Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:51 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Колко ще струва Газова уредба за Brava 1.6 16 V 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
ААА колега не си в час с ламбда контролите при мен има и на 150лв. доста добри, АЕБ ВОЙЛА. :D


Нед Май 11, 2008 7:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
qnisZ написа:
ААА колега не си в час с ламбда контролите при мен има и на 150лв. доста добри, АЕБ ВОЙЛА. :D

:surrender: :cool:

Честно казано някъде бях мернал в интернет за такъв контрол на цена 130 лв втора употреба и си помислих, че нов ще е към 200. Но щом казваш, значи е така. С теб даже не и си помислям да споря. :P Да се уча - да, ама да споря... :cool:


Нед Май 11, 2008 8:04 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST MGP
Днес ходих при един човек който слага газови уредби. Цената е 450 лв., която включва всичко: бутилка, работа, емулатор, сигурно включва и кихалка, но забравих да го питам. Предполагам, че цената е добра. Не го питах каква е цената на ламбда контрол.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 12, 2008 11:40 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Re: Колко ще струва Газова уредба за Brava 1.6 16 V
VooDoo написа:
marto_gp написа:
Колеги здравейте,

Колко ще струва една нова Газова уредба за Brava 1.6 16V.
Има ли някакъв риск за двигателя ако се кара на газ. Питането ми е защото преди имах Форд и след като вече не можеше да пали отворих двигателя и резултата беше че буталата бяха изгоряли, вследствие на това че е карана на газ.
Познат ми каза че е хубаво когато автомобила се кара на газ, двигателното масло да е за двигатели които се карат на газ (Това са думи на приятеля, аз не разбирам нищо от газови.)


И аз не съм голям фен на газта, но ако човек навърта много километри би икономисъл пари, ако кара на газ. Но ако караш по 12-15 хил. километра в годината според мен няма смъсъл. Колега, я кажи как ти се струва прехода от Форд към Фиат? Мен двама колеги от работа все ме майтапят със Фиатчето. Единя има Форд 1.8 ТД, а другия някъва стара тройка БМВ. Форд-а съм го карал и ми е ясно колко върви, обаче със другия сме решили да си направим една дръпка- аз ако загубя няма да е унизително, обаче ако успея да го бия ще има да го подигравам.


Колега чак сега видях че си ми задал въпрос. Аз имах Форд Сиера 2,3 - 131 к. с. V6 но преди 4-5 г. След това имах Голф, а сега шевролет и Fiat. Форда го карах около месец и след това двигателя закова. Единстевното знам че возията му беше като на лодка.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Сря Май 14, 2008 4:44 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Re: !
tokaii написа:
Аз съм със същият двигател,като твоя.Имам обикновенна газова за 380 лв.,и я карам ве4е 25000км.без никакъв проблем,разхода е от 7,5 до 12.нямам нито емулатор нито симулатор и лампата на инжекциона постоианно ми свети,като сам на газ,но не ми пре4и до сега.


Колега, предполагам че и ти си с метални колектори. Онзи ден когато майстора ми погледна колата, каза че не гарантира че няма да има гърмежи, тъй като изпарителя ще седи по далече от колекторите (или нещо от сорта, не запомних, защото като не разбирам нещо и не го запомням), а бил слагал на друга брава на която май се получили гърмежи, но пък същата била с пласмасови колектори. Но му казах че съм поизчел бая информация във форума, относно газовите уредби и гърмежите и че колегите, със същите двигатели като моят не са имали гърмежи. Той каза че ще ми сложи 2 кихалки, като едната май ще бъде нещо като клапа, която се поставя между тръбата на въздушния филтър и там където се свързва с колектора (горната част на двигателя, че не я знам как се казва).

А по принцип къде е хубаво да се сложи изпарителя?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Май 26, 2008 2:33 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
Няма точно определено място за изпарителя, всеки го слага където му е удобно и най лесно. На моето Браво 1.8 изпарителя е монтиран под акумолатора, само там имаше местенце.....

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Пон Май 26, 2008 7:22 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 12:07 pm
Мнения: 5
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
Колега, воапще не се чуди. Ето ти една проста статистика, изчисленията всеки може да си ги направи сам.
Слагам 20 лв бензин - карам едвам едвам 100 км /за градско говорим/
Слагам 26-27 лв газ - карам 200 км /пак градско/
излизам на извънградско със същите 26-27 лв газ - карам 250-280 км /според настроението, товара и жегата/
откакто съм я сложил газовата уредба /съвсем обикновенна БРЦ/ нито настройки съм и правил нито нищо, като подам повече газ ми светва лампичката за инжекциона ама колата продължава да върви, вярно вървежа на бензин е съвсем друг, но пък живота си ми е мил /както и на всички вас предполагам/. Ако някога толкова много ти се иска да усетиш РЯЗА - цъкаш копчето и отлиташ .... иначе ти остават парички и за нещо друго. Всеки си прави сметката на джоба, но пък щом фиатчета караме на по 10 години ...


Съб Май 31, 2008 10:44 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
Nasosupastar написа:
Колега, воапще не се чуди. Ето ти една проста статистика, изчисленията всеки може да си ги направи сам.
Слагам 20 лв бензин - карам едвам едвам 100 км /за градско говорим/
Слагам 26-27 лв газ - карам 200 км /пак градско/
излизам на извънградско със същите 26-27 лв газ - карам 250-280 км /според настроението, товара и жегата/
откакто съм я сложил газовата уредба /съвсем обикновенна БРЦ/ нито настройки съм и правил нито нищо, като подам повече газ ми светва лампичката за инжекциона ама колата продължава да върви, вярно вървежа на бензин е съвсем друг, но пък живота си ми е мил /както и на всички вас предполагам/. Ако някога толкова много ти се иска да усетиш РЯЗА - цъкаш копчето и отлиташ .... иначе ти остават парички и за нещо друго. Всеки си прави сметката на джоба, но пък щом фиатчета караме на по 10 години ...


Колега здравей, от вчера съм с БРЦ АТ90Е, съвсем обикновенна газова. Излезна ми 440 лв., БЕЗ ЕМУЛАТОР. Майстора се обади на негов познат, който му каза че компютрите FIAT не трупат грешки, затова и не ми сложи емулатор. Иначе щеше да ми олекне джоба с още 70 лв. За разхода не мога да кажа все още, защото ще подкарам колата като и сменя свещите, но явно си личи по бутилката че за 35 км. ми изгори някъде към 2 л. газ, като съм карал съвсем нормално. Колко километра си навъртял с твоята уредба?Явно и ти си без емулатор щом като ти светка лампата на инжекциона. Така е при мене, светка като подам повече обороти, или на по голяма скорост, но светка и след това угасва. Съгласен съм с теб че вървежа е по муден, но ако искаме вървеж включваме на бензин и готово (все пак търсим икономичност). На газ малко по мудно набира, но като си влезе в обороти си е почти като на бензин. Газовата е на автоматичен режим, като така майстора каза че е по хубаво за автомобила, тъй като при всяко едно палене (на бензин) ще се почистват и дюзите, и няма да има опасност да се запушат.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Юни 02, 2008 9:57 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 15, 2007 5:03 pm
Мнения: 108
Местоположение: София Студентски/Пловдив
UNREAD_POST 
marto_gp написа:
... Газовата е на автоматичен режим, като така майстора каза че е по хубаво за автомобила, тъй като при всяко едно палене (на бензин) ще се почистват и дюзите, и няма да има опасност да се запушат.


И според мен е добре, че си превключва автоматично, но на това за незапушването на дюзите не се надявай много. Мойта си дойде от Италия с газова и си пали на бензин, но въпреки това дюзите ми са позапушени :-(

_________________
Bravo SX 1.6 16V, 103hp, 1996


Пон Юни 02, 2008 12:30 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
andio написа:
marto_gp написа:
... Газовата е на автоматичен режим, като така майстора каза че е по хубаво за автомобила, тъй като при всяко едно палене (на бензин) ще се почистват и дюзите, и няма да има опасност да се запушат.


И според мен е добре, че си превключва автоматично, но на това за незапушването на дюзите не се надявай много. Мойта си дойде от Италия с газова и си пали на бензин, но въпреки това дюзите ми са позапушени :-(


А ти с емулатор ли си?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Юни 02, 2008 12:48 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 15, 2007 5:03 pm
Мнения: 108
Местоположение: София Студентски/Пловдив
UNREAD_POST 
marto_gp написа:
А ти с емулатор ли си?


Ами нямам представа :) не съм много наясно с газовите. Като я взех я закарах на един познат газаджия да я прегледа и каза, че всичко си било ок и да си карам, ако почне да прави проблеми - да му се обадя. Засега нямам проблеми, върви си нормално, зимата ми харчеше по около 13 в София, а сега не мога да я засека точно, щото все на различни бензиностанции зареждам или единия път е жега, другия път по-хладно и все различно количество побира. Иначе знам, че има ламбда контрол ама емулатор дали имам идея си нямам. Нямам проблеми с присветване на лампичката на инжекциона :cool:

_________________
Bravo SX 1.6 16V, 103hp, 1996


Пон Юни 02, 2008 2:27 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST 
Nasosupastar написа:
Колега, воапще не се чуди. Ето ти една проста статистика, изчисленията всеки може да си ги направи сам.
Слагам 20 лв бензин - карам едвам едвам 100 км /за градско говорим/
Слагам 26-27 лв газ - карам 200 км /пак градско/
излизам на извънградско със същите 26-27 лв газ - карам 250-280 км /според настроението, товара и жегата/
откакто съм я сложил газовата уредба /съвсем обикновенна БРЦ/ нито настройки съм и правил нито нищо, като подам повече газ ми светва лампичката за инжекциона ама колата продължава да върви, вярно вървежа на бензин е съвсем друг, но пък живота си ми е мил /както и на всички вас предполагам/. Ако някога толкова много ти се иска да усетиш РЯЗА - цъкаш копчето и отлиташ .... иначе ти остават парички и за нещо друго. Всеки си прави сметката на джоба, но пък щом фиатчета караме на по 10 години ...


Колега, а ти имаш ли емулатор?

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Юни 02, 2008 2:46 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2007 12:21 am
Мнения: 443
Местоположение: Оряхово
UNREAD_POST Re: !
tokaii написа:
Аз съм със същият двигател,като твоя.Имам обикновенна газова за 380 лв.,и я карам ве4е 25000км.без никакъв проблем,разхода е от 7,5 до 12.нямам нито емулатор нито симулатор и лампата на инжекциона постоианно ми свети,като сам на газ,но не ми пре4и до сега.


Колега, в крайна сметка ми сложиха обикновенно АГУ БРЦ без емулатор и симулатор, само две кихалки. То емулатора се слагал за да лъже компютъра че автомобила се кара на бензин и да не трупа грешки в компютъра, но майстора се обади на негов колега който му каза че компютрите на Fiat не трупат греши и затова не ми сложи емулатор. Най лесно беше да ми сложи емулатор и да ми вземе парите, но явно попаднах на свестен майстор. На мен лампата наинжекциона м светка само като подам повече обороти, или подам газ по резко, но след това угасва. Засега нямам проблеми, дано да е така и занапред.

_________________
Един не чул, друг не видял, а трети подкарал FIAT

Кара: Fiat Brava 1.6 16V 10.1995 г.,
Chevrolet Cavalier 3.1 V6 1992 г.,
Aprilia Rally 50 AC 1998 г.
Skype: marto_gp


Пон Юни 02, 2008 3:42 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:06 am
Мнения: 13
Местоположение: Петрич
UNREAD_POST 
Не разбирьм много но предполагам че компютрите на Fiat трупат грешки поразрови се малко из форума ......


Вто Юни 03, 2008 7:43 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Дек 25, 2007 4:40 pm
Мнения: 51
UNREAD_POST Re: !
marto_gp написа:
tokaii написа:
Аз съм със същият двигател,като твоя.Имам обикновенна газова за 380 лв.,и я карам ве4е 25000км.без никакъв проблем,разхода е от 7,5 до 12.нямам нито емулатор нито симулатор и лампата на инжекциона постоианно ми свети,като сам на газ,но не ми пре4и до сега.


Колега, в крайна сметка ми сложиха обикновенно АГУ БРЦ без емулатор и симулатор, само две кихалки. То емулатора се слагал за да лъже компютъра че автомобила се кара на бензин и да не трупа грешки в компютъра, но майстора се обади на негов колега който му каза че компютрите на Fiat не трупат греши и затова не ми сложи емулатор. Най лесно беше да ми сложи емулатор и да ми вземе парите, но явно попаднах на свестен майстор. На мен лампата наинжекциона м светка само като подам повече обороти, или подам газ по резко, но след това угасва. Засега нямам проблеми, дано да е така и занапред.
Колко гърмежа гаранция даде газаджията :D че вчера на входа на Карлово от към Пловдив един колега с подобна уредба така се беше закихал че до 6ч. неможахме да го вкараме в пътя да се прибере до Златица че беше и с малко дете.Абе изобщо как сте се навили на такава уредба незнам.Има един колега в форума той ще ви оправя всичките после Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 той и съвети дава и в другия форум но там явно нему се хващат на съветите , някой тук даже ги е страх да спорят с него мале мале Yellow_Flash_Colorz_PDT_05


Вто Юни 03, 2008 8:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg