнат, та дори и за нова газова...

ето отговора на въпроса ти за разликата между емулатор и контрол:
plambi написа:
Аз карам без ламбда емулатор и си имам ядовете - през 200 км трябва да вадя клемите на акумулатора защото се натрупват грешки в компютъра които влияят и на газ / за бензин да не говорим/ и те са най-често много променливи обороти на празен ход/държала е и 3000 на свободна/.Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към ламдба сондата,т.е успява да я излъже ,че колата все едно работи на бензин.Ламбда контрола е още по добре защото има вграден този ламбда емулатор,а основната му работа е да следи стойностите от ламбда сондата/бедна или богата смес/ и посредством тези стойности определя количеството газ което трябва да се подаде от изпарителя към смеситела/плочката/,благодарение на едно стъпково моторче което стеснява и разширява блендата.По този начин се предотвратява замърсяването на въздуха,а и помага за намаляне на разхода от 1-2 литра.Цената на ламбда контрола е от 100-300 лв ,човек от форума има такива за 150 лв която е идеална за нашите типота /има специална програма за бош/.Като успея да събера пари се замислям за този ламбда контрол :)


:cool:


Сря Мар 05, 2008 12:40 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
ето отговора на въпроса ти за разликата между емулатор и контрол:
plambi написа:
Аз карам без ламбда емулатор и си имам ядовете - през 200 км трябва да вадя клемите на акумулатора защото се натрупват грешки в компютъра които влияят и на газ / за бензин да не говорим/ и те са най-често много променливи обороти на празен ход/държала е и 3000 на свободна/.Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към ламдба сондата,т.е успява да я излъже ,че колата все едно работи на бензин.Ламбда контрола е още по добре защото има вграден този ламбда емулатор,а основната му работа е да следи стойностите от ламбда сондата/бедна или богата смес/ и посредством тези стойности определя количеството газ което трябва да се подаде от изпарителя към смеситела/плочката/,благодарение на едно стъпково моторче което стеснява и разширява блендата.По този начин се предотвратява замърсяването на въздуха,а и помага за намаляне на разхода от 1-2 литра.Цената на ламбда контрола е от 100-300 лв ,човек от форума има такива за 150 лв която е идеална за нашите типота /има специална програма за бош/.Като успея да събера пари се замислям за този ламбда контрол :)
Цитат:
Да се поправя че тук съм допуснал една грешка Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 :
Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към КОМПЮТЪРА,т.е успява да го излъже ,че колата все едно работи на бензин.


:cool:

А иначе слагай газова не му мисли!

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Мар 07, 2008 3:07 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
А да попитам,тази плочка ако я няма къде влиза горивото при моноинжекциона?Всъщност и да я има,как става?
Слагат разклонител на входа за бензина и клапи на бензинопровода и газопровода,които се контролират от копчето или дупчат?
Питам,защото дупченето ми се вижда глупаво,но съм чувал за такъва работи,та може ли разяснение или някои просто да направи няколко снимки кво как и т.н.?
Благодаря предварително.

П.П. Иначе съм се навил за газ,защото колата ми гори 13/100 бензин и няма изгледи дори в жегата да парне под 10(толкова е е бил най-ниския разход в жегите,без климатика да работи).


Пет Мар 07, 2008 8:16 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Няма никъде дупчене ако ще се слага плочка,просто механизма с дюзата се вади и под него се слага тази плочка/така наречения смесител/,бензинопровода не се реже ами се прекъсва кабела захранващ бензиновата помпа,слага се един клапан на газопровода преди изпарителя,задължително си сложи емулатор или реле дето изключва ламбда сондата,газаджиите предлагат и един метод за ресетване на компа с всяко даване на контакт,но аз не се съгласих за него.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Мар 07, 2008 8:50 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Na4ko написа:

П.П. Иначе съм се навил за газ,защото колата ми гори 13/100 бензин и няма изгледи дори в жегата да парне под 10(толкова е е бил най-ниския разход в жегите,без климатика да работи).

В кой град я караш колата ,че ти гълта толкова много,тоя двигател доста по-икономичен се води

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Мар 07, 2008 8:54 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Ами не знам кво и как се води,но при последните две засичания е толкова,даже към 13,5 отиваше,знам със сигурност,че термостата е за смяна,но от това 3 литра няма да паднат според мен.Иначе карам с Пловдив,но тук движението започва да става все по зле с всеки ден май,а и има доста затворени за ремонти улици,че и един от главните булеварди :D
Аз май няма да слагам плочка,това какво значи,каква магия ще правят,че да ми изкормват колата не ми се нрави.
Още-тази плочка ако се сложи,какво става с механизма с дюзата,нали е над карбуратора....не ми стана ясно :)


Съб Мар 08, 2008 4:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg