Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:12 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Висок разход!!! 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST Висок разход!!!
проблема е, че преди два дни я засякох защото ми се стори че е висок разхода, и той се оказа че е 16,3 на 100 градско. на какво може да се далжи, до сега все съм се задоволявал с разход около 13 ама вече над 16 много ми бърка в джоба. въздушния фимтър е сменен. другото което е, е че ниските обороти са прекалено ниски около 700-800 и се тресе мотора.

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Сря Окт 24, 2007 10:16 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Щом въздушния ти филтър е сменен наскоро отиди на един газанализатор. МНого не вярвам на настройките на "ухо" аз от разни "майстори".


Сря Окт 24, 2007 10:22 pm
UNREAD_POST 
Може да пробваш да смениш Газ-станцията на първо време. А в мощноста и вървежа на колата има ли някаква разлика? Тя по принцип харчи когато не върви.


Сря Окт 24, 2007 10:22 pm
UNREAD_POST 
LEVSKI написа:
А в мощноста и вървежа на колата има ли някаква разлика? Тя по принцип харчи когато не върви.


Абе има и други принципи като "много върви, ама и много харчи", ама ти нали си обичаш бИндзина и не владееш (познаваш) силата на газовото гориво, my son :starwars:


Сря Окт 24, 2007 10:25 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST 
за вървенето се осеща разлика, но при отварянето на втория дросел под 2500 оборота и губи мощност, докато не мине 3500-4000 тогава вече продалжава да си дарпа. смених 3 газостанции и накрая засякох разхода

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Сря Окт 24, 2007 10:29 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
А и всеки знае че като застудее разхода на газ се повишава, като на моменти разликата може да достигне до 50% по висок разход от лятото...но 16.3 е вече твърде висок.


Сря Окт 24, 2007 10:36 pm
UNREAD_POST 
Мдамм, особено като се вземе предвид, че на много места още продават "лятна" газ, а вече си е студеничко и колата лапа газта като ламя докато загрее двигателят. Аз при мен съм установил най-нисък разход със "зимна" газ при топло време.


Сря Окт 24, 2007 10:44 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 7:16 pm
Мнения: 12
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST И какво да се прави
И аз май съм с висок разход....Но Мареята е сравнително от скоро , както и газовото...не е инжекцион...Но май отива към 15 градско... Миналата седмица от София до Шумен...т.е. около 390км. отидох с 35л. газ от ОМВ та се наложи да дозаредя за да стигна до Варна ....Това добре...Водих я на майстора да я спъне малко..Все пак едно е да се настъпва с бензин.. а съвсем друго е да я мъчи човек на газ да и вади душата..Няма смисъл.. Който иска да хвърчи по-добре да си налива бензин.. Въпреки , че и аз и поизвадих душата 140-150 на магистралата и си даде разхода....8-9 л на 100....Но мисля че това е нормално...Не става хем оная работа до края -- хем душата в рая :D нали така..??


Чет Ное 01, 2007 12:56 am
Профил ICQ
UNREAD_POST Re: И какво да се прави
local1970 написа:
Не става хем оная работа до края -- хем душата в рая :D нали така..??


Бе така си е, ама не знам защо се заблуждаваш, че умишлено спъната кола на газ харчи по-малко. Аз предпочитам колата да върви максимално добре, разходът след това си го докарвам в зависимост от стила на каране.


Чет Ное 01, 2007 1:05 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg