Дата и час: Пет Апр 19, 2024 8:56 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Газова уредба на HGT 2.0 20v ??? 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Май 10, 2005 4:25 pm
Мнения: 51
Местоположение: София
UNREAD_POST Газова уредба на HGT 2.0 20v ???
Здравейте,
Малко гадно звучи HGT на газ, ама к'во да се прави при тази цена на бензина............ И на мен ми се иска да я карам ако може с VpowerRacing ама бюджета нещо почва да издъхва. Та днес ходих в един сервиз (Аргус по Сливница към Люлин), препоръча ми го приятел, и там хората казаха, че нямало проблеми щели да сложата газовата с ламбда контрол, обаче с емулатор за инжекторите(не съм сигурен дали така се казваха) от 6 цилиндров двигател, щото нямало за 5 цилиндрови, и не давали гаранция за пръстените между колекторите и главата, които са пластмасови и дебитомера срещу детонации. Иначе колекторите са си метални. Те даже хората искаха и без емулатори да я прават, ама аз нещо не съм съгласен. Та цената е около 800 лв. И много, ама много се чудя какво да правя. Та ако може дайте някакъв съвет
Мерси!!!

_________________
Bravo HGT ;-)


Вто Авг 09, 2005 6:53 pm
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
колега, напълно те разбирам...
според мен е по добре да мислиш за газов инжекцион, поне аз до тва становище стигнах, но при всички положения сметката е проста...
аз минавам по около 1000км. на месец, при разход под 15/100 = 300лв., по 12 месеца = грубо 3600лв. на година, на газ предполагам ще е двойно по евтино... т.е. за година се избива един инжекцион.

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Вто Авг 09, 2005 7:05 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:35 pm
Мнения: 120
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
И аз ще ходя в Аргус, но ме записаха чак края на месеца :(

_________________
DELTA 1 2.0,FOCUS,АUDI 100 2.8 , TOYOTA COROLLA 1.4 D4D , НONDA VTR 1000 и др


Вто Авг 09, 2005 8:58 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 8:11 pm
Мнения: 77
Местоположение: София, жк Младост 3
UNREAD_POST 
Здравейте!
Няма да ви оптимизирам - и аз търсих за моя 1.8 газ ама нейсе... Та във всички сериозни сервизи (разбирайте препоръчани от приятели и познати на приятели) казаха: "на тези гумени пръстени (а там и дебитомери и заборници има - не мислете, че са само уплътнения!!!) нищо друго - само газов инжекцион". След още мъки статистиката показа, че май тези на БРЦ са най-добри - 1800 лв. Е, пичове - аз оставам в отбора на бензолините :-), ако следващия собственик иска да си слага газ :-). Вярно, че за една-две години се избива, но аз поне си мисля, че който може да си купи кола след 98 едва ли ще му е пък чак толкова проблем, че дава по 120-150 лв. на месец. Със здраве и стискам палци на рискуващите - късмет!
А! Щях да забравя - 800 лв за обикновена газова е пладнешки обир!!! Повече от 550 в никакъв случай не давайте - аман от обирджий - кажи им с извинение да го духат тези :-). Във всеки нормален сервиз ще ти сложат с емулатори, тороидна бутилка и т.н. газ за не повече от 550 лв. (всъщност както казах по-нагоре - ще ви откажат да ви монтират нормална газова на 1.8 или 2.0 16V :-)). Но избора е ваш!


Сря Авг 10, 2005 12:10 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
За избиването "газаджиите" са прави дотам, че в момента в който газовата се избие би трябвало да продадат колата. Тук zaphod ще направи гримаса ама го питайте какво го посъветвах за проблем с газовата му уредба


Сря Авг 10, 2005 2:59 am
UNREAD_POST 
Mitko написа:
За избиването "газаджиите" са прави дотам, че в момента в който газовата се избие би трябвало да продадат колата. Тук zaphod ще направи гримаса ама го питайте какво го посъветвах за проблем с газовата му уредба

Не си прав Митак - всичко зависи от километрите които се навъртат на месец. Ако правиш по средно 6-7 лв икономия на 100км (ТОВА Е РЕАЛИСТИЧНО) - всеки може да си направи сметка за коко време би си избил газовата. Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.
Всеки решава за себе си - ето ти не слагаш газ ама работата ти е близо и ходиш пеш - ами ако работеше на 20км и всеки ден навиваш по 40 в двете посоки = 2000 на месец+ други поне 500 = 2500 - 400лв за бензин и 230лв на газ - тези 170 лв излишни ли ще са ти? А че ако случая е такъв ти би си избил газовата за 3 месеца? Има и нещо друго - нашите коли са старички, няма какво да се лъжем, а колкото и да звучи странно газта щади мотора (по слаби детонаций и т.н.) т.е. може с един поизносен мотор още много километри да се минат. Виждал съм и следните случки - колега на който му замина бензиновата помпа, а си имаше и проблеми с инджекциона на една Сиера, като си направи сметка колко пари му трабват да си оправи колата и за половината слижи газ и и навъртя още 50к преди да я продаде невървяща на бензин, очукана и изгнила на 20год на един трафикант които прекарва бензин до Турция и обратно от безмитната и на който му идва идеално че колата е на газ а пък има резервоар от 80л, за 2000лв??!!
Всичко това го пиша, не защото искам да нападам някого а за да опиша кави са възможностите и да подчертая че това естествено си е 100% личен избор. Проблема е че паричките все не стигат. Ако мен ме питате аз искам да си построя една 120квадрата къщичка с двоен гараж, да имам дворче 200-300 квадрата, едно новичко Стило за мен и едно новичко Пунто за жена ми. Много ли искам? Не мисля, просто засега притежавам 12-13 годишно Типо и 40квадрата панелка, която ме задушава само с влизането. Но съм доволен, защото още малко и ще изплатя панелката и се заемам да изпълнявам гореописаните желания. Но затова икономията от 60-70 лв на месец за бензин за мен е важна - с тези пари мога да купя памперсите на калпазанина, детската му кухня и даже остават за дрешки.
Не че парите така ми стигат, просто е малко по-лесно.
Това е колеги, размислите на един газаджия.


Сря Авг 10, 2005 9:56 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 8:32 am
Мнения: 211
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Горивото според джоба това е :wink:

_________________
FIAT COUPE 1.8 16V


Сря Авг 10, 2005 10:07 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
Yavor написа:
Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.
.


каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Сря Авг 10, 2005 10:30 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 8:11 pm
Мнения: 77
Местоположение: София, жк Младост 3
UNREAD_POST 
Еее, Яворе! Не се познаваме, но предполагам, че може на ти :-)
Естестжено, че си прав - както и аз писах нагоре - доста време търсих решение на газ, но за фиатките след 98 и особено мотора 1.8 и 2.0 не може или поне не бива да се скача на варианта с обикновена газова уредба - по-скоро за това става въпрос. А иначе ако ме питаш за 10-12 годишен автомобил е престъпление ако не се сложи газ, но там можеш да минеш и с 400-500 лв. (ако си по-тарикат даже ще си вземеш всичко на старо, ще смениш мембраните на изпарителя и уплътненията и ще ти излезе под 250 лв.). Но 1800 е много болезнено (е ако въртиш по 5000 на месец като твоя приятел е абсолютно оправдано, но ако са 1000 ще ти трябват около 2 години и то ако се запази тази разлика в цените!!! А след две години вече ще мисля за друга кола т.е. ще направя подарък на следващия стопанин). Но кой знае - някой ден в пристъп на умопомрачение може да му хакна но горкото Браво една самоделка и да паля една свещ, а след това и гумите :-)


Сря Авг 10, 2005 10:37 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 8:11 pm
Мнения: 77
Местоположение: София, жк Младост 3
UNREAD_POST 
charlie написа:
Yavor написа:
Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.
.


каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?


Да това е хубав въпрос!? :-)
Яворе, ще кажеш ли нещо?


Сря Авг 10, 2005 10:38 am
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Я, каква хубава темичка се заформила тук :)

Виж ти, какви мнения имал Митко... 8)


Mitko написа:
За избиването "газаджиите" са прави дотам, че в момента в който газовата се избие би трябвало да продадат колата. Тук zaphod ще направи гримаса ама го питайте какво го посъветвах за проблем с газовата му уредба


Ето я гримасата :twisted: и започвам да обяснявам, без да цитирам поста на Yavor, но той си знае:)
Наистина, на първо място са възможностите - за това няма спор.
По-нататък - моята кола си дойде с монтирана газова от Италия. Колата ми харчи 12.3/100 газ, когато не я натискам и 13-14/100 км, когато много бързам, каквато е обикновената ситуация ;) Говоря за градско, разбира се, наскоро се върнах от морето и засякох много пъти разход 10-10.5/100 км.
Такааа, сега правим бързата калкулация: Аз живея в Обеля, а работя до завод Електроника, за хората извън София ще кажа, че са около между 17 и 20 км в зависимост от пътя, по който мина.
Карам и по още доста други дестинации, съответно минавам месечно около 2200 - 2500 км.
Цената на бензина тук е 2.04 лв/литър, говорим за 100 октаново гориво, друго не сипвам. При разход от 12-13/100 бензин, това прави 25 лв. за 100 км. На газ при 14/100, газта е все още 0,78 лв./литър, се получава 11 лв. за 100 км. Следователно икономията ми е 14 :!: лева на всеки сто километра. Месечно тези пари стават 350 лв. Да сложим 50 лв. /което си е твърде много/ за уж повечето разходи по поддръжка на газова уредба - свещи, кабели, амортизация и т. н. - и какво се получава? 300 лв. чисто на месец! Ми това си е средна заплата! За година ще ви оставя сами да направите сметката, но горе-долу е колкото две Типо-та '91 година :D. Като това е само за градското ми каране, извънградското въобще не го броя. Иначе, от края на април, когато я купих, съм минал над 9000 км. И така - за 4-5-6 месеца спокооойно изплащам газов инжекцион. За щастие, газовата си беше вече монтирана:)
Колкото до проблемът, който имам, той съвсем не е от газовата, има същите симптоми и на бензин.... :(
За вървенето - София-Варна ги взех за 4 часа, като в момента на изтичането им вече бях паркирал и пиехме бира с Me_To_U. Не карах "много" бързо - нормално си беше, макар приятелката ми да има друго мнение по въпроса :roll:. Разбира се, проблемът и тогава си го имаше - колата губи мощност...
На газ спокойно поддържам 200-220 по магистралата. За града - мноооого рядко може да се яви някой, който да се опъне на дръпка, дори когато съм на газ. В такъв случай натискам 'турбо' бутона - демек превключвам на бензин и на следващият светофар му гледам физиономията на човека - :shock:.
Забравих да кажа, че газовата е обикновена, в смисъл, че не е газов инжекцион.
Я сега да ги видя противниците на газта, какво имат да кажат :wink:

_________________
Alles in Ordnung


Сря Авг 10, 2005 10:41 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 8:11 pm
Мнения: 77
Местоположение: София, жк Младост 3
UNREAD_POST 
Бях написал един хубав - пространствен отговор, ама на, заби нещо сървъра (Митко!!!???) и всичко се погуби :-).
Та сега наново и накратко:
:-) Да се изясним не съм от противниците на газта, а просто предупреждавам хората, че големи бели стават като не е правилна удедбата. Иначе сметката е проста и на всеки му е ясно, че с газ е много по-евтино и изгодно, стига да се запази тенденцията за цените.
Първо: Може ли да се погледне тази двойка с обикновената газова? Интересува ме монтажа и марката най-вече. Много ще съм благодарен ако има някакво решение, което гарантира безопасност на двигателя.
Второ: По въпоса за "за" и "против" газта. както казах не съм против, но съм патил: Има Мондео (италианка) и то дойде като твойта красавица с обикновена газова, което не се препоръчва за модела. Та карам си го още де, но миналата година му събирах колекторите по земята от детонация - добре, че са пластмасови и избиха към уширителя, иначе щеше да има голямо шоу, та успях да гивъзстановя с подходящо лепило и скоч :-) - сега вече е с предпазна клапа и мембрана допълнителни и от време на време пак ми бумка, но не му обръщам внимание. Аз обаче съм късметлия - един приятел има много приятен отпечатък на предния капак от главата на двигателя (на същия модел Мондео). Та как да си сложа ей така обикновена газова на Бравото - това беше цялата мисъл, ане че някой е против :-) И пак - ако може да погледна монтажа на двойката ше съм благодарен? :-)
Относно мощността - същия проблем го имам на Мондеото (макар, че не разбирам какво ти е на мощността след като се движиш с 200-220 км/ч) - нормално е при неинжекцион да ти се зацапват инжекторите на бензина, а на газ вероятно ти намален притока като допълнителна гаранция против детонации.. Хайде сполай ти и пали свещ, че нямаш проблеми с тази обикновената ;-)


Сря Авг 10, 2005 12:31 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
charlie написа:
Yavor написа:
Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.
.


каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?


Чесно казано не знам. Той ми каза че са му взели толкова. А дори и 1800лв да са - няма разлика в сметките.
А пък ако ви кажа къде има газови инджекциони по 1200лв ще отидете ли да си сложите????? :?: Yellow_Flash_Colorz_PDT_25


Сря Авг 10, 2005 12:35 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 8:11 pm
Мнения: 77
Местоположение: София, жк Младост 3
UNREAD_POST 
Може и да се прежаля! Все пак е 600 по-малко от 1800 :-), което ми дава половин година по-ранно изплащане ;-) и ще му се кефя още поне една... докато го продам към 2007-8


Сря Авг 10, 2005 12:40 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
Yavor написа:
charlie написа:
Yavor написа:
Един приятел сложи газов инджекцион на чисто нова Албеа миналата година наесен (значи 10 месеца до сега) - минал е 50 000 км = ина икономия от минимум 3000лв - а за газов инджекцион даде 1200лв.
.


каде слагат газови инжекциони за 1200.оо лв?


Чесно казано не знам. Той ми каза че са му взели толкова. А дори и 1800лв да са - няма разлика в сметките.
А пък ако ви кажа къде има газови инджекциони по 1200лв ще отидете ли да си сложите????? :?: Yellow_Flash_Colorz_PDT_25


да.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Сря Авг 10, 2005 12:58 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg