Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:31 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др. 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:49 pm
Мнения: 340
Местоположение: Горна Оряховица
UNREAD_POST 
Доколкото съм виждал и чувал при инжекционите (моно или пълен) няма смисъл да се слага бензинов клапан, просто при положение "газ" се прекъсва захранването към бензиновата помпа.
А другото, което ме подразни и видях при монтажа на това автоматично превключване на гореспоменатото от мен Пежо е, че нашенските майстори бяха пуснали кабелчета към кабелите на свещите и бяха ги омотали зверски с изолирбанд, за да ги фиксират (явно така ключа получава информация за оборотите на двигателя). Много грозна гледка-разкарват се 50 кабела по мотора, мен лично и това ме дразни (камари висящи кабели).

_________________
Изображение


Пет Фев 01, 2008 1:46 pm
Профил
UNREAD_POST 
sok1 написа:

Дали твоята газова има такива режими не мога да ти кажа. Зависи от ключа дали разполага с тази опция.


"Твоята", т.е. "неговата" още е силно казано. Тя все още е в сфера на обсъждане, току виж взел, та се отказал :D


Пет Фев 01, 2008 2:04 pm
UNREAD_POST 
Paparac написа:
sok1 написа:

Дали твоята газова има такива режими не мога да ти кажа. Зависи от ключа дали разполага с тази опция.


"Твоята", т.е. "неговата" още е силно казано. Тя все още е в сфера на обсъждане, току виж взел, та се отказал :D


ами да .. все още разпитвам за да съм информиран като отида да ми слагат газова какво да искам, за какво да гледам ... как варират цените .. такива неща ... все пак доста от колегите имат газова уредба в колата си и можете да споделите "кусурите" или предимствата по вашите газови ... за да се стигне накрая до една оптимална газова уредба ... така че темата да може да бъде полезна не само на мен , но и на всеки, който се чуди дали да сложи газ... и ако ДА то към какви марки и какъв начин на изпълнение да се насочи с оглед доволните потребители и добрите отзиви от еди-си-кое...
по въпроса с въпросното ключе искам да попитам:

"какъв режим на превключване предпочитате и защо"

- само с ключе
- автоматично
- ключе с опция "автоматично"

благодаря на всички за досегашните и бъдещи отговорили :cool: :cool: :cool:


Пет Фев 01, 2008 3:49 pm
UNREAD_POST 
CHILIEV написа:
- ключе с опция "автоматично"


:cool:


Пет Фев 01, 2008 4:42 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
Аз също!

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Пет Фев 01, 2008 5:06 pm
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
CHILIEV слагай газ!Моята кола и се оправи разхода,градско вече е 12-14,а причините за добрия разход са 1.сменен термостат,2.нова центровка,3.нови свещи НЖК,4.промяна на климата/топло/,5 равномерно напомпани гуми по 2 атмосфери.Единствения проблем ми е че не мога да си намеря ламбда емулатор,замислям се за един ламбда конрол :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Фев 08, 2008 1:41 am
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
CHILIEV слагай газ!Моята кола и се оправи разхода,градско вече е 12-14,а причините за добрия разход са 1.сменен термостат,2.нова центровка,3.нови свещи НЖК,4.промяна на климата/топло/,5 равномерно напомпани гуми по 2 атмосфери.Единствения проблем ми е че не мога да си намеря ламбда емулатор,замислям се за един ламбда конрол :)


супер колега .. искренно се радвам за теб :cool:

решено е вече .. ще слагам ГАЗ ! :D :cool: благодаря ви на всички.. супер сте


* че то може ли да се кара без ламбда емулатор, ламбда конрол .... каква е разликата между тях ... може ли едното без другото... цени ?
все пак като отида да ми слагат АГУ-то да знам какво да питам... и да съм запознат ... препоръчайте марка... и какво правят съответните чаркове :?


Пет Фев 08, 2008 10:16 am
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Аз карам без ламбда емулатор и си имам ядовете - през 200 км трябва да вадя клемите на акумулатора защото се натрупват грешки в компютъра които влияят и на газ / за бензин да не говорим/ и те са най-често много променливи обороти на празен ход/държала е и 3000 на свободна/.Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към ламдба сондата,т.е успява да я излъже ,че колата все едно работи на бензин.Ламбда контрола е още по добре защото има вграден този ламбда емулатор,а основната му работа е да следи стойностите от ламбда сондата/бедна или богата смес/ и посредством тези стойности определя количеството газ което трябва да се подаде от изпарителя към смеситела/плочката/,благодарение на едно стъпково моторче което стеснява и разширява блендата.По този начин се предотвратява замърсяването на въздуха,а и помага за намаляне на разхода от 1-2 литра.Цената на ламбда контрола е от 100-300 лв ,човек от форума има такива за 150 лв която е идеална за нашите типота /има специална програма за бош/.Като успея да събера пари се замислям за този ламбда контрол :)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Фев 08, 2008 12:16 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
Аз карам без ламбда емулатор и си имам ядовете - през 200 км трябва да вадя клемите на акумулатора защото се натрупват грешки в компютъра които влияят и на газ / за бензин да не говорим/ и те са най-често много променливи обороти на празен ход/държала е и 3000 на свободна/.Ламбда емулатора предотвратява появата на грешки защото симулира напрежение което от 0,1-0,8 волта към ламдба сондата,т.е успява да я излъже ,че колата все едно работи на бензин.Ламбда контрола е още по добре защото има вграден този ламбда емулатор,а основната му работа е да следи стойностите от ламбда сондата/бедна или богата смес/ и посредством тези стойности определя количеството газ което трябва да се подаде от изпарителя към смеситела/плочката/,благодарение на едно стъпково моторче което стеснява и разширява блендата.По този начин се предотвратява замърсяването на въздуха,а и помага за намаляне на разхода от 1-2 литра.Цената на ламбда контрола е от 100-300 лв ,човек от форума има такива за 150 лв която е идеална за нашите типота /има специална програма за бош/.Като успея да събера пари се замислям за този ламбда контрол :)


благодаря за полезната информация :cool: цена за ламбда емулатор можеш ли да ми кажеш ?


Пет Фев 08, 2008 12:37 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
средно върви около 30 лв

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Фев 08, 2008 1:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
plambi написа:
средно върви около 30 лв


:cool: благодаря ... сега ще мина тук таме из Габрово да видя колко парици ще искат да ме обръснат...
че засега имам предложение от сервиз във Шумен .. а там ми е малко далечко за гаранцията ...


Пет Фев 08, 2008 1:10 pm
UNREAD_POST 
CHILIEV написа:
plambi написа:
средно върви около 30 лв


:cool: благодаря ... сега ще мина тук таме из Габрово да видя колко парици ще искат да ме обръснат...
че засега имам предложение от сервиз във Шумен .. а там ми е малко далечко за гаранцията ...


А системата за ламбда контрол почва от 150 лв. нагоре. Сам си преценяваш има ли смисъл от нея, в твоя случай според мен няма, ама парите ти си ги даваш. :D


Пет Фев 08, 2008 2:14 pm
UNREAD_POST 
Paparac написа:
CHILIEV написа:
plambi написа:
средно върви около 30 лв


:cool: благодаря ... сега ще мина тук таме из Габрово да видя колко парици ще искат да ме обръснат...
че засега имам предложение от сервиз във Шумен .. а там ми е малко далечко за гаранцията ...


А системата за ламбда контрол почва от 150 лв. нагоре. Сам си преценяваш има ли смисъл от нея, в твоя случай според мен няма, ама парите ти си ги даваш. :D


засега няма да да търся ламбда контрол ... ако разликата е 1-2л /100км ще я избивам 10-15000км само нея .. мерси :D


Пет Фев 08, 2008 2:17 pm

Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 11:56 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Ако е моно инжекция нямаш проблем ,колата щте спи, но със сигурност ще минеш двойно повече километри със същите пари за които зареждаш,и в двата случая.АЗ наскоро си сложих ЛОВАТО на Пунто 1.1 ,95г моно инж.и сам много доволна.Колата върви много добре,и се чудя на себе си защто дремах цяла година.АГУ ми струваше 450лв. без допълнителни екстри.


Съб Фев 09, 2008 12:49 am
Профил
UNREAD_POST 
rai4eto написа:
Ако е моно инжекция нямаш проблем ,колата щте спи, но със сигурност ще минеш двойно повече километри със същите пари за които зареждаш,и в двата случая.АЗ наскоро си сложих ЛОВАТО на Пунто 1.1 ,95г моно инж.и сам много доволна.Колата върви много добре,и се чудя на себе си защто дремах цяла година.АГУ ми струваше 450лв. без допълнителни екстри.


:offtopic: Добре дошла във форума! Винаги е приятно да видиш жена във автофорум. При нас има доста фенки на фиат. :cool:


Съб Фев 09, 2008 1:19 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg