Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:44 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Да сложа ли газ? Отзиви, коментари, препоръки, цени и др. 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 4:40 pm
Мнения: 51
UNREAD_POST 
Видове "майстори" газаджий: Първи вид питат те каква е колата моно или пълна инжекция не какви са и колекторите.Щом разберат че си пълна инжекция ти казват че не си за обикновена газова а за ГИ.Те никога не си правят опити ще стане ли с имулатори, контроли ,кихалки и други подобни.Изпълняват си работата качествено и дават добра гаранция.Втори вид вид са всички останали .Те винаги гледат да ви вземат парите . За тях е без значение дали е правилно това което правят важното е да се вместят в желанията на клиента и да му угодят на всяка цена само даго задържат.Сега не започвайте да ме убеждавате как ставало ама колекторите трябва да са метални и т.н.т. Това е лично мнение и не обвързвам никого с него.За "пълната инжекция" най-доброто е газов инжекцион , всичко друго е компромис с качеството , цената , надежноста и до голяма степен сигурноста :cool:


Вто Май 13, 2008 10:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
Atanas1 написа:
Видове "майстори" газаджий: ...


Съгласен съм на 98% с теб. :cool:
Другите 2% са заради онези майстори, които "гледат да ви вземат парите", но пък си и разбират от работата. Има и такива. :cool:


Сря Май 14, 2008 1:10 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:05 pm
Мнения: 5
Местоположение: Силистра
UNREAD_POST 
kolegi slojih si gazovo (obiknoveno) karam brava 1,6 1996g. imam go ot dva dni kolata se dyrji dobre nqma problem s palene ili lampi4ki koito svetqt, a ne trqbva sega i zasi4am razhoda, za da se regulira ako trqbva...tova zasega

Използвай кирилицата, моля!
sok1

_________________
FIAT BRAVA 1,6 16V ELX


Пет Май 16, 2008 10:35 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
svetlinbd написа:
kolegi slojih si gazovo (obiknoveno) karam brava 1,6 1996g. imam go ot dva dni kolata se dyrji dobre nqma problem s palene ili lampi4ki koito svetqt, a ne trqbva sega i zasi4am razhoda, za da se regulira ako trqbva...tova zasega


Каква ти е газовата уредба?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пет Май 16, 2008 10:47 pm
Профил

Регистриран на: Съб Юли 21, 2007 9:24 am
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Здравейте,
Преди повече от година се загледах в този форум т.к. си купих Мареа 1.8 бензин. Всяка седмица пътувам по 2 пъти между София и Пловдив и се насочих към метанова уредба. След като доста се рових тук, сложих метанов газов инжекцион Фобос в Пловдив. Цената тогава беше 2250лв. за уредба, бутилка Силбрас 9кг. и малко, ТАП, нов въздушен филтър и нови свещи Денсо. Към момента съм навъртял 25 000км. Нямам никакъв проблем. 2 пъти съм ходил за смяна на метанов филтър, ( на 10 000км) струва 35лв. и ми ъпгрейдват суфтуера на метановия компютър. Сменят ми режима от летен на зимен и оратно. Колата винаги пали на бензин и автоматично преминава на метан. Системата има три режима: нормален, икономиен и турбо. Използвам само нормален. Бутилката е с вместимост горе долу 9.5 кг. метан и идеално се вписва в багажника, като остава достаъчно място. Празна тежи 67кг. Разхода ми е следния: Смесен разход Пловдив-София 140км + 60 км градско или общо горе долу 190-200км. с едно зареждане. На магистралата рядко надвишавам 130 но не падам под 120км/ч.
Разход само градско в София 120-130км с едно зареждане. Само извънградско каране при скорост 120-130 км/ч средния ми пробег е 230км.
Трябва да уточня, че по характеристики бутилката трябва да поеме 9.5 кг метан, но в много редки случай успявам да напълна над 8.5 кг. ( при положение че съм е изпразнил напълно). Много зависи от налягането на самата метан станция. В сметката това е важно т.к. 1кг. метан ми осигурява пробег от около 25км.
Най-общо казано 9кг. метан * 1.36лв. ( цена в момента)=12.24лв. С тази сума минавам 130км. крадско или 230км. извънградско.
Преди месец ходих при приятели в Шабла. Навъртях общо 1200км София-Шабла-София и мотане насам-натам. Зареждах при цена на метана 1.31лв. и дадох общо 64лв.

Препоръчвам на тези които са решили да прежалят някои лев повече да слагат метанов газов инжекцион. Впечатленията ми от моя ФОБОС са отлични. http://www.fobos-bg.com/ монтажниците в Пловдив си разбират от работата. Утре ще дам и координатите им в Пловдив.
Който го интерисува нещо повече да попита, ще се радвам да помогна с каквото мога.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение


Чет Юли 17, 2008 11:12 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg