Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:24 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Типо разход 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 8:39 am
Мнения: 6
Местоположение: Кирково
UNREAD_POST Типо разход
Привет на всички,от скоро съм собственик на типо 1.6DOHC.Колата не е лоша за парите,но ми прави впечатление че гори доста на газ(14-15л),и разхода в и извън града е един и същ.Динамиката на колата не е като на кола 90 коня все пак.На бензин върви добре.Оборотите са стабилни и на газ ина бензин....Друго,прикаране на газ когато я напъна като че ли се дави на по високи обороти и в купето замирисва на сурова газ.Доколкото успях да прочета из форумите не препоръчвате газ за този мотор,но след като я има ще се радвам ако усвпея да я оправя.Някаде прочетох че за високия разход и не вървенето е виновно някво "моторче за празен ход"или нещо от сорта...абе незнам ако имате някви идеи ще се радвам да ги споделите.


Нед Дек 02, 2007 10:44 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
За сравнение относно разход моето типо моноинжекция 11 бензин градско 14 газ във Варна

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пон Дек 03, 2007 8:34 am
Профил

Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 7:06 pm
Мнения: 3
Местоположение: Кърджали
UNREAD_POST 
значи сме болни от една болест...ваксина няма :grandpa:


Пон Дек 03, 2007 10:18 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 8:39 am
Мнения: 6
Местоположение: Кирково
UNREAD_POST 
сигурно е от годинките :yahoo 4:


Пон Дек 03, 2007 10:21 pm
Профил

Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 10:45 pm
Мнения: 3
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Леле, серизно ли ви горят толкова газ? Моето Типо е 1.6 - чист карбуратор - 1989 г. Градско ми гори 8 газ, извънградско - 7 и малко. Аз и затова си го държа - дърто, ама евтино


Чет Дек 06, 2007 7:33 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 10:36 pm
Мнения: 40
Местоположение: Полски Тръмбеш
UNREAD_POST 
На сина ми Типото 1.6 моно на газ сега-8 на дълго,11-градско.Не съм го карал на бензин,нито пък лятото на газ.Колкото информация съм изчел-това е положението.

_________________
Пунто 1.1


Чет Дек 06, 2007 8:50 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Типо разход
gogo21 написа:
Привет на всички,от скоро съм собственик на типо 1.6DOHC.Колата не е лоша за парите,но ми прави впечатление че гори доста на газ(14-15л),и разхода в и извън града е един и същ.Динамиката на колата не е като на кола 90 коня все пак.На бензин върви добре.Оборотите са стабилни и на газ ина бензин....Друго,прикаране на газ когато я напъна като че ли се дави на по високи обороти и в купето замирисва на сурова газ.Доколкото успях да прочета из форумите не препоръчвате газ за този мотор,но след като я има ще се радвам ако усвпея да я оправя.Някаде прочетох че за високия разход и не вървенето е виновно някво "моторче за празен ход"или нещо от сорта...абе незнам ако имате някви идеи ще се радвам да ги споделите.


Преместих темата в правилния раздел "Газови уредби". Имам такава красавица и аз, на газ с МНОГО яко напъване извън града съм докарвал до 12.5 на 100 разход. Под "много яко" разбирай газ до дупка и рядко падане на скоростта под 140-150. При нормално каране, дори пенсионерско, съм падал до 6.9 на 100 разход. В града лятото е 10-12 в зависимост от газстанцията, зимата 12-14 пак в зависимост от карането и мястото на зареждане. С ръчки и 16-17 може да се стигнат на газ. Не казваш с плочка ли си или без? И не е вярно, че този мотор не се разбира с газовите уредби, не са много майсторите, дето могат като хората да ги монтират. Миризмата на газ в купето означава прекалено богата смес, която не успява да изгори. Ходил ли си на газанализатор?


Чет Дек 06, 2007 8:57 pm
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 8:39 am
Мнения: 6
Местоположение: Кирково
UNREAD_POST 
честно да ти кажем у нашто село таквис машини нема, сега сериозно наистина няма кой да ми направи газанализатор.Мисля да ида до пловдив, ако някой от колегите има телефона на някой сетен майстор с удоволствие ще го посетя.Доколкото за това че този мотор не става за газ,само и единствено съм чел във форума.разход в града-15,разход извън града със скорост до90км-14.....направо убийство.


Пет Дек 07, 2007 10:31 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg