Дата и час: Пет Апр 19, 2024 1:11 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 9:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
UNREAD_POST НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО
някой знае ли къде във варна могат да ми направят прецизна настройка на газовото? :oops:
монтираха ми го преди месец, марката е BRC-обикновенно. колата ми е типо 1,6 двувалка.
доволен съм от начина по който върви колата, но разхода ми се вижда висок:
10 - извънградско / 14 - градско.
там където ми поставиха газовото, го регулираха "на ухо" :twisted: - /часът беше 23,30 И всички гледаха като зомбита/

Колега писането с главни букви се смята за викане!!!, та кажи ми да си видял някъде тук във форума някой да вика??? Моля те оправи си поста!!! От Админчето


Последна промяна ZMEJ на Пон Авг 15, 2005 4:49 pm, променена общо 1 път



Пон Авг 15, 2005 3:52 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
И аз от седмица съм с газова ... но ми казаха че е нормално в началото да е малко висок и след 400-500 км. да се мине на реглаж .... за Варна незнам къде ... но искам да попитам за Русе къде да отида .... като съм чувал за нашите специалисти в града ........ :?

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Пон Авг 15, 2005 4:04 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 9:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
опа - грешка - няма вече :oops:
не викам на никого - просто винаги си пиша с главни само, но тука няма - обещавам!


Пон Авг 15, 2005 4:45 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО
ZMEJ написа:
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КЪДЕ ВЪВ ВАРНА МОГАТ ДА МИ НАПРАВЯТ ПРЕЦИЗНА НАСТРОЙКА НА ГАЗОВОТО? :oops:
МОНТИРАХА МИ ГО ПРЕДИ МЕСЕЦ, МАРКАТА Е BRC-ОБИКНОВЕННО. КОЛАТА МИ Е ТИПО 1,6 ДВУВАЛКА.
ДОВОЛЕН СЪМ ОТ НАЧИНА ПО КОЙТО ВЪРВИ КОЛАТА, НО РАЗХОДА МИ СЕ ВИЖДА ВИСОК:
10 - ИЗВЪНГРАДСКО / 14 - ГРАДСКО.
ТАМ КЪДЕТО МИ ПОСТАВИХА ГАЗОВОВТО, ГО РЕГУЛИРАХА "НА УХО" :twisted: - /ЧАСЪТ БЕШ 23,30 И ВСИЧКИ ГЛЕДАХА КАТО ЗОМБИТА/

Колега писането с главни букви се смята за викане!!!, та кажи ми да си видял някъде тук във форума някой да вика??? Моля те оправи си поста!!! От Админчето


Ех, колега. Знам как е положението с цените на бензина, но знам и това че двувалката е известна с апетита си когато и се сложи газова. Просто това се получава от начина на работа на инжекционна система. Моторчето за празен ход работи и когато си на газ и по този начин трудно може да се регулира газовата. Количеството въздух се мени постоянно.


Пон Авг 15, 2005 4:46 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 9:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
UNREAD_POST Re: НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО
"Ех, колега. Знам как е положението с цените на бензина, но знам и това че двувалката е известна с апетита си когато и се сложи газова. Просто това се получава от начина на работа на инжекционна система. Моторчето за празен ход работи и когато си на газ и по този начин трудно може да се регулира газовата. Количеството въздух се мени постоянно."[/quote]

а - не, че се оплаквам - на бензин ми гореше 8 извънградско и 12 градско, тъй, че сега на газ е направо песен :D , ама си мислех, че ако все пак може да се направи още нещо, не е лошо да опитам.
проблема е че се "влюбих" безнадежно във Fiat ulysse, 1,9 ТД и на тази май ще й намажа ските съвсем скоро. :?


Пон Авг 15, 2005 5:01 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: НАСТРОЙКА НА ГАЗОВО
ZMEJ написа:
"Ех, колега. Знам как е положението с цените на бензина, но знам и това че двувалката е известна с апетита си когато и се сложи газова. Просто това се получава от начина на работа на инжекционна система. Моторчето за празен ход работи и когато си на газ и по този начин трудно може да се регулира газовата. Количеството въздух се мени постоянно."


а - не, че се оплаквам - на бензин ми гореше 8 извънградско и 12 градско, тъй, че сега на газ е направо песен :D , ама си мислех, че ако все пак може да се направи още нещо, не е лошо да опитам.
проблема е че се "влюбих" безнадежно във Fiat ulysse, 1,9 ТД и на тази май ще й намажа ските съвсем скоро. :?[/quote]

Трябва да пишат колегите които карат "двувалка" на газ. Има такива с много приличен разход. Аз докарвам 9-10 в града и 6 извън града.


Пон Авг 15, 2005 5:09 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 6:35 pm
Мнения: 130
Местоположение: София, жк Люлин
UNREAD_POST 
Колега ZMEJ,този разход е нормален за двувалката.Разбира се градско София.Аз карам "двувалка" разхода на извънградско ми е около 8.5-9 до 90 км/ч. След това нараства много,а за градско ти е добър.Провери въздушния филтър и свещите(топлинното число).Двувалките са много капризни. Имаш ли плочка?


Вто Авг 16, 2005 12:36 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 9:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
kilar написа:
Колега ZMEJ,този разход е нормален за двувалката.Разбира се градско София.Аз карам "двувалка" разхода на извънградско ми е около 8.5-9 до 90 км/ч. След това нараства много,а за градско ти е добър.Провери въздушния филтър и свещите(топлинното число).Двувалките са много капризни. Имаш ли плочка?



благодаря ти колега kilar и на Mitko също.
явно това са рисковете да караш двувалка :D , но удоволствието е несравнимо и си струва цената 8).


Вто Авг 16, 2005 9:54 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 4:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: София
UNREAD_POST 
аз съм с двувалка
на градско е като ламя 12-14
но на дълъг път цена няма 6/100
то за градското може би си има обяснение защото и на безин е като хала
но отиване и връщане софия шумен за 40лв.
двама души с автобуса струва повече.

_________________
Tipo 1.6 [149C2046]


Вто Авг 16, 2005 4:59 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 9:23 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
null написа:
аз съм с двувалка
на градско е като ламя 12-14
но на дълъг път цена няма 6/100
то за градското може би си има обяснение защото и на безин е като хала
но отиване и връщане софия шумен за 40лв.
двама души с автобуса струва повече.



това 12-14 ми е познато :wink: - под 12 градско не съм я свалял, а зимата 14 си ги прави от раз /говоря за бензин - на газ сега ми гори 14 градско, а зимата не знам/, обаче с тези 6/100 на дълъг път ме изненада :( - рекордът ми е 6,9/100 варна - плевен при много нежно каране - не повече от 90 км и 2900 оборота.
бе няма спор - много си е лакома, но пък е зверче от класа. :twisted:


Сря Авг 17, 2005 10:06 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 4:59 pm
Мнения: 73
Местоположение: София
UNREAD_POST 
ZMEJ написа:
това 12-14 ми е познато :wink: - под 12 градско не съм я свалял, а зимата 14 си ги прави от раз /говоря за бензин - на газ сега ми гори 14 градско, а зимата не знам/, обаче с тези 6/100 на дълъг път ме изненада :( - рекордът ми е 6,9/100 варна - плевен при много нежно каране - не повече от 90 км и 2900 оборота.
бе няма спор - много си е лакома, но пък е зверче от класа. :twisted:

Сериозно
На Севлиево заредих до горе
На входа на София на топливо пак до горе - 9.3л
По моя километраж това са 100 мили (такъв ми е километража)
Това прави под 6/100
Да има грешка в помпите - пак няма да е толкова голяма
Не съм я жалил колата - просто така си карам, ама през цялото време почти не съм падал под 100
Вътре бяхме трима души
Предишния ден ми регулираха газовата уредба

_________________
Tipo 1.6 [149C2046]


Сря Авг 17, 2005 12:09 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Zmej .. на мен градско ми гори 12-13 ... извънградско доста по-малко ... може би 8. При скорост около 120. Къде ти сложиха газовото и на какво ти прилича плочката?

Зе реглаж може да отидеш при елкон "НАСКО" зад бившото училище Морис Торез. Чакай да го потърся на картата.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=8ecc6 ... 6_36.y=181 (дано да става линка)

Ще ти вземе около 5 лв. Мери с газоанализатор ... и върти винтовете. Ако ти е добре сложено газовото има файда.

_________________
Tipo DGT, 1.6 DOHC


Чет Авг 25, 2005 11:15 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg