Дата и час: Сря Апр 24, 2024 3:19 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Газова уредба на HGT 2.0 20v ??? 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 7:52 pm
Мнения: 431
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
за 1200 ако има газов инжекцион доста ще се замисля...

_________________
Fiat Bravo GT
Изображение


Сря Авг 10, 2005 1:57 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 2:08 pm
Мнения: 326
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Поразпитайте насам натам :!:
Във Враца газаджията, който сложи моята уредба, почна да слага и газови инжекциони и каза, че цената ще е 1200лв, но чух че май взимал 1300лв (може да се е размислил), но според мен 1200-1300лв е нормална цена за газов инжекцион :!:

_________________
FIAT Bravo 1.6 16V '97


Сря Авг 10, 2005 2:08 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 7:52 pm
Мнения: 431
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
дам сега остава някой да каже дали и в софия има такава оферта..

_________________
Fiat Bravo GT
Изображение


Сря Авг 10, 2005 2:38 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
blader написа:
Поразпитайте насам натам :!:
Във Враца газаджията, който сложи моята уредба, почна да слага и газови инжекциони и каза, че цената ще е 1200лв, но чух че май взимал 1300лв (може да се е размислил), но според мен 1200-1300лв е нормална цена за газов инжекцион :!:


да - верно. да свирка някой ако надуши газ инжекциони за по 1200 л!!! въпреки, че то и до враца си заслужава човек да отиде - това сие 500-600 лв. разлика, ако е сигура де!!

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Сря Авг 10, 2005 3:16 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
angelmilev написа:
Бях написал един хубав - пространствен отговор, ама на, заби нещо сървъра (Митко!!!???) и всичко се погуби :-).
Та сега наново и накратко:
:-) Да се изясним не съм от противниците на газта, а просто предупреждавам хората, че големи бели стават като не е правилна удедбата. Иначе сметката е проста и на всеки му е ясно, че с газ е много по-евтино и изгодно, стига да се запази тенденцията за цените.
Първо: Може ли да се погледне тази двойка с обикновената газова? Интересува ме монтажа и марката най-вече. Много ще съм благодарен ако има някакво решение, което гарантира безопасност на двигателя.
Второ: По въпоса за "за" и "против" газта. както казах не съм против, но съм патил: Има Мондео (италианка) и то дойде като твойта красавица с обикновена газова, което не се препоръчва за модела. Та карам си го още де, но миналата година му събирах колекторите по земята от детонация - добре, че са пластмасови и избиха към уширителя, иначе щеше да има голямо шоу, та успях да гивъзстановя с подходящо лепило и скоч :-) - сега вече е с предпазна клапа и мембрана допълнителни и от време на време пак ми бумка, но не му обръщам внимание. Аз обаче съм късметлия - един приятел има много приятен отпечатък на предния капак от главата на двигателя (на същия модел Мондео). Та как да си сложа ей така обикновена газова на Бравото - това беше цялата мисъл, ане че някой е против :-) И пак - ако може да погледна монтажа на двойката ше съм благодарен? :-)
Относно мощността - същия проблем го имам на Мондеото (макар, че не разбирам какво ти е на мощността след като се движиш с 200-220 км/ч) - нормално е при неинжекцион да ти се зацапват инжекторите на бензина, а на газ вероятно ти намален притока като допълнителна гаранция против детонации.. Хайде сполай ти и пали свещ, че нямаш проблеми с тази обикновената ;-)


Разбира се, че може да се погледне - вече не един и двама са я гледали:) Детонация няма как да стане, има клапа и предпазна мембрана, но и досега не съм чул нито една детонация. Уредбата е BRC.
Иначе - за мощността - аз лесно карам, но като натисна рязко газта - колата забива нос, след това рязко подема и после - пак забива :( Крайно неприятно.
Иначе за забиването на сървъра - натискаш бутона "Back", копираш написаното и чакаш да се оправи - като се оправи - пейст и си готов ;)

_________________
Alles in Ordnung


Сря Авг 10, 2005 3:53 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
ОК! Благодаря ти! Ще се обадя след отпуските, за да се уговорим как ти е удобно, за да погледна уредбата.
Но все пак ако знаеш кажи кой модел е, моля те? Гледам, че имт Jnior, Just, Just Heavy, Flying Injection и Sequent - последните две са инжекциони, но в момента се предлага само последния (въпросните 1800 лв., които бяха споменавани многократно :-)).
Това, което казваш за губенето на мощността прилича точно на давене от бедна смес? Ходил ли си на реглаж в сервиза на BRC (но ако ти преобогатят сместта ще започнеш да чуваш детонации :-))? Другият вариант е онзи гаден електронен варитор май беше (някъде по форума го бях чел). Един колега има Купе, но 1.8 и сменя това чудо - излезе му 150 лв. като части и 50 лв. работа, защото се разкоства цялата глава и разпределителни валове. На моя двигател това му е обикновено болката също според специалисти. Но ако действително е вариатора за оборотите трябва при ниски да имаш един шум като незагрели хидравлични клапани, но по-силен като потропване като дизел по-скоро.
Иначе производителя пише, че без него колата може да бъде карана, така че както казва моя монтьор - "Усили радиото" :-)


Чет Авг 11, 2005 9:25 am
UNREAD_POST 
Това отгоре бях аз, но не знам защо ме изписа като гост :-)


Чет Авг 11, 2005 9:29 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 24, 2005 11:46 am
Мнения: 323
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST BRAVA
За такъв двигател препоръчително е да се сложи газов инжекцион.При всякакъв друг вид газова уредба питай каква гаранция ще ти дадат.


Чет Авг 11, 2005 9:46 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Май 10, 2005 4:25 pm
Мнения: 51
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Мерси за подробните обяснения и отговори за и против газовата. Сега почвам да се замислям дали не може да се сложи газов инжекцион, който при евентуална смяна на колата се сваля и се слага на новата. Ама това май може ако може да се препрограмира ЦПУ-то на газовата. А всъщност може ли да се препрограмира то за различните модели автомобили? Защото така си изплащаш газовия инжекцион и си го ползваш доста по-дълго от ползването на даден автомобил втора ръка. Какво мислите по този въпрос?

_________________
Bravo HGT ;-)


Чет Авг 11, 2005 4:09 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:25 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
газов инжекцион за 1200 предлагат стар гас български са редуктор цпу и копчето италиянски били инжекторите за 5 цлиндъра е 1400


Пон Авг 29, 2005 11:28 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
a написа:
газов инжекцион за 1200 предлагат стар гас български са редуктор цпу и копчето италиянски били инжекторите за 5 цлиндъра е 1400

имаш ли им координатите?

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Авг 29, 2005 11:32 am
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:25 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
http://www.stargas-bg.com но в сайта не пише за този вариант трябва да им се обадиш или да отидеш на място
аз лично не си сложих такава но във форема на ланча има едно момче с такава и е доволно а пък пойта още не е настроена както трябва


Пон Авг 29, 2005 11:47 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
a написа:
http://www.stargas-bg.com но в сайта не пише за този вариант трябва да им се обадиш или да отидеш на място
аз лично не си сложих такава но във форема на ланча има едно момче с такава и е доволно а пък пойта още не е настроена както трябва

Аз разгледах сайта, но цената на газовия инжекцион "POLARIS" (най-евтиния вариант) посочена там е 1600 лв!

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Авг 29, 2005 2:51 pm
Профил ICQ
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 9:25 pm
Мнения: 42
Местоположение: София
UNREAD_POST 
нали съм написъл че в сайта го нама този вариант трябва да се обадиш или да отидеш при тях 1200 лв е бългаски вариант със италянски инжектори само като ходих да питам ми показаха една брошурка и ми казаха че били слагали приди седмица на капа като моята
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_980_0.html


Пон Авг 29, 2005 3:27 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Хич не е зле... Сега се замислих - дали има възможност да отида при тези момчета и да ги накарам да ми сложат газов инжекцион, като използват вече инсталираните елементи по колата - бутилка, маркучи, емулатори и т. н.? Би трябвало да излезе доста по-евтино...

_________________
Alles in Ordnung


Пон Авг 29, 2005 3:57 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg