Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:02 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Фиат Брава 1.6 16в газ или по скоро метан 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 5:05 pm
Мнения: 36
UNREAD_POST Фиат Брава 1.6 16в газ или по скоро метан
Тази седмица се сдобивам с фиат брава 1.6 16в 103 коня.Но нямам да имам възможността да карам колата на бензин за това смятам да сложа газова уредба или метанова уредба.Ако е газова ще бъде обикновенна 500лв ми казаха или да избера метан за 1200лв нека колеги които са на метан от пловдив да споменат кои сервиз са избрали каква метанова уредба и дали са доволни.Четох доста теми но реших да пусна тази защото сериозно съм се замислил за метан.Благодаря на всеки един които изкаже мнението си!Успешна година на всички от форума :-)


Съб Яну 05, 2008 3:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Не ти трябва тая бомба метан. Сложи си газов инжекцион за 1200 лв. и луната спи. А и ще върви повече от на бензин в момента, докато на метан ще караш полумъртво магаре. 8)


Пон Яну 07, 2008 6:47 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST Re: фиат брава 1.6 16в газ или по скоро метан
Здрасти колега,значи мога да те поздривя че си си купи фиатка.Та на вапроса ти,аз се занимавам с поставяне на газови уредби,и двете си имат своите предимства и недостатъци.Ако избереш газ(пропан-бутан)колата съвсем леко ще и спадне мощноста,а ако избереш метан ще спадне малко повече,но пък на метан е сравнително по евтино.Ти трябва да си решиш с какви пари разполагаш и дали ще си избиеш парите ако е метан(ако въртиш повечко километри ще ги избиеш).Ще ти дам цени ако искаш ми се обади-за газ(пропан-бутан) ТУРСКА уредба за 370 лева,за ИТАЛИАНСКА уредба 470 лева.(а може и някаква мешена за около 400-420лв).За метан само евтин вариант ти давам ти ще решиш дали е изгоден,всичко чисто ново освен ботилките,които са втора ръка една 30 литра и една 24 литра за 800 лева с преглед,ако искаш по големи ботилки има,но тези са ти напълно достатъчни.Ако ти хереса нещо или искаш да се консултираш в всякакъв аспект по колата(ремонти и прочие)ще ти помогна, пиши на vasko_pld@mail.bg


Пон Яну 07, 2008 7:29 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
и друго обикновенна газ и пълна инжекция вървенето и ше е едно и също и разходат няма да се различава кой знае с колко,но ти решаваш


Пон Яну 07, 2008 7:34 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 6:36 pm
Мнения: 15
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
zastava128, здравей.Освен в изпарителя каква е разликата между италианската уредба и турската.Бутилката освен това каква е в двата варианта,че аз съм виждал на уж италианска уредба българска бутилка,в която нещо тракаше.Та питането ми е такова,освен изпарител друго какво има в една уредба и кое е различното между турска и италианска.Говорим за уредба без ламдба сонда,щото тя много оскъпява нещата и става по-добре да се дадат пари за газов инжекцион.


Пон Яну 07, 2008 10:42 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Здрасти Майсторе.Така,в България всички ботилки (нови)са български,турски и понякога много рядко руски,други няма ,ако има са втора ръка внесени от италия,холандия и т.н.За разликата между ит. и бъл. газова уредба е изпаритела,газовия клапан,подплавака(нивомера),копчето,и май това беше.А за ланда сондата(имоелатора) не е чак толкова скъпа около 30лв е и си влиза в цената.А за газовия инжек. няма голяма разлика в вървенето и разхода с обикновенната газ.


Вто Яну 08, 2008 11:29 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 4:40 pm
Мнения: 290
Местоположение: Стара Загора, София
UNREAD_POST 
Arnold написа:
Не ти трябва тая бомба метан. Сложи си газов инжекцион за 1200 лв. и луната спи. А и ще върви повече от на бензин в момента, докато на метан ще караш полумъртво магаре. 8)

Подкрепям....


Сря Яну 09, 2008 12:47 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 11:56 am
Мнения: 45
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
ФЕРАРИСТ написа:
Arnold написа:
Не ти трябва тая бомба метан. Сложи си газов инжекцион за 1200 лв. и луната спи. А и ще върви повече от на бензин в момента, докато на метан ще караш полумъртво магаре. 8)

Подкрепям....


Единственото предимство е че с метана разхода е около 5 лв/100 извън града,а на пропан бутана е минимум 8/100x1,10=9 лв.Другото си е вярно че на метан върви наполовина отколкото на газ

_________________
Fiat Marea Elx 1,6 16 v,98 ,метан


Сря Яну 09, 2008 6:43 pm
Профил
UNREAD_POST 
zastava128 написа:
А за ланда сондата(имоелатора) не е чак толкова скъпа около 30лв е и си влиза в цената.


Аз си мисля, че хем Майстора не се е изразил на 100% правилно, хем поради това и ти не си го разбрал. Според мен не става въпрос за емулатора, който да лъже ECU-то, а става въпрос за ламбда контрол система на газта. А тя наистина вече оскъпява не с 30 лв. и поради това си мисля, че Майстора за нея ти е казал, просто вместо ламдба контрол е написал ламдба сонда.


Сря Яну 09, 2008 7:58 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 6:36 pm
Мнения: 15
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
:beer: много правилно, не съм много наясно точно с газовите и поинерция си написах лампда сонда вместо ламда контрол. То ако го няма лампда контрола сондата не влияе работата на газ, а само на бензин,поне доколкото знам аз.Ама ако се сложи ламбда контрол разхода падал съм чел и колата почвала да върви повече. Благодаря за поправката, Arnold правилно ме е разбрал. То симулатора даже не беше ли 20 лв., не 30..знам за него каква му е идеята. Идеята е да лъже компютъра на колата, че ламбда сондата работи, тоест симулира наличието на сонда, за да не се побърка компютъра!


Сря Яну 09, 2008 10:43 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
значи лампда контрола се монтира на палния газ инжекцион,а симолатор лампда сонда на обикновенната газ защото понякога светва лампата на табло и дава грешка(но не е отлкова фатална).А за цената бъгарска или турска(от ефтините) са по 20лв


Пет Яну 11, 2008 12:11 pm
Профил
UNREAD_POST 
zastava128 написа:
значи лампда контрола се монтира на палния газ инжекцион,а симолатор лампда сонда на обикновенната газ защото понякога светва лампата на табло и дава грешка(но не е отлкова фатална).А за цената бъгарска или турска(от ефтините) са по 20лв


Не те разбрах, искаш да кажеш, че на обикновена газова не може да се монтира ламдба контрол система?


Пет Яну 11, 2008 5:02 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
НЕ


Пет Яну 11, 2008 7:18 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
ТРЯБВА ДА ИМАШ КОМПЮТАР КОЙТО ДА ТИ Я УПРАВЛЯВА И НА ОБИКНОВЕННАТА ГАЗ НЯМАШ ДЮЗИ КОИТО ДА УПРАВЛЯВАШ


Пет Яну 11, 2008 7:20 pm
Профил
UNREAD_POST 
Нещо си в голяма грешка, че на обикновена газова не може да се се сложи ламбда контрол система.


Пет Яну 11, 2008 7:39 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg