Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:06 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Да ви се оплача и ако може помогнете! 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 1:41 am
Мнения: 10
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST Да ви се оплача и ако може помогнете!
Здравейте колеги. За много години !

Значи каква ми е болката.
Сложих на Браво 1,6 16В газова уредба с компононти Ловато преди 5 месеца. До преди 15 дни нямах никакви проблеми с нея. На газ си вървеше идеално ( на бензин беше по-добре от газ но мисля че това е разбираемо ) . Винаги се палеше на бензин и после автоматично прехвърляше на газ.Да но в един момент започна на бензин да не държи обороти като е на място ( иначе като е "опъна" пак си дърпа сериозно ) . Така беше около седмица след което на бензин стана ядски зле. Пушеше отзад един черен катран по-зле от стара "нафтова печка " и направо дори хвърляше малки парченца сажди. Та отидох на майстор и той ми вика сонда. Била до толкова прецакана че колата работела почти с чисто гориво без никакав въздух ( и за тфа пушела и гаснела и миришело на недоизгорял бензин ) . Та така сменям при него сонда ( уж най-хубавата и естествено най-скъпата макар че той ми предложи и други ама решението си беше мое ) та дадох 172 лева за сонда и 40 лева за труд. Взимам си е днес верно вече не пуши така ( показа ми старата сонда и фактурата за новата ) . Каза ми че по електрониката ми няма никакъв проблем , изчистил всички грешки и т.н.
Е да вече не пуши но пак не държи обороти. Та човека каза че съм отивал към смяна на инжектори ( нови по 220 лева за брой , стари .......мисля че няма смисъл ). Карах е днес 100км. на бенз. с добавка ама файда няма.
ДАйте идея дали е наистина така както ми ги говори или не щото 200-300 се дават ама 1000 вече отиваме дебело. Също така ми каза че принципно газта скапвала там " тутурутните " и дори да се сменят след известно време ( макар и не малко тък като говорим за 50000км. ) пак спинцовки и така . ( макар че аз не мисля че ще е карам още 50000км :) )

Ако някой има опит нека помага че си е е**ло майката. :?


Пет Яну 11, 2008 9:56 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
И как точно ги скапва според него.Иди на ултразвук да изчистят инжекторите.И да проверят налягането в бензиновата "рампа".Има един клапан на рампата,който поддържа налягането в нея постоянно- най-често 3 атм.Като почне да изпуска,пада налягането и се нарушава първо празния ход.

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Пет Яну 11, 2008 11:10 pm
Профил
UNREAD_POST 
Здрасти! Чак за нови инжектори не вярвам да си, може да са се позапушили щом караш основно на газ. Отиди на ултразвук да ти прочистят дюзите. А относно недържането на обороти на празен ход може да е от стъпковото моторче.


Пет Яну 11, 2008 11:12 pm
UNREAD_POST 
Защо не я закараш на друг майстор? И когато отидеш при другия не казвай нищо за псевдоремонта на първия. Не казвай, че дори си ходил на майстор. Стой, гледай, слушай, сравнявай. Прави си изводи. И после пак сподели тук. И как така се запушиха пък всички инжектори наведнъж. Нали винаги палиш на бензин. Моят съвет е да смениш майстора.


Пет Яну 11, 2008 11:42 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 1:41 am
Мнения: 10
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST .......
Добре кажете къде да отида в София където се знае че са наистина добри и ще кажат точно за какво става въпрос. Помеждудругото за този ултразвук колкото и смешно да ви звучи чувам за първи път :o
Искам като отида просто да кажат какво е и да ми е направят колата да си цъка като часовник. ( в случая запари няма да се скъпим стига да не неоправдано вече де :) )


Съб Яну 12, 2008 2:47 am
Профил
UNREAD_POST 
Ти следвай съветите на колегите! Тоя твоят "майстор" е за бой! 1000 лв. за инжектори ще ти иска. :evil: За съвет за сервиз в София колегите ще помогнат. :cool:


Съб Яну 12, 2008 3:03 am
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Вече не смея да препоръчам сервиз.Ако можеш да свалиш сам бензиновата рейка с инжекторите,може да я занесеш в произволно избрам сервиз-вече повечето имат ултразвукова ваничка.Преди беше 5лв,сега да е 10 на брой.След като свършиш тая работаги монтирай обратно.А преди цялото разглобяване вземи едни по-тъпи клещи и стисни маркучето за обратния бензин-този който излиза от бензиновата рейка при запален двигател.Виж дали ще ти се качат оборотите на празен ход.Ако се качат и не угасне от задавяне,значи вероятно клапана за налягането в рейката е позаминал.На първо време може да го закрепиш с един жигльор по налучкване-от Жигула 1200 мисля че ставаше.Пъхаш го в маркуча след клапана и стягаш отгоре със скоба да не избяга.Но това е временно решение и товари помпата.Клапан втора употреба се намира трудно.Но може и да не е това.

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Съб Яну 12, 2008 9:43 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 1:41 am
Мнения: 10
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST ....
Ами тези дни като остане време ще опитам да видя какво ще стане. Едва ли ще ги свалям тези неща сам тъй като нямам инструменти пък и от коли много не разбирам ( работя като сервизен за "черна техника " :) ..... на мен ми дай вдв-та, плазми, авто и домашни аудия и какво ли не от сорта ама коли. :( )
Иначе ми прави впечатление тези 2-3 дни след "ремонта" че като е студена сутрин и е запаля на бенз. на 1200 оборота си държи и работи много добре обаче как загрее почва с мизериите ( дори пак при тези обороти ) . И другото което е че много често започна да ми светва една лампичка на таблото предполагам за инжекцииките , защото представлява една като пръскалка ( светеща разбира се в червено ) . Понякога светва за 1-2 мин . друг път като днес например ( минах 400км. ) свети през 1/3 от времето ама по магистралата къде да спирам да умувам ( пък и нали много ще го изумувам :( )


Нед Яну 13, 2008 7:23 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg