Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:22 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Откъде зареждате газ? 

Откъде наливате газ?
Лукойл 25%  25%  [ 9 ]
OMV 22%  22%  [ 8 ]
Петрол 0%  0%  [ 0 ]
Shell 17%  17%  [ 6 ]
Топливо 11%  11%  [ 4 ]
Еко 3%  3%  [ 1 ]
Опет 3%  3%  [ 1 ]
Друг 19%  19%  [ 7 ]
Общо гласове : 36

Откъде зареждате газ? 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 11:25 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST Откъде зареждате газ?
От скоро си сложих газова уредба и се питам къде предлагат най-качествена газ, ако изобщо може де се направи някакво обобщение.

_________________
Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор


Чет Юли 28, 2005 9:38 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 3:41 pm
Мнения: 677
Местоположение: София 20 Връбница
UNREAD_POST 
Аз зареждам от ОМВ ако съм в безизходица, иначе - има една гръцка газ-станция в Дружба - "Рафа" - хем е по-евтино, хем колата ми върви по-добре с тяхната газ.

_________________
Alles in Ordnung


Чет Юли 28, 2005 9:46 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
мойта я зареждам на Б+ или на газтрейд,на Еко един път ми сипаха 34 литра газ като бутилката ми е 25 а побира около 20.Много рядко да съм я пълнил до 22-23 литра,и от тогава не сипвам там


Чет Юли 28, 2005 10:51 am
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST ОМВ
Зареждам в ОМВ, защото съм работил във фирмата която проектира ОМВ бензиностанциите и супервизира част от строежите.
На ОМВ единствения проблем е когато бензиностанцията (газостанцията) е още нова и не са се изчистили тръбопроводите от резервоарите до колонките. След като минат 2-3 месеца от откриването на бензиностанцията всичко е ОК. Колонките им са хубави (обикновено са Ново Пиньоне) със защита срещу примеси (например вода, парафин и други) и горе-долу се държи на качеството и името на фирмата. От преди малко по-малко от година вече работи и складовата им база в Илиенци (селото) където се складират нефтопродукти, донякъде се утаяват и филтрират и се разпределят по града. Смятам че ОМВ предлагат едни от най-качествените бензини в България (като чистота най-вече) и има някакъв контрол на качеството. За газта не е съвсем същото, но все пак системата за контрол която са въвели си мисля че гарантира доста прилично качество в сравнение с останалите бензиностанции / газостанции.
Ами хубава реклама им направих на ОМВ, но все пак съм участвал в строежи и проекти на тяхни бензиностанции и си мисля че знам за какво става дума. Нямам подробни впечатления от проектирането и строителството на други бензиностанции / газостанции, но си мисля че ОМВ се приближават много до стандартните Европейски бензиностанции (като даже ги изпреварват в много отношения).

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Чет Юли 28, 2005 12:11 pm
Профил ICQ WWW
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:30 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Zaphod написа:
Аз зареждам от ОМВ ако съм в безизходица, иначе - има една гръцка газ-станция в Дружба - "Рафа" - хем е по-евтино, хем колата ми върви по-добре с тяхната газ.


Rafa До колкото знам е на един перничанин.
А по отношение на качеството за мен те са под всякаква критика аз преди заслепен от цената зареждах на РАФА на околовръстното шосе после два три пъти заредих на ОМВ-бояна и останових че със същото количество газ 33 литра изминах 280км. градско само в софия.Преди с това количество газ минавах 250-60максимум.Имай в предвид че абсолютно всеки ден маршрута ми е все един и същ.
и задръстванията в които попадам са едни и същи.
О тогава само ОМВ.
Веднъж на "лукойл" ми сипаха 45 литра газ при бутилка 33 и от тогава и на тях съм им дал Х :angry:


Съб Авг 06, 2005 11:34 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
в пловдив слагам само от лукоил вече-разход 9,5/100 градско и 6.5/100 на дълго
а сега преди два дни супер рекорд за малък разход 5.5/100 на връщане от морето
от черноморец до стара загора за 201км не можаха да влезнат 11литра
това при скорост м/у70-90 в задръстванията и понеже бях с децата карах изключително внимателно,без никакви рисковани изпреварвания

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Съб Авг 06, 2005 1:40 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 2:08 pm
Мнения: 326
Местоположение: София
UNREAD_POST 
vld написа:
Zaphod написа:
Аз зареждам от ОМВ ако съм в безизходица, иначе - има една гръцка газ-станция в Дружба - "Рафа" - хем е по-евтино, хем колата ми върви по-добре с тяхната газ.


Rafa До колкото знам е на един перничанин.
А по отношение на качеството за мен те са под всякаква критика аз преди заслепен от цената зареждах на РАФА на околовръстното шосе после два три пъти заредих на ОМВ-бояна и останових че със същото количество газ 33 литра изминах 280км. градско само в софия.Преди с това количество газ минавах 250-60максимум.Имай в предвид че абсолютно всеки ден маршрута ми е все един и същ.
и задръстванията в които попадам са едни и същи.
О тогава само ОМВ.
Веднъж на "лукойл" ми сипаха 45 литра газ при бутилка 33 и от тогава и на тях съм им дал Х :angry:


Вчера на ОМВ "Студентски град" при бутилка 35 литра ми сипаха 42литра без никакви усилия :evil: Газаджията(които слага уредбата ми) ми каза че било нормално щото понякога се пълни и магистралата. Ама това са си 7литра без никакви усилия сигурно можеха и още да ми сипат но ги спрях. Може би трябва да отворим нова тема: на какво се дължи при капацитет на бутилката ХХ литра да се сипат 7литра че и повече отгоре?!?

_________________
FIAT Bravo 1.6 16V '97


Съб Авг 06, 2005 11:06 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:30 pm
Мнения: 21
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Мпмчета а виждали ли сте да се върти брояча на колонката още преди да са ви закачили маркуча за зареждане към бутилката?
Това ми се случи тия дни на ОМВ Бояна момчето тъкмо идва към колата грабва маркуча и аха да го сложи а колонката върти и натрупа
1 лев и стотинки и чак тогава той успя да го щракне на колата.
Аз му викам ко'ста бе келеш как така пълниш преди да вкараш маркуча? :evil: , а той ми вика ммммммм така ли аз не видех!! :shock: :shock: как тъй :?:


Пет Авг 12, 2005 11:38 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
И на мен ми се елучи същото на едно ОМВ :evil:

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Нед Авг 14, 2005 10:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg