Дата и час: Пон Апр 29, 2024 7:52 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Типо на газ,проблем с индикация 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST Типо на газ,проблем с индикация
Здравейте,преди 3-4 дена газифицирах Типото-1.6моноинжекцион,проблема е че от време на време свети червената лампа на таблото за инжекцията/незнам дали не е и за ламбдасондата тази лампа/,след това изгасва пак светва и т.н.Опитах да карам на бензин и колата прекъсва леко.Въпросът ми е цялата тази история може ли да прецака електрониката на колата, и добре ли е среден разход 11/100 на газ?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пет Сеп 21, 2007 7:18 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 7:56 pm
Мнения: 132
Местоположение: София 02 Красно Село
UNREAD_POST 
Ами може проблема да е от липса или неправилна емулация на ламбда сондата. Не съм сигурен. Но за прекъсването на бензин си мисля че нещо газаджията си е оставил ръцете вътре и затова така :wink: Разхода не е извън рамките на нормалното - не уточняваш дали е извън или в града.

_________________
Fiat Tipo 1.6 DOHC


Пет Сеп 21, 2007 9:23 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Уточнил е - среден е посоченият разход.

Двувалка ли е мотора или не? Щото ако не е височък ми се вижда разхода.

Електрониката няма да се прецака, ама ти се е шашнаш компа и резултатът вече го виждаш май. Принципно ако са ти сложили плочка, гаранция, че колата ще загуби някое и друго конче и при карането на бензин. Имаш ли монтиран симулатор, всъщност би трябвало да имаш, след като лампата не свети постоянно, но може да не работи коректно. Симулаторът се използва когато караш на газ, защото тогава ламбда-сондата ти не дава коректни данни към компютъра и се натрупват грешки. Та симулаторът един вид "лъже" ECU-то, че всичко е наред. Така се избягва натрупването на грешки и промяната на режима на компютъра докато си на газ и следователно няма да имаш ядове и при работата на бензин. Ъъъъъ, темата що е в тоя раздел? Местя я в "ГАЗОВИ".


Пет Сеп 21, 2007 9:44 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
значи е нормално д ами присветка лампата на инжекциона чат пат докато карам на газ, защото газовата шашака компа, а понеже ми е внос от итали , дали нее лошо да откача акумулатора да ресетна компа?

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Пет Сеп 21, 2007 11:21 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Така ще изчистиш грешките, но ако компа трупа такива, ще ги натрупа отново. На мен докато съм на газ Типото НИКОГА не е светнало. Случвало се е на бензин да светне лампата заради лошо гориво. При теб щом само примигва чат-пат може и да не е проблем кой знае какъв. Като цяло поведението на колата нали е ОК? А не като тази на автора на темата?


Пет Сеп 21, 2007 11:25 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 10:29 am
Мнения: 1261
Местоположение: Благоевград/Симитли
UNREAD_POST 
МИ СЛУЧВАЛО МИ СЕ 500 КМ ДА НЕ СВЕТВА, КАЖИ РЕЧИ ПРИМЕРНО ЦЕЛА СЕДМИЦА ПОСЛЕ НЕКОЙ ПЪТ СВЕТНЕ ЗА МАЛКО ПОСЛЕ ИЗГАСНЕ ПОСЛЕ ПАК , НО НЕ ЗА ДАЛГО КАОТ ВЕЧЕ СИ ПОКАРАМ ИЗЧЕЗНЕ , НЕ МИ Е СВЕТИЛА ПОВОЧЕ ОТ 30 СЕК, А И КАТО ПРЕВКЛЮЧА НА БЕНЗ ИЗЧЕЗНЕ! :?

_________________
И пиши на кирилица, че е много дразнеща шльокавицата!
Punto 1.2 75 ELX `97 MPI/ГОЛЕМА БРИЧКА И ТАРАТАЙКА /-никога не подушила бензин
Изображение Изображение


Съб Сеп 22, 2007 1:06 am
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
Мотора е 1.6 едновалов 75к.с.,когато слагах газовото говорих с човека да ми сложи емулатор,но той ми обясни че нямало смисъл,понеже компютъра не бил проблемен,каза ми че на всички моноинжекциони не се слагало и било нормално така да свети и изгасва червената лампа.Ако можете дайте ми някакъв съвет какъв емулатор и как да го монтирам, а разхода ми е смесено градско и извън градско 11/100.Ако не сложа емулатор може ли нещо да се прецака по електрониката?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Съб Сеп 22, 2007 11:31 am
Профил
UNREAD_POST 
Хубаво е да имаш емулатор - 20 лв. струва. А няма да имаш никакви присветвания и проблеми след това.


Пон Сеп 24, 2007 12:51 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg