Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:16 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Двигателя ми "глъхне" при потегляне... 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 8:41 am
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
Момчета (с малки пишлета),
Имам следния проблем (не знам дали е защото карам на газ). Като потеглям от спряло положение (на първа предавка) двигателя ми "заглъхва" за секунда въпреки, че подавам достатъчно "газ" с педала. Това става понякога и на втора предавка когато колата са движи с по-ниска скорост.
Преди да сложа газовата го правеше и на бензин, но по-незабележимо.
Какъв е проблема? Има ли решение?
Карам Фиат Типо 1.6 ie (75 к.с.) на близо 15 години. Газовата ми уредба е Star Gaz.

_________________
Tipo 1.6 i.e 159A3.046


Пет Авг 12, 2005 10:17 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
Divo написа:
Момчета (с малки пишлета),
Имам следния проблем (не знам дали е защото карам на газ). Като потеглям от спряло положение (на първа предавка) двигателя ми "заглъхва" за секунда въпреки, че подавам достатъчно "газ" с педала. Това става понякога и на втора предавка когато колата са движи с по-ниска скорост.
Преди да сложа газовата го правеше и на бензин, но по-незабележимо.
Какъв е проблема? Има ли решение?
Карам Фиат Типо 1.6 ie (75 к.с.) на близо 15 години. Газовата ми уредба е Star Gaz.


Пренебрегвайки първата част на поста ти ;), се опитвам да помогна:
Провери ли вакуум-регулатора - той обикновено прави такива проблеми и е най-лесен за смяна?

_________________
Alles in Ordnung


Пет Авг 12, 2005 10:30 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 8:41 am
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
[quote="Zaphod]Пренебрегвайки първата част на поста ти ;), се опитвам да помогна:
Провери ли вакуум-регулатора - той обикновено прави такива проблеми и е най-лесен за смяна?[/quote]

Ммм, не ги разбирам тези неща (не съм техничар). Ходих на 3 елкона и ми казаха, че всичко е наред. Един специалист спомена за машинката за празен ход, но тъй като е на Bosch и струва 123 лева се въздържах да я сменя. Та какво е вакуум регулатор и "има ли почва той у нас"?
А за "малките пишлета" не се сърдете. Опитвам се да внеса малко свежест в този скучен, техничарски форум. :wink:

_________________
Tipo 1.6 i.e 159A3.046


Пет Авг 12, 2005 10:40 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:35 pm
Мнения: 120
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
И на мен ми се върти нещо в главата за вакуумите, щото на дедрата имах подобен проблем, така че огледай хубаво.Относно "скучния " форум не знам какво имаш впредвид, на мен лично си ми харесва, ако искаш пиши си в Тунинга, там има материал за "развеселяване" колкото искаш :wink:

_________________
DELTA 1 2.0,FOCUS,АUDI 100 2.8 , TOYOTA COROLLA 1.4 D4D , НONDA VTR 1000 и др


Пет Авг 12, 2005 1:50 pm
Профил
UNREAD_POST !
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 6:48 pm, променена общо 1 път



Пет Авг 12, 2005 2:54 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 8:41 am
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
mariobg написа:
Ами имай си го проблема. С отнощението което имаш към всички тук трудно ще ти помогне някой. Но въпреки всичко като начало си резетни комп-а. После запали направо на газ и виж как е. Дай повече инфо за газовото, имаш ли емулатор на ламбдата??? Като си на газ свети ли ти някаква червена лампа по таблото? Винаги ли е правила така или само напоследък? Двикателят ти не е ли на Ланчия 835С1000, Бош мономотроник?
Провери си свещите на колко хиляди са??? кабелите вечер дали светят???
На първо време е това, пиши после какво е станало.


Добре де, няма вече, щом сте толкова чувствителни.
Та проблема си съществуваше още на бензин като си карах, само че беше в по-лека форма. Като сложих газотова се обостри. Сменял съм кабелите, свещите и дистрибуторната капачка. Вероятно проблема не е в това.
Може би ако има специалист в Пловдив, който разбира от Фиати и има съответната техника за диагностика, ще е добре да се обърна към него. Може би в Динекспрес???

А вакуум регулатора може ли да се провери без да се сменя, за да не купувам нов и след това да се окаже, че не е това причината?

_________________
Tipo 1.6 i.e 159A3.046


Пон Авг 15, 2005 3:21 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
Divo написа:
mariobg написа:
Ами имай си го проблема. С отнощението което имаш към всички тук трудно ще ти помогне някой. Но въпреки всичко като начало си резетни комп-а. После запали направо на газ и виж как е. Дай повече инфо за газовото, имаш ли емулатор на ламбдата??? Като си на газ свети ли ти някаква червена лампа по таблото? Винаги ли е правила така или само напоследък? Двикателят ти не е ли на Ланчия 835С1000, Бош мономотроник?
Провери си свещите на колко хиляди са??? кабелите вечер дали светят???
На първо време е това, пиши после какво е станало.


Добре де, няма вече, щом сте толкова чувствителни.
Та проблема си съществуваше още на бензин като си карах, само че беше в по-лека форма. Като сложих газотова се обостри. Сменял съм кабелите, свещите и дистрибуторната капачка. Вероятно проблема не е в това.
Може би ако има специалист в Пловдив, който разбира от Фиати и има съответната техника за диагностика, ще е добре да се обърна към него. Може би в Динекспрес???

А вакуум регулатора може ли да се провери без да се сменя, за да не купувам нов и след това да се окаже, че не е това причината?

не прави тази грешка да ходиш в динекспрес вакум регулатора маже да го провериш като му извадиш маркучето и смукнеш с уста ако ти засмуче езика значи е добре ако не значи мамбранката се е пробила и си взимаш нов

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пон Авг 15, 2005 4:50 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 8:41 am
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
[quote="stef]не прави тази грешка да ходиш в динекспрес вакум регулатора маже да го провериш като му извадиш маркучето и смукнеш с уста ако ти засмуче езика значи е добре ако не значи мамбранката се е пробила и си взимаш нов[/quote]

къде се намира това "чудо"? как да го позная?
а други причини възможно ли е да има?

_________________
Tipo 1.6 i.e 159A3.046


Вто Авг 16, 2005 11:45 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
Divo написа:
stef написа:
не прави тази грешка да ходиш в динекспрес вакум регулатора маже да го провериш като му извадиш маркучето и смукнеш с уста ако ти засмуче езика значи е добре ако не значи мамбранката се е пробила и си взимаш нов

къде се намира това "чудо"? как да го позная?
а други причини възможно ли е да има?

Колега, все пак трябва да прочетеш някоя книжка (с картинки :D ) за автомобили преди да се захванеш да пипаш по колата. Тук има една готина книжка (на английски) погледни в нея http://info.datacom.bg/insectctr/Progra ... %20Manual/
или http://belcars.seventhside.org/?p=1
http://belcars.seventhside.org/pdf/fiat-book-chap1.pdf

а най-добре, ако си съвсем начинаещ да започнеш от тук:
http://auto.howstuffworks.com/under-the ... hannel.htm
или пък да се присъстваш на някое от събиранията на клуба тук:
viewtopic.php?t=1605

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Вто Авг 16, 2005 12:00 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 8:41 am
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST Re: Двигателя ми "глъхне" при потегляне...
peter написа:
Колега, все пак трябва да прочетеш някоя книжка (с картинки :D ) за автомобили преди да се захванеш да пипаш по колата. Тук има една готина книжка (на английски) погледни в нея http://info.datacom.bg/insectctr/Progra ... %20Manual/
или http://belcars.seventhside.org/?p=1
http://belcars.seventhside.org/pdf/fiat-book-chap1.pdf

а най-добре, ако си съвсем начинаещ да започнеш от тук:
http://auto.howstuffworks.com/under-the ... hannel.htm
или пък да се присъстваш на някое от събиранията на клуба тук:
viewtopic.php?t=1605


OK ще се постарая. Благодаря за нагледната информация.

_________________
Tipo 1.6 i.e 159A3.046


Сря Авг 17, 2005 8:27 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg