Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:00 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Кoлеги, помогнете - проблем с газовата на Brava 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:17 pm
Мнения: 15
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST Кoлеги, помогнете - проблем с газовата на Brava
Наскоро си сложих газова (Lovato - на Brava 1.4 12v ). От началото работеше добре,но компа взе да трупа грешки от работата на газ - и на бензин неште даже да откасне. Сложиха ми и емулатор на ламбда сонда уж да изльже компа – ама непомага (странно). Проблема си остана сьштият. И сега карам само на газ - но много зор пали (особенно като е студена),и за да я прехвьрля на бензин трябва все да откачам клемите на акумулатора – за да изчисти компа грешките.
Колеги даите някой сьвет, и кажете какво мога да направя - за да оправя този проблем.


Последна промяна niko_sbk на Съб Сеп 29, 2007 3:25 am, променена общо 2 пъти



Чет Сеп 27, 2007 3:29 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 6:42 pm
Мнения: 270
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Сложи си ключе за изключване захранването на компютъра.Или реле да се изключва при всяко гасене.Порови из форума.

_________________
FIAT PUNTO JTD LANCIA CAPA 200020V


Чет Сеп 27, 2007 8:55 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 9:17 pm
Мнения: 15
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
tinalex написа:
Сложи си ключе за изключване захранването на компютъра.Или реле да се изключва при всяко гасене.Порови из форума.

Колега порових из форума,и вав темата "Монтаж газова на Brava 1.4" колегата Bесо гледам е написал,че алтернативния вариант на емулатора е реле което да изключва подаване на информация към компа когато колата работи на газ. Ма за какво реле точно става на вапрос,как се монтира,и от каде да го намеря :roll:
А ти за кво реле имаш в предвид по точно - при всяко изкл. на колата да се изключва захранването кьм компа и да се изчистват грешките.


Чет Сеп 27, 2007 10:14 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 2:32 am
Мнения: 22
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
niko_sbk написа:
tinalex написа:
Сложи си ключе за изключване захранването на компютъра.Или реле да се изключва при всяко гасене.Порови из форума.

Колега порових из форума,и вав темата "Монтаж газова на Brava 1.4" колегата Bесо гледам е написал,че алтернативния вариант на емулатора е реле което да изключва подаване на информация към компа когато колата работи на газ. Ма за какво реле точно става на вапрос,как се монтира,и от каде да го намеря :roll:
А ти за кво реле имаш в предвид по точно - при всяко изкл. на колата да се изключва захранването кьм компа и да се изчистват грешките.


Не мога да разбера аз ли съм късметлия или колата ми не е уред та вече врътнах 5 000км. като им сложих само симулатор на дюзата а лабда сондата не съм я пипал и до сега не ми е правила никакви въртели с грешки и тем подобни истории.Гледах го този варинт с нулирането на компа тогава и мислех да го правя ама не ми се наложи иначе прекъсваш pin19 с едно реле и при всяко палене се рестартира.


Пон Окт 01, 2007 12:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg